Obława na kłusownika.

/ 232 odpowiedzi
zbynio5o


Chopy, już mi sie chce śmiać z tej całej afery haha. Oglądałem ostatnio filmik z akcji antyterorystów i tak se myśle, czy nie można by było tak po cichutku, bez darcia ryja, bez wyrąbywania drzwi, grzecznie z uśmiechem ,z kulturą....... (2015/02/27 18:33)

Jędrula


Chopy, już mi sie chce śmiać z tej całej afery haha. Oglądałem ostatnio filmik z akcji antyterorystów i tak se myśle, czy nie można by było tak po cichutku, bez darcia ryja, bez wyrąbywania drzwi, grzecznie z uśmiechem ,z kulturą.......



O to właśnie chodzi stary ! jak działać to dla przyrody , ryb , ptaszków i innych stworzonek .

A jak ktoś ma parcie na szkło to niech zatrudni się w TVN-nie .



(2015/02/27 18:36)

zbynio5o


Wy naprawdę nie rozumiecie, że ochrona wód to nie zabawa w wojnę? 


Najwyraźniej. Przykre. Pozostaje mieć nadzieję, że osobiście poniosą konsekwencje "braku zobojętnienia".


Sorry, ale tego wpisu to już całkiem nie rozumie. Co ci z OSY  mieli zrobić, pavulon przed akcją sobie wstrzyknąć  :))


JancioW


Panowie:) Koledzy :) wyluzujmy: Zdarza mi się wędkować w nocy na mojej Wisełce, czasami wypiję piwko czy może dwanaście, po piwku jak to po piwku muszę lecieć w krzaki, a tu naraz leci gościu z ............     Dzięki Bogu że nie miałem sra... :)  Wolałbym nie spotykać nikogo nad moją rzeką z pistoletem

ps; nie mam nic przeciwko ludziskom kontrolującym nad wodą ani też na ulicy. (2015/02/27 18:59)

zbynio5o


Janek, napewno to był gościu ? Po 12 piwkach to i niedżwiedż człowieka przypomina hihihihi! (2015/02/27 19:05)

pakul1206


Za dużo filmów się naoglądali, żenada, chęci jak najbardziej na piątkę ale wykonanie ... Zeby te całe ich szopki nie skończyły się kiedyś tragicznie, nie wiem ilu z was pamięta próbę zatrzymania przez nieoznakowany samochód policyjny dwóch nastolatków, jeden z chłopaków zginął a drugi jeżdzi na wózku, policja się pomyliła a chłopaki myśleli że ktoś chce ich napaść i dlatego ucikali, żeby w tym przypadku nie było podobnie jak te pajace wyskoczę w kominiarkach a ktoś z drugiej strony zacznie dzgać nożęm albo walić kijem po łbach w obronie własnej. Jeszcze take okrzyki " łapać kó...a h...a " chcielibyście być takimi słowami witani przez funkjonariuszy, przestępcy też się szacunek należy, antyterrorystów w to nie mieszajcie bo oni zatrzymują przestępców przez duże P którzy z bronią się nie rozstają. Co do sprawy zgodności tego czegoś z prawem to nie chce mi się nawet dyskutować i nie ma to najmniejszego sensu dlatego że kolega JKarp już się w to zaangażował i wszystkich niedowiarków i tych co biją brawo takim działaniom Janek wciągnie nosem :)) (2015/02/27 19:07)

JancioW


Janek, napewno to był gościu ? Po 12 piwkach to i niedżwiedż człowieka przypomina hihihihi!




Zbynio po dwunastu piwkach moje niezręczne gramolenie przypomina raczej leniwca sposobiącego się do seksu:)))) (2015/02/27 19:18)

LeoAmator


Po 12 piwkach to nie nad wodę tylko grzecznie lulu :))))) (2015/02/27 19:45)

Robson666


czytam ten wątek i po niektórych wpisach zastanawiam się czy jest to portal wedkuje.pl czy klusuje.pl.... Panowie gdybyśmy mieli liczyć tylko na PSR i SSR i "kary" jakie są za kłusownictwo to w Parsęcie i innych trociowych rzekach do łowienia byłyby tylko kiełbie... Znam ludzi co mieli na rybach kontrole chłopaków z OSA i nigdy nie było mowy o jakiejś pomyłce. Ludzie zastanówcie się trochę, fakt metody zatrzymywania może trochę ostre ale czy pie....ny kłusol zachowuje sie w porządku??? Co rusz czytam lamenty że nie ma ryb w rzekach, że kłusole, mięsarze ale gdy ktoś chce z tym zrobić porządek to też źle, takie typowo Polskie pierd....e :/ Domyślam się większość z tych co piszą te negatywne posty na widok kłusola dałaby nogę albo udała że nic nie widzi, dlatego tym bardziej trzeba cenić tych młodych chłopaków za odwagę i chęć ukrócenia procederu. Sam gdybym mieszkał na Pomorzu to wstąpiłbym w ich szeregi i można tylko żałować że na każdej rzece w Polsce nie ma takich grup zapaleńców, bo niestety jak już wspomniałęm PSR i SSR likwidują kroplę w morzu problemu. Pozdrowienia dla chłopaków z OSA i wszystkich normalnych wędkarzy !!! (2015/02/27 19:49)

JKarp


I ta spluwa jest rozumiem jak najbardziej w porządku ?Pogratulować moralności w takim razie.JK (2015/02/27 20:00)

Diablo


Strażnik SSR nie ma prawa
- używać środków przymusu bezpośredniego ( broń)
- związać komukolwiek rąk na plecach. Związany moze mieć astme czy inną chorobę. Ręce musi mieć z przodu.
- Nie ma prawa biegać zamaskowany.
Strażnik powinien
- przedstawić się a nie rzucać przekleństwami z całych sił.

Gadki o tym że broń hukowa i służy do wezwań policji to sobie mogą ciemnocie wciskać. Huku nie słychać a giwera w łapie. (2015/02/27 20:11)

kucus22


I ta spluwa jest rozumiem jak najbardziej w porządku ?Pogratulować moralności w takim razie.JK

Janusz a co ma straszak czy inna pukawka do moralności, gdy chłopaki ryzykują dupy dla dobra rzeki?? (2015/02/27 20:11)

u?ytkownik26223


To znaczy wg. ciebie z bukietem róż i "johnny wolker'em" powinni podejść i poprosić "kochany panie kłusowniku....." (2015/02/27 20:20)

kucus22


Słusznie Jędrek zaznaczył, że nie mówimy tu przecież o rutynowej kontroli osoby wędkującej....czytaj wędkarza. natomiast jest to zorganizowana akcja mająca na celu uchwycić, zatrzymać kłusownika. (2015/02/27 20:20)

kucus22


To znaczy wg. ciebie z bukietem róż i "johnny wolker'em" powinni podejść i poprosić "kochany panie kłusowniku....."

Dokładnie i zanim wyplują zęby od uderzenia bejsbolem powinni się przedstawić...
Eh... (2015/02/27 20:25)

Diablo


To znaczy wg. ciebie z bukietem róż i "johnny wolker'em" powinni podejść i poprosić "kochany panie kłusowniku....."


No tak bo nic pośredniego między pistoletem a bukietem róż Twój mózg nie jest zdolny wymyślić. (2015/02/27 20:34)

JKarp


I ta spluwa jest rozumiem jak najbardziej w porządku ?Pogratulować moralności w takim razie.JK
Janusz a co ma straszak czy inna pukawka do moralności, gdy chłopaki ryzykują dupy dla dobra rzeki??
Powiedz bo ja zaczynam już głupieć ;-)Czy moralne jest łapanie bandyty samemu zachowując się jak nie przymierzając ustawka kiboli?Chłopaki to mam wrażenie najbardziej ryzykują bo chcą filmik nakręcić. Jak znajdą na swojej drodze kogoś kto zamiast niezdarnie  uciekać obróci się i jednym strzałem obcasa odłączy głowę od reszty to dopiero zrozumieją czym ryzykują, jak zza pazuchy wyciągnie giwerę i odstrzeli  jednemu jaja wtedy może zrozumieją, że tak nie wolno robić.

Zorganizowana akcja tak - ale zgodnie z prawem.Art 25 Ustawy o rybactwie śródlądowym :Art. 25.1. Strażnikowi Społecznej Straży Rybackiej przysługują uprawnienia, o którychmowa w art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b.2. Strażnik Społecznej Straży Rybackiej podczas i w związku z wykonywaniemczynności, o których mowa w art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b:1) korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym;2) jest obowiązany nosić oznakę Społecznej Straży Rybackiej oraz na żądanieokazywać legitymację wystawioną przez starostę.
Art. 23.W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Państwowej Straży Rybackiejjest uprawniony do:1) kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonującychpołowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzającychlub wprowadzających ryby do obrotu;2) kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanychdo obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu;3) zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu wwypadku niemożności ustalenia ich posiadacza;4) żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzaniakontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwalub wykroczenia:b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich po-łowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemudo rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć,

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o uprawnienia SSR. OSA chyba nawet nie jest żadną strażą SSR więc logicznie rzecz biorąc nawet i te uprawnienia ich nie dotyczą.
JK (2015/02/27 20:48)

kucus22


Nie wiem jak jest Januszu mi się wydaje, iż było powiedziane, że są to społeczni strażnicy.
Ja wiem, że znasz akty prawne i rozumiem uchybienia...ale jednak... nazwiesz mnie prymitywem ale popieram tego typu akcje PSR. (2015/02/27 21:08)

Diablo


Nie wiem jak jest Januszu mi się wydaje, iż było powiedziane, że są to społeczni strażnicy.
Ja wiem, że znasz akty prawne i rozumiem uchybienia...ale jednak... nazwiesz mnie prymitywem ale popieram tego typu akcje PSR.

PSR i owszem.  Mają odpowiednie przeszkolenie i prawo za sobą. SSR to czesto ekipa do której zapisać się może każdy nawet półmózg ze skłonnościami awanturniczymi. (2015/02/27 21:14)

kucus22


Nie wiem jak jest Januszu mi się wydaje, iż było powiedziane, że są to społeczni strażnicy.
Ja wiem, że znasz akty prawne i rozumiem uchybienia...ale jednak... nazwiesz mnie prymitywem ale popieram tego typu akcje PSR.

PSR i owszem.  Mają odpowiednie przeszkolenie i prawo za sobą. SSR to czesto ekipa do której zapisać się może każdy nawet półmózg ze skłonnościami awanturniczymi.

Mój błąd miałem na myśli SSR (2015/02/27 21:15)

JKarp


Nie wiem jak jest Januszu mi się wydaje, iż było powiedziane, że są to społeczni strażnicy.Ja wiem, że znasz akty prawne i rozumiem uchybienia...ale jednak... nazwiesz mnie prymitywem ale popieram tego typu akcje PSR.
Każdy ma prawo mieć własne zdanie. 
Na stronie OSY nie ma żadnej adnotacji kim oni są.
Nie mogę nazwać kogoś prymitywem tylko dlatego, że ma swoje zdanie.
To nie jest akcja PSR ;-)))

jk (2015/02/27 21:16)

kucus22


już raz sie przejechali w 6
http://wmh.pl/article/3192


Dziękuję Ci za przedstawienie najlepszego dowodu, dlaczego Ci społecznicy używają krytykowanych przez Was metod zwalczania kłusownictwa na tej rzece... Widać chłopaki wprawieni w boju wiedzą co i jak. A Wy dalej smęcicie sprzed monitora, że za bardzo, że po co, że przesadzają...OMG (2015/02/27 21:20)

pakul1206


już raz sie przejechali w 6
http://wmh.pl/article/3192

Mój szwagier po pierwszym "kó...wa" pod jego adresem to co najmniej trzech z tych chłopaszków by utopił,facet nie należy do tych uciekających a i pier...ąć ma czym, a wracając do tematu to co niektórzy albo naprawdę są idiotami albo udają, nie chodzi tu o zaangarzowanie, chęci i odwagę tych chłopaków, z moiej strony ukłony i wielki szacunek dla nich, chodzi tylko o sposób działania bo łapiąc bandytów sami zachowują się jak bandyci, więc może dyskusja powinna toczyć się o zwiększenie uprawnin ssr w walce z kłusownikami no bo tak naprawdę zgodnie z prawem to chłopaki niewiele mogą jednocześnie bardzo wiele ryzykując. (2015/02/27 21:31)