Zaloguj się do konta

Obraza narodu polskiego

utworzono: 2011/04/09 16:23
Diablo

Smmk ten cytat jest tak glupi, ze az trudno sie do niego nie odniesc. Jego autor tez jest jakis nawiedzony. Chlopie jezeli troche interesujesz sie polityka i tym co wyprawiaja rzadzacy to powinienes wiedziec, ze jestesmy dymani na kazdym kroku i kazdego dnia. Ja nie glosuje i z glowa podniesiona do gory moge powiedziec, ze nie dalem nikomu zrobic z siebie idioty bo moj kandydat okazal sie lachem. Jak jest u ciebie? Duzo dal ci czlowiek na ktorego oddales swoj glos?
Jezeli widze, ze polityk klamie, kradnie i robi zupelnie co innego niz obiecywal przed wyborami albo ukreca leb aferom( np. hazardowa) to moge o tym mowic mimo, ze nie glosowalem bo mam takie prawo. Nie glosowalem i nie bede glosowal bo wszyscy w polityce czy z lewej czy z prawej czy ze srodka sa z tego samego wora a kazdy z nich dazy do jednego tylko roznymi sposobami i wykozystujac rozne grupy spoleczne.



Smmk ma calkowitą racje. Skoro nie bierzesz udziału w wyborach to nie narzekaj bo nie skorzystałeś z prawa głosu a jęczeć i narzekać to pierwszy. Skoro nie odpowiada Ci zaden kandydat to oddaj głos nieważny. zazwyczaj głosuje ok 50% społeczeństwa. Cała reszta ma losy Polski w dupie. Gdyby wszyscy oni zagłosowali mieli by większość. Ale wolą nic nie robić a potem narzekać.
[2011-04-10 13:09]

sliwka15

Ja powiem krótko...
Mi się to wszystko w pale nie mieści..
To co robią Ruscy to przekracza wszelkie granice, a najgorsze jest to że na nich nie ma mocnych.. Ręce opadają.
[2011-04-10 13:16]

adi70

Ruskie robią to co chcą bo są u siebie i nikt tego nie przeskoczy.Nie ma tu żadnych wpływów bo to jest panstwo w panstwie i nikt im nie powie co mają robic żadna unia europejska i nikt inny.Tak było zawsze i tak będzie.

[2011-04-10 13:25]

mienta

rozumiem wiele rzeczy ale całej tej g*****ej polityki nie kumam i nie chce mieć z nią nic wspólnego ......a ten cały katyń i inne podobne pierdy niech sobie w buty wcisną bo zamiast zająć się tym czym powinni to debatują o d***e maryny [2011-04-10 13:28]

sliwka15

Mienta nie o dupie Maryny bo Smoleńsk to poważna sprawa tyle tylko, że my mamy nie udolny rząd , który pozwala sobie pluć w twarz.
[2011-04-10 13:31]

rusikus

a Jajus to by z szabelka polecial na ruskich i im wybil z glowy przekladanie tablic?
a moze jeszcze wbil do glowy ze to ich calkowita wina ta katastrofa? a moze ze zamach ?
rosja to mocarstwo i ich nie przeskoczysz :(
[2011-04-10 13:40]

http://wyborcza.pl/1,75968,9405436,Tablica_smolenska__Kto_kogo_upokorzyl_.html

Zapraszam do lektury. Bez antagonizmów, obelg i uszczypliwości, piszę to jako były zwolennik PIS.

Niestety, to co Jarosław Kaczyński wraz z jego przybocznymi uczynili dla rozłamu prawicy, pomoc w umocnieniu się i odradzaniu post PZPR-wskiej partii z dawnym jej kierownictwem, skłócaniem naszego narodu ze wszystkimi sąsiadami... jest przyczyną, iż wielu mi podobnych ma odrazę do takiej formy polityki prezentowaną przez obecny PIS.

Nie zgadzam się niestety z założycielem tego tematu, z tytułem jaki nadałeś. Przykro mi Jurku, z interpretacją przedstawioną na początku przez Ciebie będę niestety polemizował.

Z informacji jakie od wczoraj podają media, nie tylko nasze krajowe, przebieg zamontowania płyty która została Przez Rosjan zdemontowana, wiele wyjaśnia. Samowola wykazana przez przedstawicieli Rodzin Katyńskich, brak chęci do dalszego dialogu z chwilą zgłoszenia zastrzeżeń przez Rosjan o bezprawnym umieszczeniu tej tablicy, zwlekanie z rozmowami do ostatniego prawie dnia i liczenie na przetrzymanie Rosjan ... to niestety błedne decyzje.
Nie poczuwam się aby mnie ktoś obraził, raczej powie, wstyd mi za uzurpowanie sobie na każdym kroku praw do wspinania się na szczyty martyrologicznego podium, wynosząc się ponad inne narody.
Historia nie kłamie, wymordowano w Rosji  czasów Stalina, naszą elitę kulturalną, gnębiono nasz naród, niewolono na blisko pół wieku kraj który jeszcze niedawno był rozerwany na strzępy przez innych sąsiadów.
Ale pomimo tego że Hitler w swojej zapiekłości do nas, do Polski, wymordował również elity, wybitnych przedstawicieli oraz ludzi z poza elit, nik nawet nie myśli na Bramie Brandenburskiej w Berlinie takowej tablicy wspominającej tę wydarzenia umieszczać.
Ktoś powie, tam nie zginął Prezydent i 95 pozostałych osób. A ja odpowiem, gdyby tam zginął to na tablicy powinno być wzmiankowane tylko o tej tragedii.

Sami jesteśmy winni temu że postrzega nas cała Europa oraz większość krajów na świecie, którzy z historii czerpiemy jedynie gorycz, żywimy swą jaźń trupami wywlekanymi z grobów, niszczymy jakiekolwiek ślady nauk Jana Pawła II który nauczał, "pamiętajmy, ale nie czyńmy z tego ideologii".
Z historii powinniśmy pamiętać również to że sąsiedzi wobec nas, wobec Polski, również mają wiele nam do zarzucenia.

Rację ma Zbig28, pisząc ten fragment
"...całe szczęście, że nie bierzesz udziału w wyborach, bowiem głosy ludzi z takimi postawami i poglądami nic nie wnoszą do życia społeczno - politycznego kraju.
Gdybym był parlamentarzystą dołożyłbym starań, abyś tych "złodziei"  przeprosił na mocy wyroku sądowego. Są na to odpowiednie paragrafy, więc uważaj co piszesz. Internet to też forum publiczne i należy się nieco zastanowić podczas zamieszczania opinii i komentarzy."

Rzucanie oszczerstw, nie popartych wiedzą, tylko opierających się na potocznie obiegowym ocenianiu ludzi i narodów, jest czystą formą szowinizmu.

Heefed8 napisał
"...Zgadzam się całkowicie.Tylko ktoś kto tam był mam na myśli Rosję i widział jak tam żyją normalni ludzie tacy jak my może się wypowiadać.Pracowałem tam kilka miesięcy i powiem jedno,zostawmy rosjan w spokoju oni nie są winni temu że żyją w totalitarnym,milicyjnym kraju gdzie garstka ludzi robi co chce a po włączeniu telewizora bez względu na kanał pojawi się morda Putina.
Przykre ale prawdziwe,może i oni się kiedyś wyzwolą czego im życzę."

To również trzeba brać pod uwagę, rozpatrując to co obecnie nas otacza i warunki jakie panują w Rosji. Nienawiść jaka się szerzy wobec Rosji jako kraju, ma się nijak do jej obywateli, zwykłych ludzi.

Polityka naszego Rządu, bez względu która opcja polityczna sprawuje władzę, nie jest odzwierciedleniem odczuć całego narodu. Błędy jakie popełniały nasze rządy, błędy obecne i przyszłe, nie powinny pomnażać nam wrogów, ale zjednywać nam sąsiadów poprzez rozumienie i dialog.
[2011-04-10 14:10]

miszczunio

Diablo przestan pisac glupoty, ze nie mam prawa narzekac bo nie glosowalem. Glupota jest isc do urn i wrzucac pusty glos bo po to sa wybory i po to odaje sie swoj glos aby wskazac osobe ktora uwazasz za kompetentna i godna by powierzys jej odpowiedzialnosc za los Polski i Polakow. Od wielu lat nie bylo osoby godnej bym na nia zaglosowal wiec tego nie zrobilem. Jezeli taki ktos sie znajdzie to moge sie nawet zaczolgac do lokalu wyborczego. Powiedz mi co ci da, ze oddasz pusty lub niewazny glos? Poczujesz dume z dobrze spelnionego obowiazku? Powtarzam jeszcze raz. Jezeli mam wybierac kto bedzie mnie okradal i robil ze mnie durnia to ja sobie taki wybor daruje i zdam sie Diablo na twoja madrosc. Ty wybierz za mnie a potem ciesz sie patrzac jak rzadzi twoj wybraniec.
[2011-04-10 14:34]

Yubari

A ja nie mam ani żalu ani pretensji do Rosji i rosjan już w zeszłym roku informowali nasze MSZ o tym że nie zgadzają się z treścią i formą tablicy, wniosek jest jeden to zaniechania rządu i MSZ-u jest przyczyną tej sytuacji. To rządu należy przeprowadzenie negocjacji tak w kraju jak i z krajami trzecimi.
[2011-04-10 14:43]

sliwka15

Yubari

Ale to tablica postawiona przez polaków nie miała w swojej treści żadnych nieprawidłowości, ani nie do końca jasnych sformułowań .
Rosjanie przyznali się do zbrodni katyńskiej, więc nie rozumiem tego co zrobili..
Co nie tak było w sformułowaniu " zbrodnia ludobójstwa " skoro przyznali się do tego?
[2011-04-10 14:49]

ryukon1975

A ja nie mam ani żalu ani pretensji do Rosji i rosjan już w zeszłym roku informowali nasze MSZ o tym że nie zgadzają się z treścią i formą tablicy, wniosek jest jeden to zaniechania rządu i MSZ-u jest przyczyną tej sytuacji. To rządu należy przeprowadzenie negocjacji tak w kraju jak i z krajami trzecimi.

To jest dla mnie jasne i oczywiste.Teren Rosji i oni rządzą,ciekawe co by zrobiły nasze władze gdyby Rosjanie przyjechali do nas stawiać pomniki itp. zapewne dostarczyli by im materiałów na budowę bo tak wynika z ich zachowania na postępowanie Rosji.
[2011-04-10 14:56]

Yubari

Ale to tablica postawiona przez polaków nie miała w swojej treści żadnych nieprawidłowości, ani nie do końca jasnych sformułowań .
Rosjanie przyznali się do zbrodni katyńskiej, więc nie rozumiem tego co zrobili..
Co nie tak było w sformułowaniu " zbrodnia ludobójstwa " skoro przyznali się do tego?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katy%C5%84ska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_komunistyczna

Poczytaj Kolego /wskazane czytanie ze zrozumieniem/ bez obrazy proszę, bo mam na myśli zawiłą interpretację przepisów, jak odnoszą się do tego tematu prawnicy polscy i rosyjscy.

Zbrodnia a ludobójstwo - w tym jest cały sens sporu.
[2011-04-10 15:02]

sliwka15

Nemo, ja nie jestem prawnikiem, jestem zwykłym obywatelem i dla mnie zbrodnia katyńska to zawsze było jest i będzie ludobójstwo, tu nie ma żadnych podziałów, rzeczy trzeba nazywać po imieniu i Rosjanie powinni się w końcu tego nauczyć .
[2011-04-10 15:11]

Świat niestety nie jest oparty na idylli, i wymusza również podziały prawne, dotyczące pewnych zachowań lub czynów.
To że nam się podoba czy nie podoba ich interpretacja prawna, jest jednak zależna dzięki maksymie dura lex, sed lex. http://pl.wikipedia.org/wiki/Dura_lex,_sed_lex

Kradzież zawsze będzie kradzieżą, ale niestety dawny zwyczaj obcinania ręki złodziejowi został zakazany /możliwe że z powodu nacisków ZUS-u a związane z brakiem możliwości utrzymania tak wielkiej liczby potencjalnych rencistów/. Rozdzielono kradzież na kradzież powyżej 250 zł i do 250 zł /ochrzczono tą ostatnią nazwą kradzieżą o niskiej szkodliwości społecznej/.
Jak na ten rozdział zapatrują się okradzeni emeryci, renciści, ubodzy - powiedzmy jednym wyrazem?

Podział na zbrodnię a ludobójstwo jest powiązany z pewnymi uwarunkowaniami prawnymi, które już dawno zostały określone. Pojawienie się na tablicy określenia "ludobóstwo" powoduje u pewnej grupy rosjan pewne reakcje. Reakcje podobne zauważyć można również w Polsce na słowa Jedwabno, pogrom Kielecki czy antysemityzm okresu II Wojny Światowej. Również gdy pada słowo Zaolzie, wielu naszych polityków nabiera wody w usta.
[2011-04-10 15:27]

sliwka15

Nie będę się sprzeczał , bo widzę że znasz się na tym i pewnie masz rację w tym co piszesz , jednak ja i tak zostanę przy swojej wersji.Według mojego rozumowania sam fakt i sposób wymordowania Polskich oficerów przez Rosjan jest niczym innym jak strasznym ludobójstwem ..
Pozdrawiam.
[2011-04-10 15:33]

Twój sposób zachowania i dyskusji jest wart pochwały. Właśnie o takie zachowanie powinniśmy walczyć, również na forum. Dialog, siła argumentów, umiejętność szukania kompromisów w dyskusji, ale i umiejętność łagodnego okazania że własne przekonania są nam bliższe sumieniu i rozumowi.

Żonglowanie frazesami, wielkimi słowami, gra na uczuciach i ambicjach powoduje tylko absmak i niedosyt. Dla mnie osobiście na pierwszym miejscu jest określenie prawdy, nazwanie jej tak aby oddać sprawiedliwie całą tą historię hańbiącą rosjan jako naród, ale pamiętając o czasach i warunkach w jakich się to odbywało. Nie miejmy pretensji do obecnie żyjącyego pokolenia rosjan, nie dajmy się manipulować politykom i politykierom, bo oni tylko czerpią korzyści związane z nastrojami i zblizającymi się wyborami.
[2011-04-10 15:45]

JKarp

http://wyborcza.pl/1,75968,9405436,Tablica_smolenska__Kto_kogo_upokorzyl_.html

Zapraszam do lektury. Bez antagonizmów, obelg i uszczypliwości, piszę to jako były zwolennik PIS.

Niestety, to co Jarosław Kaczyński wraz z jego przybocznymi uczynili dla rozłamu prawicy, pomoc w umocnieniu się i odradzaniu post PZPR-wskiej partii z dawnym jej kierownictwem, skłócaniem naszego narodu ze wszystkimi sąsiadami... jest przyczyną, iż wielu mi podobnych ma odrazę do takiej formy polityki prezentowaną przez obecny PIS.

Nie zgadzam się niestety z założycielem tego tematu, z tytułem jaki nadałeś. Przykro mi Jurku, z interpretacją przedstawioną na początku przez Ciebie będę niestety polemizował.

Z informacji jakie od wczoraj podają media, nie tylko nasze krajowe, przebieg zamontowania płyty która została Przez Rosjan zdemontowana, wiele wyjaśnia. Samowola wykazana przez przedstawicieli Rodzin Katyńskich, brak chęci do dalszego dialogu z chwilą zgłoszenia zastrzeżeń przez Rosjan o bezprawnym umieszczeniu tej tablicy, zwlekanie z rozmowami do ostatniego prawie dnia i liczenie na przetrzymanie Rosjan ... to niestety błedne decyzje.
Nie poczuwam się aby mnie ktoś obraził, raczej powie, wstyd mi za uzurpowanie sobie na każdym kroku praw do wspinania się na szczyty martyrologicznego podium, wynosząc się ponad inne narody.
Historia nie kłamie, wymordowano w Rosji  czasów Stalina, naszą elitę kulturalną, gnębiono nasz naród, niewolono na blisko pół wieku kraj który jeszcze niedawno był rozerwany na strzępy przez innych sąsiadów.
Ale pomimo tego że Hitler w swojej zapiekłości do nas, do Polski, wymordował również elity, wybitnych przedstawicieli oraz ludzi z poza elit, nik nawet nie myśli na Bramie Brandenburskiej w Berlinie takowej tablicy wspominającej tę wydarzenia umieszczać.
Ktoś powie, tam nie zginął Prezydent i 95 pozostałych osób. A ja odpowiem, gdyby tam zginął to na tablicy powinno być wzmiankowane tylko o tej tragedii.

Sami jesteśmy winni temu że postrzega nas cała Europa oraz większość krajów na świecie, którzy z historii czerpiemy jedynie gorycz, żywimy swą jaźń trupami wywlekanymi z grobów, niszczymy jakiekolwiek ślady nauk Jana Pawła II który nauczał, "pamiętajmy, ale nie czyńmy z tego ideologii".
Z historii powinniśmy pamiętać również to że sąsiedzi wobec nas, wobec Polski, również mają wiele nam do zarzucenia.

Rację ma Zbig28, pisząc ten fragment
"...całe szczęście, że nie bierzesz udziału w wyborach, bowiem głosy ludzi z takimi postawami i poglądami nic nie wnoszą do życia społeczno - politycznego kraju.
Gdybym był parlamentarzystą dołożyłbym starań, abyś tych "złodziei"  przeprosił na mocy wyroku sądowego. Są na to odpowiednie paragrafy, więc uważaj co piszesz. Internet to też forum publiczne i należy się nieco zastanowić podczas zamieszczania opinii i komentarzy."

Rzucanie oszczerstw, nie popartych wiedzą, tylko opierających się na potocznie obiegowym ocenianiu ludzi i narodów, jest czystą formą szowinizmu.

Heefed8 napisał
"...Zgadzam się całkowicie.Tylko ktoś kto tam był mam na myśli Rosję i widział jak tam żyją normalni ludzie tacy jak my może się wypowiadać.Pracowałem tam kilka miesięcy i powiem jedno,zostawmy rosjan w spokoju oni nie są winni temu że żyją w totalitarnym,milicyjnym kraju gdzie garstka ludzi robi co chce a po włączeniu telewizora bez względu na kanał pojawi się morda Putina.
Przykre ale prawdziwe,może i oni się kiedyś wyzwolą czego im życzę."

To również trzeba brać pod uwagę, rozpatrując to co obecnie nas otacza i warunki jakie panują w Rosji. Nienawiść jaka się szerzy wobec Rosji jako kraju, ma się nijak do jej obywateli, zwykłych ludzi.

Polityka naszego Rządu, bez względu która opcja polityczna sprawuje władzę, nie jest odzwierciedleniem odczuć całego narodu. Błędy jakie popełniały nasze rządy, błędy obecne i przyszłe, nie powinny pomnażać nam wrogów, ale zjednywać nam sąsiadów poprzez rozumienie i dialog.
Cześć
Bardzo zgrabnie to ująłeś.
Janusz JKarp

[2011-04-10 20:19]

ayem

Tak bo to nasza narodowa duma , niech wszyscy na około za wszystko nas przepraszają a potem potrafimy tylko płakać to gaz nas omija , to towarów naszych nie wpuszczają do siebie itd. A czy my kogoś za coś przeprosiliśmy ? Sami sobie nie potrafimy spojrzeć w oczy i uporządkować swoich spraw  na własnym podwórku , kto przeprosił za starcia z górnikami lub nawet zabieranie ludziom na wsiach tego co wyhodowali bo część (większa ) musiała być oddana. Te same władze które były odpowiedzialne za Katyń przyznały nam ziemie na zachodzie kraju i czy my przeprosiliśmy Niemców za zabranie im tych ziem ?- Nie, bo to nie my tylko Stalin , i za Katyń takze był odpowiedzialny Stalin i NKWD a nie zwykli Rosjanie . Zamiast budować dobre relacje to my jak zwykle robimy to co potrafimy najlepiej czyli wojny sąsiedzkie.
[2011-04-10 20:57]

tomasz26552

rozumiem wiele rzeczy ale całej tej g*****ej polityki nie kumam i nie chce mieć z nią nic wspólnego ......a ten cały katyń i inne podobne pierdy niech sobie w buty wcisną bo zamiast zająć się tym czym powinni to debatują o d***e maryny


Święta prawda........
[2011-04-11 07:10]

dariuszdyl

Dla mnie to skandal, który nie może pozostać bez echa i konsekwencji politycznych. Mam nadzieję, że zarówno premier, MSZ oraz prezydent (  już w poniedziałek podczas spotkania z prezydentem Putinem )  ostro zareagują. Liczę, że dołączy do nich opinia świata demokratycznego.
Dzięki Jurku za wniesienie tego wątku.

PS.
Do hefeed8 - całe szczęście, że nie bierzesz udziału w wyborach, bowiem głosy ludzi z takimi postawami i poglądami nic nie wnoszą do życia społeczno - politycznego kraju.
Gdybym był parlamentarzystą dołożyłbym starań, abyś tych "złodziei"  przeprosił na mocy wyroku sądowego. Są na to odpowiednie paragrafy, więc uważaj co piszesz. Internet to też forum publiczne i należy się nieco zastanowić podczas zamieszczania opinii i komentarzy.
 


Punkt myślenia zależny od punktu siedzenia.
Zbig28 ale jak w Polsce były niszczone cmentarze i pomniki żołnierzy radzieckich to było OK. Jak były blokowane inicjatywy upamiętnienia miejsc śmierci żołnierzy radzieckich to też było OK.
Uważam że Rosjanie mieli do tego prawo i to wykorzystali. Fakt że zrobili to w sposób mało elegancki. [2011-04-11 12:51]

Trudno polemizować z tak idiotycznymi komentarzami. Nie sposób się do wszystkich merytorycznie bez emocji ustosunkować.
Dla zwolenników zapomnienia o Smoleńsku mam smutną informację.

POLSKA  I  POLACY  NIGDY  O  TYM  NIE  ZAPOMNĄ !!!
 

Podobnie jak o wielu innych faktach historycznych.
I naprawdę nie ma znaczenia, jakie ja reprezentuję poglądy, czy tez w ilu pogrzebach  "Kowalskich" od tego czasu uczestniczyłem. Wśród ofiar Katastrofy Smoleńskiej byli przedstawiciele różnych opcji sceny politycznej !
Przypomnę tytuł tego wątku na forum :

OBRAZA  NARODU  POLSKIEGO...

Ja czuję się obrażony.

Według opinii wszystkich mediów i osób w nich się wypowiadających, ten skandal ma szeroki oddźwięk. Nie spotkałem się z żadną  wypowiedzią przedstawiciela elity społeczno-politycznej, Rodzin i innych przedstawicieli  naszego  kraju, tłumaczącą racjonalnie i politycznie  zachowanie Rosjan.
Mam nadzieję, że moi przedstawiciele, czyli prezydent, rząd i parlament w moim imieniu odpowiednio zareagują.

Na tym kończę wypowiedzi na ten temat na forum.

PS.
Właśnie leci  w TVP1 powtórka filmu "Katyń" - warto się włączyć. !
Jutro jadę na ryby. O 8.41 na minutę nie będę spoglądał w stronę spławika.
A Wy, "róbta jak chceta"


przepraszam a kolega nosi mocherowy berecik?





[2011-04-12 18:09]

Jemes199

Podam taki  oto przykład 

 Jakbyście zareagowali, gdyby ktoś na Waszym prywatnym podwórku ewentualnie w mieszkaniu, wszedł sobie i postawił jakąś tablicę bez Waszej wiedzy i zgody, jaka była by to reakcja. Zapewne szybko byście ją usunęli. Tak samo zrobili Rosjanie. Owszem współczuję wszystkim bliskim ofiar ale musicie pamiętać że to stało się nie na terenie naszego państwa. Nie mamy prawa bez pozwolenia stawiać pomników, tablic, w innych państwach bez ich zezwolenia ! [2011-04-13 08:54]

kazik-kz2

Jaka obraza Narodu Polskiego? Rosja bardzo dobrze zrobiła. I tak jest bardzo cierpliwa.

Jakieś dwie lalki zrobiły sobie samowolke i postawiły tablicę.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9423703,Pomniki_sa_zakladnikami_wielkiej_polityki.html

 

[2011-04-13 11:16]

jedrzej53

Witam,kolego Jurku pozwolę sobie niezgodzić się z Twoją oceną sytuacji,umieszczenie prowokacyjnego napisu było przejawem polskiego  warcholstwa i  brakiem szacunku dla odmienności poglądów,to nie polski naród umieścił tam ten napis i dlatego brak powodu do obrazy.Szanuję Twoją pracę społeczną i proszę skup się  na niej.Pozdrawiam A.J. [2011-04-13 11:30]

mar87

Absolutnie zgadzam się z tytułem postu

Skandaem jest to że polski rząd nie potrafił godnie upamiętnić tego miejsca i rodziny musiały robić to na własna rękę. Przecież ta delegacja nie leciała z czołgami aby podbić  rosję tak jak nas "wyzwalała" armia czerwona. Ta tablica Im sie nalerzała w formie pierwotnej a nie rosyjskiej.

Tylko obiektywne wyjaśnienie tego śledztwa świadczy może świadczyć o naszej suwerenności    

Zginoł Prezydet generałowie i wysocy urzędnicy państwa  

Oddanie śledztwa w łapska mordercy Putina i jego świty to ci od Kurska, Litwinienki, Politkowskiej CHodorkowskiego, czy zamachu na Dubrowce     zoaowocowało ze jesteśmu upokarzani na każdym kroku tego śledztwa niemamy dostępu do polskich czarnyc skrzynek i wraku samolotu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Że nie wspomne o chaniebnym i kłamliwym raporcie MAK który cała winą za tragedie obarcza pilotów nazywając ich małpami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Ludzie obudzcie się ryby piwo i gril to nie wszystko

 

[2011-04-13 23:55]