Zaloguj się do konta

Obława na kłusownika.

utworzono: 2015/02/26 16:13
JKarp

Ostatnio byłem na spacerze z młodym po Plawniowicach kolo Gliwic polazic. W Bycinie na przejeździe kolejowym stali 6-8 fur wszystkie terenowe na rejestracjqch z Krapkowic  kolesie w moro, z psami i w kominach hasali wzdłuż torów i okolicy Kanału. Ewidentnie jakas akcja :) Ja jestem za w 100 %. W Polsce jeśli przed takimi funkcjonariusza i nie będzie strachu i autorytetu to kogo maja się bać Straży Miejskiej ???? Dlatego podpisalem petycje o zrobienie w Gliwicach w Rzeczycach łowiska NoKill. Tylko dlatego ze wcielili odrazy 10 osób na patrole. Panowie mowie ze 20 lat i kontroli nie miałem.
Grzesiu ale czym innym są służby państwowe i mają inne uprawnienia a czym innym formacja OSA jako SSR praktycznie bez uprawnień. Na pewno nie wolno im stosować żadnych środków przymusu a ten pistolet to dyskwalifikacja.
JK [2015-03-05 20:47]

Zionbel

Janusz jeżeli Mi jako zwykłemu Polakowi wolno zatrzymać pijanego pana Kowalskiego jak jedzie autem i zabrać mu klucze to SSR Osa może zatrzymać stosując niezbędne środki zapobiegawcze aby zatrzymać delikwenta na gorącym uczynku. Jak ma się do tej sytuacji posiadanie ( pewnie legalne ) broni tego nie wiem.Wiem tylko ze mi podoba się ich praca. I popierał to. To nie jest PSR o średniej wieku 70 lat, sam na patrolu. Respekt musi być. [2015-03-05 20:57]

LeoAmator

Nie no kłusol ościeniem może zabić a oni nie mogą mieć nic do samoobrony. Tu inny przykład z innego miejsca w Polsce,dodam rybnego bo pilnowanego. http://e-grajewo.pl/wiadomosc,Odpowiedza_za_klusownictwo,24375.html [2015-03-05 21:04]

wartoslaw

To prawda, na port na garbarach z poznaniu(ENKLAWA SZARPAKOWCÓW) to PSR w min 6 osób przyjeżdża. Kłusole nie raz ich już pogonili...Respekt musi być! [2015-03-05 21:07]

JKarp

Grzesiu wolno Ci zabrać kluczyki do samochodu i tyle ;-)
Oni normalnie łamią prawo. Nie można mówić o mniejszym złu żeby powstrzymać te większe.Nie wiem jaką macie średnią wieku PSR u siebie ale u nas to jakby dużo mniej. Poza tym PSR nie musi być jednostką specjalną ( SSR tym bardziej ) - mają swoje prawa, uprawnienia i tyle. 
JK [2015-03-05 21:08]

Rzadko się odzywam na forum, ale takie wkleję swoje przemyślenia na temat tego co obejrzałem i również opisałem na innym forum:

"  .....jestem strażnikiem SSR i jestem bardzo zaangażowany w ochronę wód przed kłusownictwem. Jednak nie za wszelką cenę... Co mnie bardzo dotknęło to przede wszystkim pościg za kłusownikiem w kominiarkach i używanie przy tym słów wulgarnych ( obława zamaskowanych bandytów na bandytów?), nikt w państwie prawa pomijając uprawnione do tego organy nie ma prawa nikogo w kominiarkach z zakrytymi twarzami atakować i zatrzymywać. To daleko idący bandytyzm + używanie środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek?. Tak wiem rozumiem to kłusol, szkodnik, ale ma swoje prawa a ci "kolesie" nie mają prawa postępować w taki sposób. Jak by kłusol miał pistolet i ich tam wystrzelał byłby na prawie bo powiedział by , że bandyci w kominiarkach go chcieli zabić. Wystarczy dobra papuga (adwokat) i goście nigdy już by się tak nie zachowali po wizycie u prokuratora. Jestem głęboko poruszony filmem , który obejrzałem i nazwę to bandytyzmem (patologią) i stwierdzeniem, że nieźle się w głowach poprzewracało,pomimo daleko idącej nienawiści w stosunku do kłusowników.
[2015-03-05 21:09]

JKarp

Koledzy poczytajcie o uprawnieniach SSR. Chcecie przestrzegać USTAWY, RAPR ale pozwalacie że SSR łamało prawo?Jest takie słowo na takie zachowanie ;-)
Jakie narzędzie do samoobrony? Poczytaj co ma zrobić strażnik SSR jeśli ktoś nie chce poddać się kontroli.
JK [2015-03-05 21:10]

Dodam jeszcze, ze PSR też nie ma prawa działać w kominiarkach zgodnie z obowiązującą ustawą.
[2015-03-05 21:12]

JKarp

Rzadko się odzywam na forum, ale takie wkleję swoje przemyślenia na temat tego co obejrzałem i również opisałem na innym forum:
"  .....jestem strażnikiem SSR i jestem bardzo zaangażowany w ochronę wód przed kłusownictwem. Jednak nie za wszelką cenę... Co mnie bardzo dotknęło to przede wszystkim pościg za kłusownikiem w kominiarkach i używanie przy tym słów wulgarnych ( obława zamaskowanych bandytów na bandytów?), nikt w państwie prawa pomijając uprawnione do tego organy nie ma prawa nikogo w kominiarkach z zakrytymi twarzami atakować i zatrzymywać. To daleko idący bandytyzm + używanie środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek?. Tak wiem rozumiem to kłusol, szkodnik, ale ma swoje prawa a ci "kolesie" nie mają prawa postępować w taki sposób. Jak by kłusol miał pistolet i ich tam wystrzelał byłby na prawie bo powiedział by , że bandyci w kominiarkach go chcieli zabić. Wystarczy dobra papuga (adwokat) i goście nigdy już by się tak nie zachowali po wizycie u prokuratora. Jestem głęboko poruszony filmem , który obejrzałem i nazwę to bandytyzmem (patologią) i stwierdzeniem, że nieźle się w głowach poprzewracało,pomimo daleko idącej nienawiści w stosunku do kłusowników.
Czołem Mirek :-) I ten wpis nie pozostawia żadnych złudzeń co do legalności tej akcji. Pozdrówka Miras :-) JK [2015-03-05 21:13]

FELIPE

Janusz ok , nie napisałeś komentarza, ale czy nie masz podobnych myśli jak widzisz artykuł o kolejnym kłusolu złapanym na gorącym uczynku z łupem ? Ja mam i dlatego jestem zdania że nie można się patyczkować, oczywiście nie mówię o biciu itd. Wg mnie rzucenie na glebe i założenie kajdanków to nie jest przesada w takiej sytuacji. Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie a forum jest po to aby je wyrażać.
[2015-03-05 21:16]

JKarp

Widzisz ja nie jestem tzw chodzącą za przeproszeniem " sraczką ".Każde działanie musi być zgodne z przepisami a nasze prywatne odczucia to inna sprawa.JK [2015-03-05 21:26]

Diablo

O i pierwszy raz w życiu zgadam sie z meridianonem :)
[2015-03-05 21:31]

Nie taki straszny diabeł jak go malują :)
[2015-03-05 21:36]

FELIPE

Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji."
Z tego co czytałem w ramach ujęcia obywatelskiego jest dopuszczalne użycie kajdanek, oczywiście obywatel nie ma prawa bić sprawcy, ale to chyba zrozumiałe :) [2015-03-05 21:38]

Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
Z tego co czytałem w ramach ujęcia obywatelskiego jest dopuszczalne użycie kajdanek, oczywiście obywatel nie ma prawa bić sprawcy, ale to chyba zrozumiałe :)

Witaj Felipe. Masz rację ustawa uprawnia do zatrzymania obywatelskiego sprawcy przestępstwa na gorącym uczynku. Jednak innych środków przymusu jakimi są kajdanki nikt stosować nie może oprócz uprawnionych do tego służb... i jeszcze te kominiarki (jak kibole na narodowym). Powiem szczerze włos mi się zjeżył.
[2015-03-05 21:52]

Diablo

Nie taki straszny diabeł jak go malują :)

Kto malował diabła? nie można rysować karykatur.
[2015-03-05 21:53]

Zionbel

Z tego co czytałem w ramach ujęcia obywatelskiego jest dopuszczalne użycie kajdanek, oczywiście obywatel nie ma prawa bić sprawcy, ale to chyba zrozumiałe :)

Witaj Felipe. Masz rację ustawa uprawnia do zatrzymania obywatelskiego sprawcy przestępstwa na gorącym uczynku. Jednak innych środków przymusu jakimi są kajdanki nikt stosować nie może oprócz uprawnionych do tego służb... i jeszcze te kominiarki (jak kibole na narodowym). Powiem szczerze włos mi się zjeżył.

Mirku kominiarki sa po to by delikwent za pol roku cie nie przekopał jak na spacerze będziesz z zona.Wiem ze to nie legalne ale do obejścia. Można twarz zasłonić gusta lub czapka kominiarska o większym otworze i gusta.Zamiast kajdanek przy zatrzymaniu obywatelskim zastosował bym 2 grube paski montażowe.I po wszystkim.  [2015-03-05 22:11]

FELIPE

Jest coś takiego jak współmierność stosowania środków zgodnie z zasadami stanu wyższej konieczności  i obrony koniecznej.  Jeśli  sprawca próbuje uciec, jest agresywny to nie ma przeszkód aby mu założyć kajdanki.  Po za tym widząc że jeden z zatrzymujących ma broń domniemam że ma prawo ją nosić, a tym samym może być funkcjonariuszem lub choćby ochroniarzem z licencją . Co do kominiarki bardzo fajnie się sprawdza przed chłodem i wiatrem, więc nie zdziw się jak mnie spotkasz choćby na Bukówce w takim przebraniu :)

[2015-03-05 22:21]

Diablo

Jest coś takiego jak współmierność stosowania środków zgodnie z zasadami stanu wyższej konieczności  i obrony koniecznej.  Jeśli  sprawca próbuje uciec, jest agresywny to nie ma przeszkód aby mu założyć kajdanki.  Po za tym widząc że jeden z zatrzymujących ma broń domniemam że ma prawo ją nosić, a tym samym może być funkcjonariuszem lub choćby ochroniarzem z licencją . Co do kominiarki bardzo fajnie się sprawdza przed chłodem i wiatrem, więc nie zdziw się jak mnie spotkasz choćby na Bukówce w takim przebraniu :)

Co Ty tutaj pierniczysz z tą bronią? Poczytaj trochę ustawę zanim się odezwiesz bo głupoty Waść pleciesz. Koleś może mieć pozwolenie i na krążownik atomowy ale na patrolu SSR nie może stosować żadnych środków przymusu bezpośredniego a takimże jest machanie pistoletem na co by nie był.
[2015-03-05 22:24]

zbynio5o

Widze że Ssr traktuje Ose jak konkurencje. A ja myśle że to chłopaki od czarnej aczkolwiek skutecznej roboty, której to ssr nie podjęła by sie, bo w imie czego ? Osobiście będąc w ssr też bym sie nie wysilał i nie narażał na konskwencje.Społecznie, to mogę tylko karty sprawdzać wędkarzom i gnębić ich za brak wpisu :))))))))))))))Sorry, ale szacun dla tych facetów, zresztą widać efekty. [2015-03-05 22:28]

Diablo

Widze że Ssr traktuje Ose jak konkurencje. A ja myśle że to chłopaki od czarnej aczkolwiek skutecznej roboty, której to ssr nie podjęła by sie, bo w imie czego ? Osobiście będąc w ssr też bym sie nie wysilał i nie narażał na konskwencje.Społecznie, to mogę tylko karty sprawdzać wędkarzom i gnębić ich za brak wpisu :))))))))))))))Sorry, ale szacun dla tych facetów, zresztą widać efekty.

O widzisz bo właśnie od tego jest ssr, połazić pogadać, karty sprawdzić a jak zobaczą coś niepokojącego to wezwać przeszkolone służby.

Bieganie zamaskowanym z gnatem w ręku to  nie ssr to zwykły bandytyzm. Dziś to a jutro bedą "podejrzanym " wjazd na chate robić. Niech tylko trafią na jakiegoś astamtyka lub kogoś z padaczka. Rzucą go twarzą  glebe i skrępują ręce na plecach. Tak ich załatwi że odechce im się na dwór wyłazić.

Oczywiście jestem przeciwny kłusownictwu. Jestem za zwiększeniem liczby kontroli i surowszymi karami ale wszystko w granicach prawa. Jeśli prawo jest nieodpowiednie. Zmienić go a nie olewać
[2015-03-05 22:37]

JKarp

Widze że Ssr traktuje Ose jak konkurencje. A ja myśle że to chłopaki od czarnej aczkolwiek skutecznej roboty, której to ssr nie podjęła by sie, bo w imie czego ?  Osobiście będąc w ssr też bym sie nie wysilał i nie narażał na konskwencje. Społecznie, to mogę tylko karty sprawdzać wędkarzom i gnębić ich za brak wpisu :)))))))))))))) Sorry, ale szacun dla tych facetów, zresztą widać efekty.

Zbyniu na efekty to poczekamy aż ktoś zrobi porządek z tym zjawiskiem jakim jest OSA.JK [2015-03-05 22:45]

zbynio5o

" O widzisz bo właśnie od tego jest ssr, połazić pogadać, karty sprawdzić a jak zobaczą coś niepokojącego to wezwać przeszkolone służby."

Achaaa ..... ? W takim razie wszystko jasne . Ciekawe co na to kol. Meridianon ? [2015-03-05 22:52]

FELIPE

Co Ty tutaj pierniczysz z tą bronią? Poczytaj trochę ustawę zanim się odezwiesz bo głupoty Waść pleciesz. Koleś może mieć pozwolenie i na krążownik atomowy ale na patrolu SSR nie może stosować żadnych środków przymusu bezpośredniego a takimże jest machanie pistoletem na co by nie był. 

Po pierwsze nie widzę aby koleś machał bronią , a po drugie mając pozwolenie na broń może ją mieć. Czy była słusznie wyciągnięta pewnie nie, ale jeśli ma pozwolenie to nic mu nikt nie zrobi za samo wyciągnięcie i tyle w temacie.

[2015-03-05 23:02]

pakul1206

Pisałem już wcześniej o zwiększeniu uprawnień ssr, chłopaki naprawdę dużo robią, dużo ryzykują ale często muszą działać na granicy prawa, nie chodzi mi o samo zwiększenie uprawnień ale także o to co z tym się wiąrze, szkolenia z dziedziń, prawnych, samoobrony... To że zatrzymali tych kłusowników to chyba każdy wędakarz pochwali ale w jaki sposób....? [2015-03-05 23:05]