Zaloguj się do konta

Obraza narodu polskiego

utworzono: 2011/04/09 16:23
jurek

Wczoraj w nocy Rosjanie zamienili tablicę ufundowaną przez Rodziny Katyńskie. Przypomnę , że nowa tablica ( a nawet 2 , 1 po rosyjsku , 2 po polsku ) , nie ma w nich treści, słów :O ZBRODNI LUDOBÓJSTWA W KATYNIU :

Tablica była na kamieniu od kilku miesięcy i nikt nie protestował , a w nocy Rosjanie zdjęli oryginalną tablicę i zamontowali 2 , 1 po rosyjsku , 2 po polsku .I tu jest wielki skandal , bo teraz odwiedzający nie będą mogli przeczytać , że ZNIKNĘŁY SŁOWA O KATYNIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie można już przeczytać słów , że Delegacja Prezydenta i najważniejszych osób w Państwie Polskim ....... i tu brakuje , że Oni przyjechali uczcić pamięć ofiar mordu katyńskiego . [2011-04-09 16:23]

jurek

A tu jest oryginalna Tablica ufundowana przez rodziny ofiar w Smoleńsku

Tą zamianę zobaczyli dopiero polscy dziennikarze , a dziś rosyjski dygnitarz ( miasta Smoleńsk ) , powiedział , że tablica powinna być w 2 językach i nie w tej formie , treści .


Rosjanie tym uczynkiem wywołali wielki skandal , już bardzo krytycznie wypowiadają się rodziny ofiar w katastrofie i inni ludzie tj. dziennikarze socjologowie , politycy i wszyscy Polacy [2011-04-09 16:25]

Polityka i jeszcze raz polityka, a ja jestem tylko wędkarzem, nie te progi :)) [2011-04-09 16:27]

ryukon1975

Polityka i jeszcze raz polityka, a ja jestem tylko wędkarzem, nie te progi :))

Zgadzam się całkowicie.Tylko ktoś kto tam był mam na myśli Rosję i widział jak tam żyją normalni ludzie tacy jak my może się wypowiadać.Pracowałem tam kilka miesięcy i powiem jedno,zostawmy rosjan w spokoju oni nie są winni temu że żyją w totalitarnym,milicyjnym kraju gdzie garstka ludzi robi co chce a po włączeniu telewizora bez względu na kanał pojawi się morda Putina.
Przykre ale prawdziwe,może i oni się kiedyś wyzwolą czego im życzę.
[2011-04-09 16:44]

dziadek2

a w Polsce jest inaczej ? Co innego widać w codziennym życiu a co innego nakazuje miłosiernie panująca koalicja PO-PSL wol jechać na rybki nad wodę i nie słuchać ani oglądać tych emerytów z wiejskiej. Przy wyborach będę głosował tak jak wielu kolegów na osoby mniej znane a nie na dotychczasowych ZŁODZIEJI. M.R. Z .hazrd. A prawdy o Smoleńsku może dowiedzą się moje prawuki. [2011-04-09 17:29]

zbynio5o

To nie wina zwykłych Rosjan. To kremlowskie świnie maczają nadal 

w tym swoje racice :((


Ps. Sorry szanowne świneczki :)

[2011-04-09 17:34]

ryukon1975

Kolego dziadek2 ja poszedłem dalej ,jeśli chodzi o wybory nie potrafię wybrać z grupy złodziei tego który najmniej uszczknie dla siebie dlatego choć mam 35 lat na wyborach byłem raz(słownie jeden raz -pierwszy i ostatni jak skończyłem 18 lat) niech ich wybierają członkowie rodzin bo coś im z tego tytułu skapnie.
[2011-04-09 17:42]

Zbig28

Dla mnie to skandal, który nie może pozostać bez echa i konsekwencji politycznych. Mam nadzieję, że zarówno premier, MSZ oraz prezydent (  już w poniedziałek podczas spotkania z prezydentem Putinem )  ostro zareagują. Liczę, że dołączy do nich opinia świata demokratycznego.
Dzięki Jurku za wniesienie tego wątku.

PS.
Do hefeed8 - całe szczęście, że nie bierzesz udziału w wyborach, bowiem głosy ludzi z takimi postawami i poglądami nic nie wnoszą do życia społeczno - politycznego kraju.
Gdybym był parlamentarzystą dołożyłbym starań, abyś tych "złodziei"  przeprosił na mocy wyroku sądowego. Są na to odpowiednie paragrafy, więc uważaj co piszesz. Internet to też forum publiczne i należy się nieco zastanowić podczas zamieszczania opinii i komentarzy.
 
[2011-04-09 18:11]

miszczunio

Zbig28 nie unos sie tak. Hefeed8 ma 100% racji. Tak jak my mysli wiekszosc naszego pokolenia i mamy ku temu podstawy.
[2011-04-09 18:27]

ryukon1975

Kol.Zbig28 myślisz że się dogadają w sprawie przeprosin?Przecież oni w niczym się nie dogadali jak PIS powie tak to PO -nie to jest polska warcholska polityka.Nie chodzi o fakty tylko by wynieść się ponad innych.Nie strasz mnie sądem bo się robisz żałosny jak rosyjska i polska władza.W Rosji,wiem już bym wieczorem miał wizytę milicji po takiej wypowiedzi u nas może Policja nie wpadnie.
[2011-04-09 18:57]

Zbig28

Miszczunio - wierz mi, że się nie unoszę i nie poddaję emocjom. Jednak nie chcę i nie mogę się godzić z podobnymi postawami. Jeżeliby je uznać za zasadne i jak piszesz, podobne poglądy ma większość Waszego pokolenia,, to zapewne wisi nad nami kolejny rozbiór Polski ! 
Bowiem rozbiory, rządy autorytarne lub anarchia to możliwe konsekwencje takiego myślenia i postaw obywatelskich.
Ja też jestem bardzo rozczarowany stanem polskiej polityki i przemianami po 1989 roku, widzę wiele nieprawidłowości i afer. Jednak bojkot wyborów to nie najlepszy pomysł na oczekiwane i pozytywne zmiany. Tylko aktywne uczestnictwo może coś zmienić. W PZW także.
   
[2011-04-09 19:02]

Kolego Zbig,mi się wydaje czy ty jeszcze wierzysz w demokrację,postawy obywatelskie i takie tam różne?ciekawe...Hefed ma rację w tym co pisze,niestety...Polską i Rosją rządzi podobna gówno warta zresztą klika,szary kowalski co najwyżej może się oburzać i wierzyć że coś się kiedyś zmieni-nic więcej.To czy on pójdzie na wybory czy nie,czy w raz z nim zawacha się kilka tysięcy osób -to nie ma żadnego znaczenia,dlaczego?-bo i tak wybieramy pomiędzy złem gorszym a jeszcze gorszym...Cały system już ma od dawna ERROR i tylko czekać kiedy to badziewie zrobi wielkie jebuttttt,bo musi,bo taka kolej rzeczy.
A demokracja? wiesz jak ona wygląda w moich stronach? -jak dziesięciozłotowy banknot dla niezdecydowanych...
[2011-04-09 20:52]

[2011-04-09 20:55]

grzesiek35

Dajcie sobie spokój z tym tematem i jemu podobnym.Cały rok tylko SMOLEŃSK.Już rzygac sie chce od tego.A teraz znowu sie zacznie.Kto przyjechał,kto nie ,kto sie usmiechnął kto nie itd.
[2011-04-09 20:57]

JKarp

Jutra jadę na rybki. Aż się boję otworzyć szafę z wędkami bo tam też pewnie jest Smoleńsk.
Dziś naszła mnie taka refleksja:
Bardzo współczuję Rodzinom Ofiar ale za nic nie chciałbym będąc na ich miejscu tej całej otoczki związanej z katastrofą.
Ci ludzie są naprawdę biedni.
I może lepiej ten wątek pozostawić w spokoju.
Janusz JKarp
[2011-04-09 21:13]

ryukon1975

Dajcie sobie spokój z tym tematem i jemu podobnym.Cały rok tylko SMOLEŃSK.Już rzygac sie chce od tego.A teraz znowu sie zacznie.Kto przyjechał,kto nie ,kto sie usmiechnął kto nie itd.

Zgadzam się,od czasu Smoleńska odeszło tysiące Kowalskich o których nikt nie wspomniał a odeszli w różnych okolicznościach i z różnych przyczyn.Dla mnie historia i życie to nie tylko Smoleńsk ale też starsza pani która zbierała puszki by je sprzedać żeby kupić chleb a ja patrzyłem na to z drugiego brzegu siedząc przy wędkach.Co miałem wtedy myśleć o naszych władzach,które opływają rozkoszami i dobrobytem dzisiejszego świata?Kupić jej chleb?Kupić nowy samolot?
[2011-04-09 21:16]

withanight88

Może i młody jestem i mało wiem ale poglądy mam jak hefeed8

W polsce przydała by się głęboka orka i sianie od nowa.

[2011-04-09 22:53]

Zbig28

Trudno polemizować z tak idiotycznymi komentarzami. Nie sposób się do wszystkich merytorycznie bez emocji ustosunkować.
Dla zwolenników zapomnienia o Smoleńsku mam smutną informację.

POLSKA  I  POLACY  NIGDY  O  TYM  NIE  ZAPOMNĄ !!!
 

Podobnie jak o wielu innych faktach historycznych.
I naprawdę nie ma znaczenia, jakie ja reprezentuję poglądy, czy tez w ilu pogrzebach  "Kowalskich" od tego czasu uczestniczyłem. Wśród ofiar Katastrofy Smoleńskiej byli przedstawiciele różnych opcji sceny politycznej !
Przypomnę tytuł tego wątku na forum :

OBRAZA  NARODU  POLSKIEGO...

Ja czuję się obrażony.

Według opinii wszystkich mediów i osób w nich się wypowiadających, ten skandal ma szeroki oddźwięk. Nie spotkałem się z żadną  wypowiedzią przedstawiciela elity społeczno-politycznej, Rodzin i innych przedstawicieli  naszego  kraju, tłumaczącą racjonalnie i politycznie  zachowanie Rosjan.
Mam nadzieję, że moi przedstawiciele, czyli prezydent, rząd i parlament w moim imieniu odpowiednio zareagują.

Na tym kończę wypowiedzi na ten temat na forum.

PS.
Właśnie leci  w TVP1 powtórka filmu "Katyń" - warto się włączyć. !
Jutro jadę na ryby. O 8.41 na minutę nie będę spoglądał w stronę spławika.
A Wy, "róbta jak chceta"




[2011-04-09 23:02]

miszczunio

Zbig to podpowiedz nam na kogo glosowac w kolejnych wyborach? Na ryzego ktory chce zamiesc te sprawe pod dywan, czy na kurdupla ktory ma w dupie wszystko i wszystkich a cala uwage skieruje na wyweszenie rzekomego spisku i sklocenie nas z poteznymi sasiadami? Co ja maly szaraczek bede mial z rzadow ktoregos z tych panow? Ktorego z nich obchodzimy chocby tyle co brud za paznokciami? Jakis zlodziej na gorze bedzie mnie okradal- to jest pewne, a kto to juz mi wisi. Chcesz to glosuj, ale to wcale nie swiadczy o twoim patriotyzmie tylko o tym, ze masz na oczach luski i myslisz, ze ty i twoj glos cos znaczysz. Dla kandydatow jestes obywatelem przed wyborami, a po nich jestes nikim wiecej niz tylko owca do strzyzenia.
[2011-04-10 00:53]

miszczunio

Wracajac do tematu. Kacapscy politycy zachowali sie jak swinie bo tacy juz sa i nikt i nic tego nie zmieni a juz na pewno nie polscy politycy. Z zachodu i wschodu zawsze bylismy i bedziemy opluwani i czas najwyzszy przyzwyczaic sie do tego i przyjac to do wiadomosci a najlepiej olac to.
[2011-04-10 00:59]

smmk

jestem zdania "jesli nie byłeś na wyborach i nie głosowałeś- nie masz prawa głosu więc się nie odzywaj" słowa bardzo mądrego człowieka ... a co do ruskich to im sie nie da nic powiedzieć, i nikogo nie słuchają więc robią co chcą..
[2011-04-10 01:56]

grzesiek35

Moim zdaniem to Zbig28 lekko przesadza,albo przemawia przez niego fanatyzm.
[2011-04-10 08:23]

Koper94

Nie wiem czy to plota czy co ale słyszałem ze Polacy umieścili tamtą tablicę bez zgody rosjan, ale myśle ze nawet jeśli rosjanie bybliby w porządku do nas to przetłumaczyli by tamtą starą tablicę albo chociaz ugadaliby się z naszymi władzami o tej zmianie. Polska caly czas wchodzi w tyłek dla rosjan a oni i tak mają nas w nosie.
[2011-04-10 08:45]

miszczunio

Smmk ten cytat jest tak glupi, ze az trudno sie do niego nie odniesc. Jego autor tez jest jakis nawiedzony. Chlopie jezeli troche interesujesz sie polityka i tym co wyprawiaja rzadzacy to powinienes wiedziec, ze jestesmy dymani na kazdym kroku i kazdego dnia. Ja nie glosuje i z glowa podniesiona do gory moge powiedziec, ze nie dalem nikomu zrobic z siebie idioty bo moj kandydat okazal sie lachem. Jak jest u ciebie? Duzo dal ci czlowiek na ktorego oddales swoj glos?
Jezeli widze, ze polityk klamie, kradnie i robi zupelnie co innego niz obiecywal przed wyborami albo ukreca leb aferom( np. hazardowa) to moge o tym mowic mimo, ze nie glosowalem bo mam takie prawo. Nie glosowalem i nie bede glosowal bo wszyscy w polityce czy z lewej czy z prawej czy ze srodka sa z tego samego wora a kazdy z nich dazy do jednego tylko roznymi sposobami i wykozystujac rozne grupy spoleczne.
[2011-04-10 11:06]

zwierzyniec78

chyba jesteś z pisu zmień buty ze starych na nowe patrz jak ludzie żyją w polsce i powiedz jak im pomódz [2011-04-10 11:32]

rusikus

a wg mnie skandalem i obrzydliwoscią jest to:
http://www.tvn24.pl/-1,1699001,0,1,putin-morderca--tusk-zdrajca-demonstracja-w-stolicy,wiadomosc.html
pojechali skandowac politycznie zamiast oddawac czesc ofiarom katastrofy
wstyd PiSkorze i sekciarze spod skrzydeł Klubu Gazety Polskiej :(
[2011-04-10 11:53]