Zaloguj się do konta

Obława na kłusownika.

utworzono: 2015/02/26 16:13
wartoslaw

Janusz ale czy kłusol działa według prawa??? A mówisz że nad zegrzem znają prawo..ale kto? Wędkarze czy kłusole? Normalni wędkarze na pewno mogli by sobie nie pozwolić na takie traktowanie i by mogli zrobić przysłowiowy ,,gnój z tego"... A 99.9 kłusoli to żule...oni gówno wiedzą oprucz tego że w świetle prawa robią źle...I mają na tyle godności że nie będą wspominać że byli źle potraktowani w czasie zatrzymania...Oni od prawa stronią, omijają, unikają a nie nim bronią...trochę o ludziach wiem.. [2015-03-06 20:55]

wartoslaw

A oprócz tego te chłopaki wiedzą co robią i na pewno nie pomylą normalnego wędkarza z kłusolem... [2015-03-06 21:04]

jacfar

Sytuacja kontrowersyjna ale:Czy prawo zabrania biegania po lesie w kominiarce?Czy prawo zabrania noszenia pistoletu zapalniczki?Czy prawo zabrania ujęcia obywatelskiego?Czy prawo zabrania pogoni za przestępcą?Czy prawo zabrania ujęcia i niezwłocznego przekazania odpowiednim służbą?

wybacz, ale kpisz czy o drogę pytasz ?
prawo nakazuje przestrzegać prawa, a jak chcą być "odpowiednim służbą" to niech pukają do pańskiego dworu
w kraju powszechnej broni palnej takie atrapy są z pomarańczową zaślepką lufy i wszyscy widzą, że to zabawka, nie życzę żeby ktoś przystawił im do głowy taką zapalniczkę, bo bez pampersów poleci w buty, a jeśli lekarstwo ma być gorsze od choroby to ja się nie podpisuję pod taką służbą, jest policja, nsr, może niech tam się realizują, a kłusowników zostawią odpowiednim służbom do tego powołanym


[2015-03-06 21:12]

JKarp

Janusz ale czy kłusol działa według prawa??? A mówisz że nad zegrzem znają prawo..ale kto? Wędkarze czy kłusole? Normalni wędkarze na pewno mogli by sobie nie pozwolić na takie traktowanie i by mogli zrobić przysłowiowy ,,gnój z tego"... A 99.9 kłusoli to żule...oni gówno wiedzą oprucz tego że w świetle prawa robią źle...I mają na tyle godności że nie będą wspominać że byli źle potraktowani w czasie zatrzymania...Oni od prawa stronią, omijają, unikają a nie nim bronią...trochę o ludziach wiem..

Czy bieda pozwala na to żeby kogoś źle traktować ?Czy nieznajomość prawa pozwala kimś pomiatać?
A jeśli chodzi o Zegrze - tu żaden strażnik nie ma pewności z kim ma przyjemność rozmawiać i dlatego nikt, żaden strażnik nie łamie prawa.
" Sytuacja kontrowersyjna ale: Czy prawo zabrania biegania po lesie w kominiarce? Czy prawo zabrania noszenia pistoletu zapalniczki? Czy prawo zabrania ujęcia obywatelskiego? Czy prawo zabrania pogoni za przestępcą? Czy prawo zabrania ujęcia i niezwłocznego przekazania odpowiednim służbą?"
Nie zabrania ale to są służby, które muszą się wylegitymować na Twoje żądanie. Jak zrobić to z kominiarką na głowie?To nie jest zapalniczka a hukowiec wymierzony w głowę.Nie zabrania ujęcia ale zabrania stosować nieuprawnionym słżubom środków przymusu typu kajdanki, broń skierowana w głowę.SSR ma w razie odmowy poddania się kontroli odstąpić od czynności a nie szukać wrażeń.Nie zabrania ale patrz zdanie " Nie zabrania ujęcia ..."
JK

[2015-03-06 21:27]

Zionbel

Ale chyba nie każdy funkcjonariusz mundurowy ma obowiązek się wylegitymowac na nasze życzenie ????
[2015-03-06 21:44]

JKarp

Każdy - nie wiem czy wiesz ale np policjant na służbie musi mieć ze sobą swoją legitymację i okazać nam na nasze życzenie.Każdy który podejmuje przeciwko nam jakieś czynności.
SSR też podlega temu prawu  przecież oni nie muszą wyglądać jak GROM ;-) bo często chodzą w tzw cywilkach.
JK [2015-03-06 22:03]

Zionbel

Każdy - nie wiem czy wiesz ale np policjant na służbie musi mieć ze sobą swoją legitymację i okazać nam na nasze życzenie.Każdy który podejmuje przeciwko nam jakieś czynności.
SSR też podlega temu prawu  przecież oni nie muszą wyglądać jak GROM ;-) bo często chodzą w tzw cywilkach.
JK

Janusz tak abstrahując a co gdy zatrzymuje cie jednostka operacyjna policji, straży granicznej ?????
[2015-03-06 22:11]

JKarp

Też !JK [2015-03-06 22:21]

Po raz kolejny powtarzam bandytyzm. Wystarczy , że pan kłusol złoży odpowiednie zawiadomienia do prokuratora, a chłopcy będą mieli sprawę i jeszcze się nagrali...Na filmie słychać szczęk przeładowania broni (ruch zamka), czy to tylko hukowiec ?. Rozumiem kłusoli trzeba tępić , ale nie w taki sposób. takich akcji w kominiarach nie może przeprowadzać nawet PSR. Może takie akcje przeprowadzać Policja, wojsko (gdy zatrzymuja groźnych przestępców). Jeżeli byłbym sam nad wodą i zobaczył taką bandę zamaskowanych bandytów biegnących w moim kierunku nabawili by się ołowicy.To już nie jest balansowanie na czerwonej linii prawa to jest łamanie prawa. W telewizji pokazali sie w pięknych kamizelkach z napisami straż rybacka , a na filmie kibole.....
[2015-03-06 22:36]

markopol

czy to najwazniejsze co ma w kaburze,wazne aby dzialal zgodnie z prawem i skutecznie tepil klusownictwo,a tego coraz wiecej i to glownie tych z karta wedkarska,w 2014 r. zlapalem 4,w tym roku juz 2 z kola Wejherowo lowiacych na prad na rzece Leba,
[2015-03-06 22:38]

markopol

rozumiem ze klusownictwo nalezy tepic,ale w jaki sposob,sam jak juz pisale ,zlapalem nagralem,przekazalem do Policji 3 wedkarzy z karta lowiacych na prad,i co nic im nie zrobiono,nawet nie ukarano mandatem,natomiast tylko jedno osobe z mojego zgloszenia ukarano mandatem 50zl,tylko dlatego ze nie mial karty wedkarskiej
[2015-03-06 22:51]

toten

" Każdy - nie wiem czy wiesz ale np policjant na służbie musi mieć ze sobą swoją legitymację i okazać nam na nasze życzenie." Tylko teoretycznie(jak wszystko u nas). Jak nie wierzysz, zapraszam na następny marsz niepodległości... Poproś pana z pałką i tarczą aby się wylegitymował:) [2015-03-06 22:51]

JKarp

Każdy kto podejmuje czynności przeciwko nam ;-)JK [2015-03-06 22:55]

wartoslaw

Piszcie koledzy co chcecie... Ja już swoje napisałem:) [2015-03-06 23:46]

Bernard51

Przez pięć lat zatrzymali 80 kłusoli i sądy wymierzyły po 200-300 zł grzywny z powodu " mała szkodliwość czynu" Spotykają tych ukaranych ponownie nad wodą ale już są bardziej ostrożni i na gorącym uczynku ciężko ich dorwać, wypowiedz komendanta OSA i jednego z członków.
Współpracują z lokalną Policją na co dzień.
Więc nie jest to aż tak łamiąca przepisy formacja bo Policja by to zauważyła i zakwestionowała zasadność tej młodzieżowej Straży Społecznej.
[2015-03-07 14:22]

pakul1206


"Nie zabrania ale to są służby, które muszą się wylegitymować na Twoje żądanie. Jak zrobić to z kominiarką na głowie?"
-Niby jak mieli się wylegitymować goniąc przestępców,nie było takiej możliwości,gdyby podeszli do człowieka który na ich widok nie zacząłby spier...ć to i owszem, chociaż tytaj sprawa nie jest tak oczywista bo pewnie niewielu by usiedziało na stołku widząc za plecami zamaskowaną bandę :)
"To nie jest zapalniczka a hukowiec wymierzony w głowę."
-Niektórzy piszą nawet o broni ostrej,słyszą przeładowanie, więc napewno też znają numery tej broni, mogliby podać, widzę sami znawcy broni :)
"Nie zabrania ujęcia ale zabrania stosować nieuprawnionym słżubom środków przymusu typu kajdanki, broń skierowana w głowę."
-No i tutaj niestety :) muszę się z Tobą zgodzić, jeżeli sprawca nie jest agresywny to nie musieli mu zakładać kajdanek,mogli poprostu zaczekać z nim na przyjazd odpowiednich służb ale jeżeli zachodzi narażenie życia lub zdrowia to KAŻDY z nas ma prawo ich użyć.
"SSR ma w razie odmowy poddania się kontroli odstąpić od czynności a nie szukać wrażeń.Nie zabrania ale patrz zdanie " Nie zabrania ujęcia ..."
-Tylko że to nie była kontrola dokumentów ale akcja zatrzymania przestępców na gorącym uczynku więc nie wiem jak to sobie wyobrażasz?




[2015-03-07 17:13]

JKarp

Szanowny KolegoSSR ma swoje przepisy i tych powinni i muszą się trzymać.Twoje podśmiechujki, że po przeładowaniu można rozpoznać numer broni są nie na miejscu.
Ja myślę, że tam na miejscu jest zatarg i normalna wojna pomiędzy SSR a miejscowymi, którą wcześniej czy później ale miejscowi wygrają. Po prostu skrzykną się do kupy i wtedy biada obcym...
" - Niby jak mieli się wylegitymować goniąc przestępców,nie było takiej możliwości,gdyby podeszli do człowieka który na ich widok nie zacząłby spier...ć to i owszem, chociaż tytaj sprawa nie jest tak oczywista bo pewnie niewielu by usiedziało na stołku widząc za plecami zamaskowaną bandę :) "
Pozwolisz, że zacytuję bo drzwi otwartych nie wyważę: "V. Sposób postępowania straŜnika w trakcie wykonywania czynności kontrolnych i  zabezpieczających. § 5 1. Podczas dokonywania kontroli straŜnik SSR PZW obowiązany jest przestrzegać zasad kulturalnego zachowania i uprzejmego traktowania osoby kontrolowanej. 2. Przed przystąpieniem do czynności kontrolnych, straŜnik jest obowiązany przedstawić sięosobie kontrolowanej i okazać legitymację straŜnika SSR PZW. 3. W razie uniemoŜliwienia straŜnikowi SSR PZW wykonania czynności kontrolnych przez osobę kontrolowaną, straŜnik odstępuje od tych czynności i zawiadamia komendanta. "
W związku z powyższym czytaj punkt trzeci.

-Tylko że to nie była kontrola dokumentów ale akcja zatrzymania przestępców na gorącym uczynku więc nie wiem jak to sobie wyobrażasz?
SSR powinna wezwać uprawnione służby skoro wiedzieli o fakcie kłusownictwa.SSR nie powinna i nie może samodzielnie prowadzić akcji zatrzymywania. W każdym razie nie w sposób jak na filmie.Poza tym patrz punkt trzeci.
JK

[2015-03-07 21:07]

pakul1206

Szanowny KolegoSSR ma swoje przepisy i tych powinni i muszą się trzymać.Twoje podśmiechujki, że po przeładowaniu można rozpoznać numer broni są nie na miejscu.
Ja myślę, że tam na miejscu jest zatarg i normalna wojna pomiędzy SSR a miejscowymi, którą wcześniej czy później ale miejscowi wygrają. Po prostu skrzykną się do kupy i wtedy biada obcym...
" - Niby jak mieli się wylegitymować goniąc przestępców,nie było takiej możliwości,gdyby podeszli do człowieka który na ich widok nie zacząłby spier...ć to i owszem, chociaż tytaj sprawa nie jest tak oczywista bo pewnie niewielu by usiedziało na stołku widząc za plecami zamaskowaną bandę :) "
Pozwolisz, że zacytuję bo drzwi otwartych nie wyważę: "V. Sposób postępowania straŜnika w trakcie wykonywania czynności kontrolnych i  zabezpieczających. § 5 1. Podczas dokonywania kontroli straŜnik SSR PZW obowiązany jest przestrzegać zasad kulturalnego zachowania i uprzejmego traktowania osoby kontrolowanej. 2. Przed przystąpieniem do czynności kontrolnych, straŜnik jest obowiązany przedstawić sięosobie kontrolowanej i okazać legitymację straŜnika SSR PZW. 3. W razie uniemoŜliwienia straŜnikowi SSR PZW wykonania czynności kontrolnych przez osobę kontrolowaną, straŜnik odstępuje od tych czynności i zawiadamia komendanta. "
W związku z powyższym czytaj punkt trzeci.

-Tylko że to nie była kontrola dokumentów ale akcja zatrzymania przestępców na gorącym uczynku więc nie wiem jak to sobie wyobrażasz?
SSR powinna wezwać uprawnione służby skoro wiedzieli o fakcie kłusownictwa.SSR nie powinna i nie może samodzielnie prowadzić akcji zatrzymywania. W każdym razie nie w sposób jak na filmie.Poza tym patrz punkt trzeci.
JK


Więc od początku, moje podśmiechujki są jak najbardziej na miejscu bo nie jesteś w stanie, bynajmniej na tym filmie,odróżnić broni ostrej od straszaka czy wiatrówki więć nie ma co się spinać :)
"2. Przed przystąpieniem do czynności kontrolnych, strażnik jest obowiązany przedstawić sięosobie kontrolowanej i okazać legitymację strażnika SSR PZW. "
-A skąd ty wiesz żę strażnicy na początku nie zakomunikowali żę to kontrola SSR bo ja tego na filmie nie widzę chyba że oglądamy dwa różne filmy?
"3. W razie uniemoŜliwienia straŜnikowi SSR PZW wykonania czynności kontrolnych przez osobę kontrolowaną, straŜnik odstępuje od tych czynności i zawiadamia komendanta. "
-"KONTROLNYCH "czyli odmowa pokazania dokumentów bądz siatki z rybami, ujęcie przestępcy to nie kontrola
"SSR nie powinna i nie może samodzielnie prowadzić akcji zatrzymywania. W każdym razie nie w sposób jak na filmie."
-Bzdura "Pozwolisz, że zacytuję bo drzwi otwartych nie wyważę:"

Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji

KAŻDY czyt. ksiądz, prostytutka,SSR na służbie

Czytaj dalej
Kwestia tzw. zatrzymania obywatelskiego uregulowana jest w 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji. To jest podstawa prawna związana z popełnieniem przez sprawę przestępstwa .
Ujęcie osoby sprowadza się do pozbawienia osoby wolności fizycznej poprzez uniemożliwienie jej swobodnego poruszania się. Ujęcie osoby, chociaż nie zostało nazwane zatrzymaniem, jest takim właśnie środkiem przymusu. Ujęcie może polegać nie tylko na schwytaniu i doprowadzeniu do Policji, ale również, w razie potrzeby, na zamknięciu sprawcy w pomieszczeniu i wezwaniu Policji (W. Grzeszyk Przesłanki zatrzymania procesowego, Prokuratura i Prawo z 1998 roku nr 2, s. 135). Ujęcie sprawcy na gorącym uczynku pozwala mówić, że mamy do czynienia niemalże z pewnością popełnienia (dokonania lub zaniechania) przestępstwa, chociaż karalne jest także usiłowanie, a jeżeli ustawa tak stanowi, to także przygotowanie. Nie ma znaczenia rodzaj i wysokość kary grożącej za przestępstwo.
A tak zbaczając z tych całych paragrafów, zmierzam do kwestii kominiarek,czym innym jest życie a czym innym bezpieczne stukanie w klawiaturę w domku lub sklepie wędkarskim,nie wiem jak to jest w innych częściach kraju ale u mnie chłopaki ssr zatrzymując 20 cwaniaków rocznie po pięciu latach służby chodziliby 300 dni w roku z obitą gębą, znam osobiście dwóch którzy dużo szybciej zrezygnowali z ssr niż się do niej zapisali.
[2015-03-07 23:49]

JKarp

Skoro od początku: 1. SSR nie ma prawa wyjąć żadnej broni i kierować jej w stronę kłusownika. Nawet straszak gdyby wypalił zrobiłby krzywdę. Żadne gadki o obronie własnej nie mają zastosowania ponieważ " 3. W razie uniemoŜliwienia straŜnikowi SSR PZW wykonania czynności kontrolnych przez  osobę kontrolowaną, straŜnik odstępuje od tych czynności i zawiadamia komendanta. ". Rozumiesz co znaczy odstąpić ? Nie szukać wrażeń, zaczepki ale odstąpić. Chyba z dwa lata temu tu na portalu był wpis jak to strażnika SSR jakiś koleś potraktował nożem. A wiesz dlaczego tak się stało ? Bo strażnik nie rozumiał, że ma ODSTĄPIĆ .
Nie wiem czy zakomunikowali czy nie ale trudno się wylegitymować ze szmatą na twarzy.  Strażnik ma mieć w widocznym miejscu tzw blachę - żaden z nich nie posiada.
Ująć nie znaczy rzucić na glebę i skuć kajdankami grożąc bronią - to są środki przymusu których SSR nie ma prawa stosować.Ujęcie w tym wypadku powinno polegać na otoczeniu tego gościa i w ten sposób uniemożliwienie oddalenia się z tego miejsca. Ich było z siedmiu a on sam jeden - powinni go okrążyć. Działanie służb to nie tylko siła fizyczna ( wątpliwa skoro w tylu rzucili się na tego biedaka ) ale też umiejętność oddziaływania słownego. 
No cóż - nie wiem jak skomentować ostatni Twój akapit. Jedyne co  mi się nasuwa to to, że do SSR nikt nikogo na siłę nie zapisuje. Jak już ktoś napisał - SSR ma przyjść, pogadać, sprawdzić dokumenty. Jeśli jest problem mają zadzwonić po Policję lub PSR. 
JK
[2015-03-08 07:58]

JKarp , obserwuję ten temat , twoje wypowiedzi i niektórych są rzeczywiste i konkretne , każdy ma rację w swej wypowiedzi ale ciężko mu przyjąć odpowiedz drugiego lub robi to celowo aby ten temat wałkować , siedem stron wypowiedzi , jeden drugiego cytuje . Można powiedzieć że dajecie więcej informacji kłusolom  , co taki strażnik może a czego nie , SSR powinna mieć większe uprawnienia a nie jak do tej pory , niema co ukrywać , zajęcie niewdzięczne i niebezpieczne a uprawnień  mało . Dobrze że skończyło się tak a nie inaczej ,  na zatrzymaniu , nie przemyśleli  sytuacji gdyby było trzech czterech kłusoli , podejrzewam że tak łatwo by im nie poszło a filmujący by nagrał swoją ucieczkę lub tragedię kolegi (oścień , widły ) , nigdy nie wiadomo co zrobi taki kłusownik ze strachu . [2015-03-08 10:24]

grzegorz not

Jak czytam te wszystkie komentarze to czasami się zastanawiam czy aby wszyscy udzielający się użytkownicy to wędkarze? Na czym Wam tak naprawdę zależy?

 

Panowie z OSA robią kawał naprawdę dobrej roboty a jak widać znajdują się tacy co nie potrafią tego docenić, ba - jeszcze krytykują... 

[2015-03-08 11:18]

pakul1206

 3. W razie uniemoŜliwienia straŜnikowi SSR PZW wykonania czynności kontrolnych przez  osobę kontrolowaną, straŜnik odstępuje od tych czynności i zawiadamia komendanta.
No właśnie czynności kontrolne należy odróżnić od złapania przestępcy na gorącym uczynku i tutaj kAŻDY możę zastosować treść paragrafu:

Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policj 

 Zobacz jak pięknie wyczerpuje się treść całego artykułu:

"Każdy ma prawo... " - i strażnicy z tego skorzystali

"lub w pościgu..."       - taki pościg miał miejsce

"jeżeli zachodzi obawa..."   -jakby przestępcy uciekli to nikt by ich nie poznał:)

"2. Osobę ujętą..."             - chłopaki przekazali

Nic dodać nic ująć

"Nie wiem czy zakomunikowali czy nie ale trudno się wylegitymować ze szmatą na twarzy."

-a ja bym powiedział że trudno się wylegitymowac komuś kto sier...la przed tobą ile sił w nogach

"Ująć nie znaczy rzucić na glebę i skuć kajdankami grożąc bronią - to są środki przymusu których SSR nie ma prawa stosować."

- tutaj się zgadzam, bo widać na końcu że chłop już nie ma siły więc tak jak piszesz, wytstarczyłoby żeby ze trzech przy nin zostało.

[2015-03-08 14:03]

JKarp

Jak czytam te wszystkie komentarze to czasami się zastanawiam czy aby wszyscy udzielający się użytkownicy to wędkarze? Na czym Wam tak naprawdę zależy?
 
Panowie z OSA robią kawał naprawdę dobrej roboty a jak widać znajdują się tacy co nie potrafią tego docenić, ba - jeszcze krytykują... 
Tak jestem wędkarzem i to pewnie z tak długim stażem, że hoho ;-) Zależy mi na przestrzeganiu prawa a nie stosowaniu hipokryzji. Krytykuję sposób zatrzymania i bezprawne użycie środków przymusu. A co tu doceniać - to, że ktoś łamie prawo ? Jak na drodze ktoś łamie prawo i przepisy załóżmy grupę SZERSZEŃ. Zanim policja przyjedzie my takiego delikwenta zglebimy, skujemy, sponiewieramy - chciałbyś naciąć się na takie coś na drodze bo przekraczasz prędkość o 20 km/godz , albo gadasz przez komórkę, albo masz pas nie zapięty?
@pakul1206
Zapoznaj się do czego ma uprawnienia SSR - wtedy sobie pogadamy. Czynności służbowe to nie jest ganianie kłusowników.  Oni nie mają za zadanie łapać przestępców. Ty mylisz uprawnienia służb typu Policja czy CBA z SSR. 
Jak dla mnie im szybciej ktoś ich up... oli zgodnie z prawem tym lepiej. Inaczej dojdzie do nieszczęścia.
Skoro tak cytujesz, że wsztsko zrobili zgodnie z prawem więc ja pytam: - Gdzie są blachy? - Dlaczego mamy odbezpieczoną broń? - Dlaczego zostały przekroczone środki przymusu ?   I jeszcze jedno - kłusownicy doskonale znają swoje prawa i znają uprawnienia SSR. 
JK



[2015-03-08 14:48]

Diablo


Zapoznaj się do czego ma uprawnienia SSR - wtedy sobie pogadamy. Czynności służbowe to nie jest ganianie kłusowników.  Oni nie mają za zadanie łapać przestępców. Ty mylisz uprawnienia służb typu Policja czy CBA z SSR. 
Jak dla mnie im szybciej ktoś ich up... oli zgodnie z prawem tym lepiej. Inaczej dojdzie do nieszczęścia.
Skoro tak cytujesz, że wsztsko zrobili zgodnie z prawem więc ja pytam: - Gdzie są blachy? - Dlaczego mamy odbezpieczoną broń? - Dlaczego zostały przekroczone środki przymusu ?   I jeszcze jedno - kłusownicy doskonale znają swoje prawa i znają uprawnienia SSR. 
JK
 Masz zgode na posiadanie broni i masz ją akurat przy sobie. Na rybach nagle rzuca sie na Ciebie kilku zamaskowanych, gości krzycząc "Dawaj go ku..a ch.ja!!!" wymachując przedmiotem przypominającym broń. Jaką karę dostaniesz dzialając w samoobronie? Wszystko zgodnie z prawem




[2015-03-08 15:11]

JKarp

Znajdzie się znawca - papuga próbujący udowodnić mi, czy to coś co widziałem to na pewno była broń czy tylko ja myślałem, że to broń.
Pisząc o nieszczęściu miałem na myśli to, że ktoś właśnie z bronią, nożem itp użyje narzędzia w swojej obronie i któregoś z nich zrani lub pozbawi życia.Ja im dłużej parzę na ten film tym bardziej zastanawiam się jak to jest, że oni mają poparcie PSR i Policji? Klapki na oczach czy brak wyobraźni ?
JK [2015-03-08 15:26]