Nysa na wysokości Kamieńca Ząbkowickiego

/ 3 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo spinningowe
Witam kolegów. Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z rybkami w okolicy K-ca Z. Często przejeżdżam trasą na Złoty Stok i chciałbym W Kamieńcu zejśc w okolicach mostu ( wylotowego w stronę Stoku) ze spiningiem i troszkę powędkować. Pytanie brzmi -- Gdzie najlepiej pospiningować ,czy jest w ogóle taka możliwość na tym odcinku rzeki i gdzie mógłbym w miarę dobrą miejscówkę znależć, żeby spokojnie teraz ( luty) pospinować. Czy powinienem się udać w stronę Byczenia czy w przeciwną? Będę wdzięczny za wszystkie informacje . Pozdrawiam serdecznie i czekam na fachowe porady 
aldente


Zastanawiam się , czy Twoje pytanie jest na poważnie?? Jestes wędkarzem chyba nie od wczoraj ( jak widze po awatarze...no chyba, ze nie Twoj).
Teraz wszystkie ryby, ktore połowilbys na spinning, maja okresy ochronne! Za wyjatkiem okonia!
Jesli masz ochotę pospinningowac  na Nysie , to zejdz z tego mostu i sprawdz sam! Mysle jednak, że etyka wędkarska nakazuje nie narażac ryb w ich okresie ochronnym na niepotrzebne urazy! (2014/02/16 14:06)

u?ytkownik88114


Jestem nie od dziś , ale biorąc pod uwagę ,iż jest to rzeka , powinien tam występować ( tak słyszałem bo od niedawna tu mieszkam w okolicy ) pstrąg, który akurat teraz okresu ochronnego nie ma ( a tęczowy w ogóle nie ma ,no chyba że się mylę?!?!? ) , tak więc spining i mała obrotóweczka mogła by coś zdziałać . Muszkarzem nie jestem i nie łapię tą metodą ,ale kilka pstrągów już na spining złapałem. Jeżeli choci szanownemu Koledze o szczupaki,sandałki itp to z tym poczekam kolejno do maja i czerwca, i nie zamierzam tych rybek teraz łapać. Poza tym wątpię , aby akurat na odcinku ,o którym pytam występowały ( choć mogę się mylić ,bo nie znam tej wody) . Pozdrawiam i dzięki za odpowiedż. Każda jest dla mnie ważna. (2014/02/16 14:24)

regina-kopecka


Witam kolego .Wczoraj zjezdzilem z kolega rzeke od przyleku do topoli  brzegiem bo tez chcielismy cos pospiningowac ale teraz najlepiej na spokojnej i glebokiej wodzie ale tam gdzie gleboko wszystko zamarzniete, a gdzie nurt to plytko a ryba na plytkiej wodzie nie sidzi tak ze trzeba czekac do wiosny i nie ma sensu jechac.Dojechalismy do topoli na jeziorze na lodzie stalo pare osob i zadnego brania lod 25cm mial tak mowili ale ja wole na brzegu stac bezpieczniej pozdrawiam.

  (2017/01/29 12:37)