Zaloguj się do konta

Obława na kłusownika.

utworzono: 2015/02/26 16:13
zbynio5o

To jest fotka z ostatniej relacji ekipy ssr kol. meridianon. Skoro nie mogą nosić broni, to  pytam sie, czy to w kaburze to korkowiec ?




[2015-03-05 23:24]

LeoAmator

Nie to zapalniczka ;) [2015-03-05 23:37]

Bernard51

Po pierwsze nie widzę aby koleś machał bronią , a po drugie mając pozwolenie na broń może ją mieć. Czy była słusznie wyciągnięta pewnie nie, ale jeśli ma pozwolenie to nic mu nikt nie zrobi za samo wyciągnięcie i tyle w temacie.

Nic mu nikt nie zrobi ale sąd może mu cofnąć pozwolenie, broń może użyć w wypadku zagrożenia życia lub zdrowia ze strony napastnika. Broń można posiadać bez pozwolenia w domu , mieszkaniu dla obrony własnej ale na zewnątrz już bez pozwolenia, jest karalnym, czynem.
[2015-03-06 07:10]

Diablo

Po pierwsze nie widzę aby koleś machał bronią , a po drugie mając pozwolenie na broń może ją mieć. Czy była słusznie wyciągnięta pewnie nie, ale jeśli ma pozwolenie to nic mu nikt nie zrobi za samo wyciągnięcie i tyle w temacie.



Po pierwsze, nie widzisz że macha bronią bo nie chcesz zobaczyć albo jesteś mało spostrzegawczy. Ktoś tu nawet zrzut z ekranu zrobił gdzie widać jak mierzy z pistoletu do leżącego kłusownika.

Po drugie. Pisałem już że ssr nie ma prawa uzywać środków przymusu bezpośredniego ( nie tylko ja to pisałem a były również wklejane odpowiednie paragrafy) A celowanie do kogoś z broni jest środkiem przymusu bezpośredniego. Więc jest przekroczeniem uprawnień i łamaniem prawa.  I jeśli trafi na kogoś kto ma jakiekolwiek pojecie o uprawnieniach ssr koleś już broni nie dotknie. " I tyle w temacie"
[2015-03-06 07:24]

krisbeer

Dziś rano film z akcji OSY prezentowany był w TVN24
[2015-03-06 08:05]

JKarp

Dobrze, dobrze...Może w końcu ktoś się zainteresuje co oni wyprawiają !!

JK [2015-03-06 08:15]

Haryyy5

To jest fotka z ostatniej relacji ekipy ssr kol. meridianon. Skoro nie mogą nosić broni, to  pytam sie, czy to w kaburze to korkowiec ?







To w kaburze to najproawdopodobniej dostępne w polsce walther p22q lub walther p99. Fotka na tyle nie wyraźna że troche zgadywanie ale gdybym ja chciał "wzbudzić respekt na dzielni" a na tym OSIe najbardziej chyba zależy to wybrałbym któryś z tych pistoletów Są to dostępne bez pozwolenia pistolety tzw straszaki, na amunicję hukową. Wierne repliki, nie do odróżnienia dla niewprawnego oka od prawdziwych.
[2015-03-06 11:16]

Powiedz, czy celują z niej w kogoś?, w głowę?, przeklinają do kontrolowanych?, rzucają na glebę?, kują w kajdanki?, mają kominiarki na głowach?, są oznakowani?. Następne pytanie- w ustawie i przepisach pisze jasno, że strażnik na zadanie osoby wobec której podejmuje czynności musi okazać się legitymacją? to jak to zrobi gdy na durnym łbie ma zarzuconą kominiarkę przestępcy?. dla mnie daleko posunięty bandytyzm.
[2015-03-06 12:09]


Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji."
Z tego co czytałem w ramach ujęcia obywatelskiego jest dopuszczalne użycie kajdanek, oczywiście obywatel nie ma prawa bić sprawcy, ale to chyba zrozumiałe :)

Witaj Felipe. Masz rację ustawa uprawnia do zatrzymania obywatelskiego sprawcy przestępstwa na gorącym uczynku. Jednak innych środków przymusu jakimi są kajdanki nikt stosować nie może oprócz uprawnionych do tego służb... i jeszcze te kominiarki (jak kibole na narodowym). Powiem szczerze włos mi się zjeżył. 


Jest coś takiego jak współmierność stosowania środków zgodnie z zasadami stanu wyższej konieczności  i obrony koniecznej.  Jeśli  sprawca próbuje uciec, jest agresywny to nie ma przeszkód aby mu założyć kajdanki.  Po za tym widząc że jeden z zatrzymujących ma broń domniemam że ma prawo ją nosić, a tym samym może być funkcjonariuszem lub choćby ochroniarzem z licencją . Co do kominiarki bardzo fajnie się sprawdza przed chłodem i wiatrem, więc nie zdziw się jak mnie spotkasz choćby na Bukówce w takim przebraniu :)


Miło mi Cię będzie widzieć na Bukówce nawet w kominiarce. I ciesz się, że u mnie nie działa osa bo by Cię skopali i skuli , później jak by się zorientowali że jesteś porządnym wędkarzem to by cię przeprosili. Zrozumiał byś ich bo działają w słusznej sprawie?.




[2015-03-06 12:42]

FELIPE


Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji."
Z tego co czytałem w ramach ujęcia obywatelskiego jest dopuszczalne użycie kajdanek, oczywiście obywatel nie ma prawa bić sprawcy, ale to chyba zrozumiałe :)

Witaj Felipe. Masz rację ustawa uprawnia do zatrzymania obywatelskiego sprawcy przestępstwa na gorącym uczynku. Jednak innych środków przymusu jakimi są kajdanki nikt stosować nie może oprócz uprawnionych do tego służb... i jeszcze te kominiarki (jak kibole na narodowym). Powiem szczerze włos mi się zjeżył. 


Jest coś takiego jak współmierność stosowania środków zgodnie z zasadami stanu wyższej konieczności  i obrony koniecznej.  Jeśli  sprawca próbuje uciec, jest agresywny to nie ma przeszkód aby mu założyć kajdanki.  Po za tym widząc że jeden z zatrzymujących ma broń domniemam że ma prawo ją nosić, a tym samym może być funkcjonariuszem lub choćby ochroniarzem z licencją . Co do kominiarki bardzo fajnie się sprawdza przed chłodem i wiatrem, więc nie zdziw się jak mnie spotkasz choćby na Bukówce w takim przebraniu :)


Miło mi Cię będzie widzieć na Bukówce nawet w kominiarce. I ciesz się, że u mnie nie działa osa bo by Cię skopali i skuli , później jak by się zorientowali że jesteś porządnym wędkarzem to by cię przeprosili. Zrozumiał byś ich bo działają w słusznej sprawie?.


Mirek, nie przesadzaj nie zauważyłem aby kogoś kopali i mam nadzieje że ich interwencję dotyczą kłusowników a nie wędkarzy. Do zobaczenia nad wodą :) 






[2015-03-06 18:45]

Narka trzymaj się:)
[2015-03-06 19:03]

Bernard51

W TVN 24 powiadali że OSA jest społecznie dobrze odbierana, działają już 6 lat
[2015-03-06 19:05]

wartoslaw

Bawi mnie ten wątek:) żeby taka frekwencja i liczba postów była wątkach o relacjach z połowów lub innych naprawdę ciekawych...Wszyscy praktycznie narzekają że nie ma ryb! Że wykłusowane, że mięsiarze, że pzw nie zarybia...To fakty, macie rację. Ale jak już obejrzycie akcję OSY to mało  byście się nie zesrali jak można tak brutalnie potraktować biednego kłusola, prze którego właśnie są wasze lamenty...Powołujecie się na przepisy, paragrafy, ustawy i inne ch.je muje...Ci goście może i naginają prawo, ale to oni ryzykują. A wiecie po co? Żeby mieć co łowić!!! Żebyśmy wszyscy  mieli co łowić!!! A teksty typu czy np ja bym chciał być tak zatrzymany??? Nie sądzę żeby takie coś miało miejsce...goście wiedzą co robią. Najlepiej mnie teraz zlinczujcie za tego posta i idźcie w jakieś miejsce gdzie grasują kłusole i poproście ich grzecznie o dokumenty, zezwolenia i poproście o opuszczenie łowiska bo prawo łamią i wam rybki wyławiają...Ciekawe czy was posłuchają, czy ktoś dostanie po mordzie i przekona się do OSY???Sory jeśli kogoś ten post urazi, ale ludzie w jakim świeci wy żyjecie???!!! [2015-03-06 19:21]

jacfar

6 lat temu ci chłopcy z dywanu po drabinie schodzili, skoro chcą się bawić w brudnego harrego to ich sprawa, kiedyś graliby w podchody teraz udają grom
niestety takie traktowanie ludzi, nieważne, że kłusowników odbije się niedługo na ich plecach, złapali medialną popularność i w dupach się poprzestawiało, a co do społecznego przyzwolenia to jednak jest po stronie biednych kłusowników niż gromu dla ubogich, bo większość rybołowów widzi siebie po takiej kontroli rejestru z niewpisaną datą, mimo wszystko życzę chłopcom owocnej pracy
[2015-03-06 19:37]

zbynio5o

Dobrze, dobrze...Może w końcu ktoś się zainteresuje co oni wyprawiają !!

JK


No i zainteresowali sie, TVN wiadomości.  Byli chłopaki, policja i inni. Mają ogólne poparcie. Nikt nie wspomniał o jakimś naginaniu prawa.  Ale tu na portalu sami mecenasi, strach sie bać hehehe !


[2015-03-06 19:38]

wartoslaw

Dokładnie! Grupa STOP KŁUSOLOM a tu widać wielu obrońców mają:) ja też kiedyś pisałem o jednym kłusolu którego znałem i tolerowałem nawet. Ale to na prawdę jeden przypadek na 100? 1000? nie wiem...To nie zmienia słuszności i potrzeby akcji tych chłopaków. Oni dla wszystkich wędkarzy dupę nadstawiają! Dalej ich krytykujcie, a kłusola z filmiku pogłaskajcie po główce i pocieszcie że bidule wyzwali, skręcili i jeszcze pewnie narobił w galoty bo spluwę zobaczył... [2015-03-06 19:57]

JKarp

Czekaj Zbyniu, czekaj....
To, że kilku policjantów i kilku popleczników jest za nimi nie znaczy, że wszystko jest OK .
Przestrzegasz RAPR, Ustaw a rozumiem, że przyzwalasz też na łamanie prawa przez kilku kolesi .JK [2015-03-06 19:58]

Jędrula

Dobrze, dobrze...Może w końcu ktoś się zainteresuje co oni wyprawiają !!

JK


No i zainteresowali sie, TVN wiadomości.  Byli chłopaki, policja i inni. Mają ogólne poparcie. Nikt nie wspomniał o jakimś naginaniu prawa.  Ale tu na portalu sami mecenasi, strach sie bać hehehe !





Pewnie , że nikt nie wspomina , to norma przy takich akcjach . Liczy się wynik i statystyka , wszyscy są zadowoleni i składają ręce do oklasków . Niestety problem zaczyna jak się coś spieprzy , jak się coś stanie . Wtedy niestety te chłopaki zostaną sami , bez pomocy a dźwięk oklasków zniknie na rzecz odgłosów sędziowskiego łańcucha . Kolego @wartoslaw , ja w dupie mam co się stanie z tymi kłusolami ! Sam chętnie wygarbowałbym  im skórę , nie tylko zresztą im . Na moim podwórku jest masę złodziejstwa i bandytyzmu , który wyleczyłbym chętnie kijem bejsbolowym . Ale skup się przez chwilę i pomyśl , dokąd to nas zaprowadzi ? Po drugie , krytykując takie działanie , bardziej mam na myśli właśnie ( usiądź ) bezpieczeństwo tychże młodych strażników . Powtarzam po raz szesnasty , robią dobra robotę , chętnie bym im pomógł ale mam dwoje dzieci i żonę , rybki .To za duże ryzyko , za bardzo cenie sobie wolność a do tego nie stać mnie na dobrych adwokatów , oby chłopaków z OSY-sy było na takich stać jak zmoczą dupę .




[2015-03-06 19:59]

JKarp

Dokładnie! Grupa STOP KŁUSOLOM a tu widać wielu obrońców mają:) ja też kiedyś pisałem o jednym kłusolu którego znałem i tolerowałem nawet. Ale to na prawdę jeden przypadek na 100? 1000? nie wiem...To nie zmienia słuszności i potrzeby akcji tych chłopaków. Oni dla wszystkich wędkarzy dupę nadstawiają! Dalej ich krytykujcie, a kłusola z filmiku pogłaskajcie po główce i pocieszcie że bidule wyzwali, skręcili i jeszcze pewnie narobił w galoty bo spluwę zobaczył...

Wiesz, że to się nazywa hipokryzja?Nawołujesz do przestrzegania prawa jednocześnie tolerujesz łamanie praw przez kilku niespełnionych kolesi.
Dla mnie bynajmniej nic nie nadstawiają. Mnie zupełnie nie interesuje połów ryb w tej rzece.Kłusownictwo tam występujące nie jest pewnie ani większe ani mniejsze niż wszędzie za to kilku kolesi ma parcie na szkło.Niech pokażą się z Zegrzu ze swoimi krzykami... Szybciej wyjadą niż przyjechali. Taka jest prawda - łatwo jest jakiegoś biedaka zglebić niż kogoś kto zna prawo. Zapewniam, że po takiej akcji ze mną odechciało by im się udawania GROMU czy CBA...
JK [2015-03-06 20:03]

wartoslaw

Jędrula zgadzam się z Tobą w 100%. Ale właśnie tacy ryzykanci, tym bardziej że mają teraz rozgłos medialny, może sprawią że kłusolą odechce się już wyprawy po mięsko żeby było na flaszkę...a koledzy będą tylko doglądać rzeki:) to bardzo optymistyczna wersja oczywiście...Ale jak bym miał być pesymistą to już bym chyba nie miał po co być na tym świecie...Zycie to nie bajka...trzeba w nim walczyć o swoje! A chłopaki z osy walczą o NASZE! Życzę im pomyślności...oby to oni zawsze byli górą, bo zawsze może kosa trafić na kamień... [2015-03-06 20:09]

wartoslaw

JK jak byś znał temat, to byś nie pisał o moim hipokryźmie. Ciebie taka akcja nie spotka mnie też. Chyba wiadomo dlaczego? Oczywiście znasz prawo lepiej ode mnie i jak byś Ciebie chłopaki z OSY zglebowali to by był ich koniec...A na Zegrzu nie wiem jak jest...Wiem jak było u mnie, PSR jednak powoli daje radę. A oni wolnoooo to czynią. Osa szybciej dała by radę, myślę że na zegrzu też... [2015-03-06 20:16]

wartoslaw

Z resztą dlaczego skoro byś tak szybko sobie poradził z OSA, jeśli ich działalność by Cię dosięgła, to dlaczego nie ukrucisz tych kłusoli na zegrzu??? Przecież okradają Twoje wody z ryb???????????? Czegoś tu nie kumam????? [2015-03-06 20:20]

JKarp

Bo zrozum, że OSA działa bez prawnie. Oni łamią prawo i tyle.A na Zegrzu może nie ma ąż tylu kłusoli ale za to jest dużo więcej ludzi znających prawo i w związku z tym nie pozwoliliby sobie na takie traktowanie i o to mi tylko chodziło.
Poczytaj co napisał Jędruś - na razie jest ogólne hura ale jak coś się stanie wtedy wszyscy będą na wyścigi mówić to co ja teraz mówię.
Jak trzeba było zrobiłem co trzeba w związku z kłusolami - żeby było jasno jasne.
JK [2015-03-06 20:28]

pakul1206

Sytuacja kontrowersyjna ale:Czy prawo zabrania biegania po lesie w kominiarce?Czy prawo zabrania noszenia pistoletu zapalniczki?Czy prawo zabrania ujęcia obywatelskiego?Czy prawo zabrania pogoni za przestępcą?Czy prawo zabrania ujęcia i niezwłocznego przekazania odpowiednim służbą? [2015-03-06 20:32]

wartoslaw

To już bardziej klarowna wypowiedź, spoko. Doskonale też rozumiem o czym piszę Jędrula. Ale OSA wie co robi i co za to grozi... Jak się na takie coś piszą, to z ciemnogrodu nie są... [2015-03-06 20:37]