Obowiązek meldunkowy

/ 11 odpowiedzi
Czy on w końcu został zniesiony czy nie? Pytam, bo już od 4 lat słyszę, że ma go nie być. Zastanawiam się jak to wygląda w praktyce?
JKarp

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/884950,obowiazek-meldunkowy-zostanie-zniesiony-1-stycznia-2018-r.html?gclid=CP6QpIS3tM8CFQmdGwodzecHlQ
JK (2016/09/29 13:05)

luxxxis

Obowiązek meldunkowy? a co to? ja w rubryce meldunek nie mam nic--w dowodzie osobistym--rzecz jasna,puste pole.Od kilkunastu lat posługuję się takimi dokumentami i nikomu nawet brewka nie tykła. (2016/09/29 19:35)

Jakub Woś

W nowych dowodach nie ma żadnej informacji o zameldowaniu czy miejscu zamieszkania. (2016/09/29 22:33)

Sith

Obowiązek meldunkowy? a co to? ja w rubryce meldunek nie mam nic--w dowodzie osobistym--rzecz jasna,puste pole.Od kilkunastu lat posługuję się takimi dokumentami i nikomu nawet brewka nie tykła.
Dokładnie mam tak samo. Kogo obchodzi gdzie jestem zameldowany?! Mogę być zameldowany w każdym dowolnym kraju UE, a mieszkać w dowolnym innym, a mogę również nie mieć meldunku i tak mam od kilkunastu lat. Nawet w urzędzie skarbowym mam zgłoszony tylko adres do doręczeń!
  (2016/09/30 09:44)

piotr-benet

Obowiązek meldunkowy nadal istnieje, chociaż jest to marwe prawo. Podobno ma zostać zniesony w 2018 r. bo trzeba dokonać aktualizacji w tylu aktach prawnych, że się nie wyrabiają.  (2016/10/04 06:39)

Sith

Niestety, obecnie parlament zajmuje się pierdolami, więc nie ma czasu na nowelizację tego co ma sens. Mam nadzieję, że to nie potrwa już dłużej niż trzy lata, bo gospodarka definitywnie "padnie", a w Kraju zostaną tylko emeryci, renciści i inwalidzi, którzy nie dadzą rady wyjechać... Akurat do tej grupy się zaliczam i to mnie gnębi. ;> (2016/10/04 07:15)

luxxxis

Niestety, obecnie parlament zajmuje się pierdolami

Poważnie???? no coś ty? trwają właśnie przesłuchania smoleńskiej brzozy,stojącego nieopodal krzaku jarzębiny oraz ślimaka co pełzł po gałęzi---to priorytety. Emeryci,renciści i ogólnokrajowy burdel są na przedostatniej pozycji na liście "ważnych" zmian,godnych posiedzeń,...zaraz po emigracji mrówek szerokokopytnych. (2016/10/04 17:51)

Piotr 100574

Luxxis,powarznie?znaleźli już tego ślimaka? (2016/10/04 18:48)

luxxxis

Luxxis,powarznie?znaleźli już tego ślimaka?

Ojjjj,któż to się odnalazł....a ja już myślałem że araby cię porwali.
Czy znalazł się ślimak? jeszcze nie....teraz przesłuchują członków jego stada aby ustalić personalia tego jednego co podobno sporo wie,pytano też  głuchego czy ślepy widział jak ten łysy się czesał.Po nitce do kłębka,Maciar da radę,sprawa nie jest prosta bo te ślimaki są szybkie jak diabli,wyprzedzają naszych o jeden ruch. (2016/10/04 20:18)

kedzio

Nie znajdą go. Ostatnio widziałem sukinsyna w takim filmie "Turbo". On zapierdziela jak rakieta ! Kumpel co jeździ na misje zagraniczne powiedział mi przy piwie, że ostatnio widzieli go w Syrii. Ponoć ci uchodźcy, to jego sprawka. Mało tego... ten ślimok to je ponoć gość od mokrej roboty, co go niby Tusek opłaco! Macier to mo łeb! Jo, to bym mu jakie nagrodę doł, bo tak walić debila, to jednak trza talent wielki mieć w mordę!
  (2016/10/06 13:50)

Sith

Witoldzie, przesadzasz, Jasia Fasoli nie przeskoczy, Jaś ma inteligentniejszy wyraz twarzy... (2016/10/06 18:45)