Obława na kłusownika.

/ 232 odpowiedzi
Diablo


już raz sie przejechali w 6
http://wmh.pl/article/3192


Dziękuję Ci za przedstawienie najlepszego dowodu, dlaczego Ci społecznicy używają krytykowanych przez Was metod zwalczania kłusownictwa na tej rzece... Widać chłopaki wprawieni w boju wiedzą co i jak. A Wy dalej smęcicie sprzed monitora, że za bardzo, że po co, że przesadzają...OMG

Jesteś w błędzie. Kłusownicy nie zbierają się ot tak w kilkanaście osób i nie urządzają takich podstępnych szopek bez powodu. Nie słyszałem żeby tak zebrali się na PSR czy normalną SSR. Mógłbym pomyśleć, że biegali Ci strażnicy z bronią, rzucali każdego o glebę wyzywając od ku..w i ch..ów. W końcu chłopy się zebrały. Jak czytałem również wędkarze należący do tego samego koła co "strażnicy" poprosili by "strażnicy" opuścili to miejsce. CI nadal kozaczyli to ich pobito.

Oczywiście nie bronię tych kłusowników i nie popieram ataków na strażników. Cieszę się że otrzymali surowe kary. Ale takie rzeczy nie dzieją sie bez powodu...

Jeżeli chodzi o skład OSA. Czytałem gdzieś wypowiedź jednego z nich który chwalił się na jakimś forum że kilku z nich właśnie zostało strażnikami. Zapewne są w śród nich i strażnicy i zwykli ludzi. (2015/02/27 21:35)

kucus22


już raz sie przejechali w 6
http://wmh.pl/article/3192


Dziękuję Ci za przedstawienie najlepszego dowodu, dlaczego Ci społecznicy używają krytykowanych przez Was metod zwalczania kłusownictwa na tej rzece... Widać chłopaki wprawieni w boju wiedzą co i jak. A Wy dalej smęcicie sprzed monitora, że za bardzo, że po co, że przesadzają...OMG

Jesteś w błędzie. Kłusownicy nie zbierają się ot tak w kilkanaście osób i nie urządzają takich podstępnych szopek bez powodu. Nie słyszałem żeby tak zebrali się na PSR czy normalną SSR. Mógłbym pomyśleć, że biegali Ci strażnicy z bronią, rzucali każdego o glebę wyzywając od ku..w i ch..ów. W końcu chłopy się zebrały. Jak czytałem również wędkarze należący do tego samego koła co "strażnicy" poprosili by "strażnicy" opuścili to miejsce. CI nadal kozaczyli to ich pobito.

Oczywiście nie bronię tych kłusowników i nie popieram ataków na strażników. Cieszę się że otrzymali surowe kary. Ale takie rzeczy nie dzieją sie bez powodu...

Jeżeli chodzi o skład OSA. Czytałem gdzieś wypowiedź jednego z nich który chwalił się na jakimś forum że kilku z nich właśnie zostało strażnikami. Zapewne są w śród nich i strażnicy i zwykli ludzi.

(2015/02/27 21:42)

u?ytkownik139006


Ja mam takie pytanie...dlaczego dla wielu na tym forum RAPR jest świętością a pochwalają przekraczanie innych przepisów? Hipokryzja? (2015/02/27 21:46)

kucus22


P.S.1 Nie wiem z kąt posiadasz takie informację?! Czemu niby po kilku akcjach SSR, tym bardziej tak sukcesywnych, banda oprychów liczących na łatwą kasę/mięso nie miałaby zjednoczyć szyków i zorganizować kontrataku?!
P.S.2 Oczywiście zgodzę się, że pośród szczerze udzielających społeczników może trafić się menda nie znająca do końca RAPR-u a jedynie licząca na mordobicie z fajerwerkami... (2015/02/27 21:48)

JKarp


Maciek to jest dowód na to, że to co robią to nie żarty.Cel środków nie uświęca. Po prostu jak ktoś chce mieć prawo do kontroli, do bycia strażnikiem to sam powinien tego prawa przestrzegać. Inaczej skończy się to jeszcze gorzej niż w tym przypadku. Zaczai się cała wieś, wpi...ol spuszczą, zdrowie odbiorą i tak to się skończy rumakowanie OSY.
Poza tym Maciek gość był jeden przeciwko kilku - trzeba było aż na glebę, skuwać, giwerę wyciągać? 
JK (2015/02/27 21:51)

Diablo


P.S.1 Nie wiem z kąt posiadasz takie informację?! Czemu niby po kilku akcjach SSR, tym bardziej tak sukcesywnych, banda oprychów liczących na łatwą kasę/mięso nie miałaby zjednoczyć szyków i zorganizować kontrataku?!
P.S.2 Oczywiście zgodzę się, że pośród szczerze udzielających społeczników może trafić się menda nie znająca do końca RAPR-u a jedynie licząca na mordobicie z fajerwerkami...

Ano dlatego że strażnik działa jawnie. Widać jego twarz i się przedstawia. Widzą swojego kolege z koła, sąsiada. Muszą jakoś żyć w zgodzie. A gdy za skórę zajdzie im ktoś bez twarzy w kominiarce. Łatwiej jest im takiego pobić.

Podobnie jest na forum. Zazwyczaj. powtarzam zazwyczaj nie zawsze :) Ci którzy w awatarach mają swoje prawdziwe twarze są powściągliwi w wyrażaniu opinii. Nie atakują na oślep. Natomiast Ci z ukrytymi twarzami pozwalają sobie na więcej często niezgodnie z regulaminem. Póżniej tym o ujawnionych licach łatwiej przychodzi szykanowanie i wyzywanie od trolli każdego kto twarzy nie pokazał. Tych zamaskowanych zaczynają atakować bez zastanowienia. (2015/02/27 22:00)

kucus22


Maciek to jest dowód na to, że to co robią to nie żarty.Cel środków nie uświęca. Po prostu jak ktoś chce mieć prawo do kontroli, do bycia strażnikiem to sam powinien tego prawa przestrzegać. Inaczej skończy się to jeszcze gorzej niż w tym przypadku. Zaczai się cała wieś, wpi...ol spuszczą, zdrowie odbiorą i tak to się skończy rumakowanie OSY.
Poza tym Maciek gość był jeden przeciwko kilku - trzeba było aż na glebę, skuwać, giwerę wyciągać? 
JK
y
Kurcze Janusz przy obecnej chorobie polskich łowisk i całego tego syfu w pzw powiem, że jest odwrotnie:
cel uświęca środki...
Co do kwestii przesadnego zatrzymania kłusola to będe dalej twierdził, że dla przykładu...czyli cel uświęca środki;) (2015/02/27 22:00)

u?ytkownik180298


Panowie ! - chyba w tym temacie pośrednio wszyscy mają rację ! : kłusownictwo i celowe łamanie regulaminu APR powinno być bezwzględnie karane ale niestety ... mimo dobrowolności i zamierzeń w słusznej sprawie prawo mimo ze jest kontrowersyjnie skonstruowane niestety skoro funkcjonuje to musi być przestrzegane przez wszystkie strony , a zwłaszcza te " funkcyjne " ! (2015/02/27 22:07)

pakul1206


Panowie ! - chyba w tym temacie pośrednio wszyscy mają rację ! : kłusownictwo i celowe łamanie regulaminu APR powinno być bezwzględnie karane ale niestety ... mimo dobrowolności i zamierzeń w słusznej sprawie prawo mimo ze jest kontrowersyjnie skonstruowane niestety skoro funkcjonuje to musi być przestrzegane przez wszystkie strony , a zwłaszcza te " funkcyjne " !

Tylko nie wszyscy to rozumieją bądz nie chcą zrozumieć. (2015/02/27 22:19)

zbynio5o


Ja chciałbym zobaczyć miny tych wszystkich sieciowców, fazowców i innych, po obejrzeniu tego filmiku hehe. Ale jak poczytają Wasze wypowiedzi, zapewne lżej im sie zrobi na sercu i pewniej ruszą po kolejne dziesiątki,setki kg. ryb.  To forum to skarbnica wiedzy dla kłusoli, pewnie Was bardzo polubili.  (2015/02/27 22:34)

u?ytkownik139006


A ja bym chciał zobaczyć minę twojego psychiatry... (2015/02/27 22:36)

Diablo


Ja chciałbym zobaczyć miny tych wszystkich sieciowców, fazowców i innych, po obejrzeniu tego filmiku hehe. Ale jak poczytają Wasze wypowiedzi, zapewne lżej im sie zrobi na sercu i pewniej ruszą po kolejne dziesiątki,setki kg. ryb.  To forum to skarbnica wiedzy dla kłusoli, pewnie Was bardzo polubili. 


Widział Ty kiedy kłusownika? Oni w głęboko gdzieś mają to forum. Nawet jak któryś jakimś cudem to przeczyta to taki sam ubaw ma z mojej, twojej jak i każdej innej wypowiedzi. Choć najpewniej teraz to trzebią ryby a nie marnują pradu na komputery.


Skarbnica wiedzy dla kłusoli.... Dobre sobie. Bałwany tu zakładają po raz setny wątek o tym samym kiju i znaleźć zaraz tego nie mogą a kłusownicy tu skarbnice maja :) (2015/02/27 22:49)

zbynio5o


A ja bym chciał zobaczyć minę twojego psychiatry...


Słaby jesteś skoro nie wytrzymujesz bez obrażania.

Diablo, ci hurtownicy mają pełną kontrole, nawet mają wtyki w służbach :) (2015/02/27 23:05)

pakul1206


Ja chciałbym zobaczyć miny tych wszystkich sieciowców, fazowców i innych, po obejrzeniu tego filmiku hehe. Ale jak poczytają Wasze wypowiedzi, zapewne lżej im sie zrobi na sercu i pewniej ruszą po kolejne dziesiątki,setki kg. ryb.  To forum to skarbnica wiedzy dla kłusoli, pewnie Was bardzo polubili. 


A ja chciałby zobaczyć twoią minę jak za przekroczenie prędkości policja rzuci cię na glebę i skuje, prawo jest hu...e i kropka ale przestrzegać go trzeba. (2015/02/27 23:15)

Diablo


A ja bym chciał zobaczyć minę twojego psychiatry...


Słaby jesteś skoro nie wytrzymujesz bez obrażania.

Diablo, ci hurtownicy mają pełną kontrole, nawet mają wtyki w służbach :)


Ano mają, mają w służbach, mają stałych odbiorców. A w okolicy nikt złego słowa na nich nie powie. Takie forum im do niczego nie jest potrzebne. uważam że tego można się pozbyć tylko wykwalifikowanymi służbami a nie samozwańczą partyzantką złożoną z chłopów których baba bije i chcą się wyżyć w lesie na jakimś dziadku co w podbierak tarlaki łapie. Pokrzyczą, pokurwią, pomachają pistolecikiem a wszystko całkiem anonimowo. Odreaguja stresy życia codziennego ale mogą się przejechać dużo gorzej niż ta wspomniana szóstka. (2015/02/27 23:20)

kucus22


A ja bym chciał zobaczyć minę twojego psychiatry...


Słaby jesteś skoro nie wytrzymujesz bez obrażania.

Diablo, ci hurtownicy mają pełną kontrole, nawet mają wtyki w służbach :)


Ano mają, mają w służbach, mają stałych odbiorców. A w okolicy nikt złego słowa na nich nie powie. Takie forum im do niczego nie jest potrzebne. uważam że tego można się pozbyć tylko wykwalifikowanymi służbami a nie samozwańczą partyzantką złożoną z chłopów których baba bije i chcą się wyżyć w lesie na jakimś dziadku co w podbierak tarlaki łapie. Pokrzyczą, pokurwią, pomachają pistolecikiem a wszystko całkiem anonimowo. Odreaguja stresy życia codziennego ale mogą się przejechać dużo gorzej niż ta wspomniana szóstka.

Czytam tego typu posty i mam wrażenie, że to kolega ma problemy rodzinne, a anonimowy profil potwierdza nawet Twoje własne kryteria ;) (2015/02/27 23:29)

Diablo




Ano mają, mają w służbach, mają stałych odbiorców. A w okolicy nikt złego słowa na nich nie powie. Takie forum im do niczego nie jest potrzebne. uważam że tego można się pozbyć tylko wykwalifikowanymi służbami a nie samozwańczą partyzantką złożoną z chłopów których baba bije i chcą się wyżyć w lesie na jakimś dziadku co w podbierak tarlaki łapie. Pokrzyczą, pokurwią, pomachają pistolecikiem a wszystko całkiem anonimowo. Odreaguja stresy życia codziennego ale mogą się przejechać dużo gorzej niż ta wspomniana szóstka.

Czytam tego typu posty i mam wrażenie, że to kolega ma problemy rodzinne, a anonimowy profil potwierdza nawet Twoje własne kryteria ;)

No prosze analiza psychologiczna za darmoszkę, a ja tyle u psychologa pieniedzy zostawiełm :) (2015/02/27 23:38)

kucus22




Ano mają, mają w służbach, mają stałych odbiorców. A w okolicy nikt złego słowa na nich nie powie. Takie forum im do niczego nie jest potrzebne. uważam że tego można się pozbyć tylko wykwalifikowanymi służbami a nie samozwańczą partyzantką złożoną z chłopów których baba bije i chcą się wyżyć w lesie na jakimś dziadku co w podbierak tarlaki łapie. Pokrzyczą, pokurwią, pomachają pistolecikiem a wszystko całkiem anonimowo. Odreaguja stresy życia codziennego ale mogą się przejechać dużo gorzej niż ta wspomniana szóstka.

Czytam tego typu posty i mam wrażenie, że to kolega ma problemy rodzinne, a anonimowy profil potwierdza nawet Twoje własne kryteria ;)

No prosze analiza psychologiczna za darmoszkę, a ja tyle u psychologa pieniedzy zostawiełm :)


Uuu... to ja nie pomogę, gdyż psychologie tylko dwa semestry studiowałem a egzaminy "po łepkach" poszły :) Niemniej jednak trzymam kciuki aby pieniążki nie poszły na marne ;-) (2015/02/27 23:50)

kucus22


Ja mykam w tzw. kimę gdyż zaraz wstaję...na rybki jadę, takie hobby ;-) (2015/02/27 23:55)

JKarp


Zapewniam, że sami sobie robią krzywdę. W końcu ktoś to załatwi jak trzeba zgłaszając gdzie trzeba.A mój komentarz został na bieżąco skasowany. Dziecinada..Dałem drugi i zrobiłem zrzut ekranu ;-0
I znowu wpis znikł...
JK (2015/03/05 13:04)

SuperGrover


Nikt im nic nie zrobi. 
"kwestia tzw. zatrzymania obywatelskiego uregulowana jest w 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji". (2015/03/05 19:34)

FELIPE


Nie tak dawno czytałem w wątku jak złapali kłusownika "elektryka" i w komentarzach co niektórzy chcieli mu podpiąć klejnoty pod prąd. A teraz widzę komentarze że OSA przesadza w sposobie interwencji. K.... i tak źle i tak źle.  Przecież tam nie było jakieś przesady - kłusola dali na glebe i założyli kajdanki. Może pójdzie fama i kolejni się zastanowią zanim zaczną kraść nasze ryby. Jestem zdania że nie powinno być litości dla kłusoli!! (2015/03/05 20:19)

Zionbel


Ostatnio byłem na spacerze z młodym po Plawniowicach kolo Gliwic polazic.W Bycinie na przejeździe kolejowym stali 6-8 fur wszystkie terenowe na rejestracjqch z Krapkowic kolesie w moro, z psami i w kominach hasali wzdłuż torów i okolicy Kanału.Ewidentnie jakas akcja :)Ja jestem za w 100 %.W Polsce jeśli przed takimi funkcjonariusza i nie będzie strachu i autorytetu to kogo maja się bać Straży Miejskiej ????Dlatego podpisalem petycje o zrobienie w Gliwicach w Rzeczycach łowiska NoKill.Tylko dlatego ze wcielili odrazy 10 osób na patrole.Panowie mowie ze 20 lat i kontroli nie miałem. (2015/03/05 20:39)

JKarp


Nikt im nic nie zrobi. 

"kwestia tzw. zatrzymania obywatelskiego uregulowana jest w 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji".

A od kiedy zwykłemu obywatelowi wolno stosować środki przymusu bezpośredniego?
Obalenie na ziemię, kajdanki itd.
Poza tym broń. Poza tym strażnik SSR to nie komando Foka - są zasady legitymowania.

FELIPE ja jestem za tym, żeby kłusownictwo zwalczać ale nie można przy tym łamać prawa. Nigdy nic nie napisałem pod tym wpisem o tym " elektryku ".

JK (2015/03/05 20:40)