Nurkowanie w polskich jeziorach

/ 10 odpowiedzi
Czy ktoś się orientuje czy żeby nurkować w naszych polskich jeziorach trzeba mieć ukończone
jakieś kursy ? Czy każdy może zakupić sprzęt i wskoczyć do wody ? Czy jest tu ktoś kto sie na tym zna i mógłbym mu zadać parę pytań ;]
użytkownik57785

Nurkowanie profesjonalne i amatorskie związane jest z wieloma warunkami bezpieczeństwa jakie musisz spełnić, a które poznasz na kursach nurkowania podstawowego. Nurkując na pewnych głębokościach musisz informować o tym bojkami ostrzegawczymi, bez których możesz zostać ukarany przez PW, albo, co gorsza, przez śrubę motorówki. Masz tu stronkę, która Co trochę przybliży tę pasję: http://www.kdp.pttk.pl/?go=conten&menu_id=4

Pełych butli i przejrzystej wody!

(2011/04/21 13:44)

Jędrula

Ja tez potrafię nurkować ! Najlepiej po miedzy wielkie piersi albo między nóżki cycatej kobiałkiiii , eeeeeeeeeee :)

(2011/04/21 13:52)

użytkownik57785

Ja tez potrafię nurkować ! Najlepiej po miedzy wielkie piersi albo między nóżki cycatej kobiałkiiii , eeeeeeeeeee :)

To już nurkowanie ekstremalne. Baaaardzo ekstremalne w takich głębiach. Nurkowanie w jaskiniach i grotach, to przy Twoim żłobek. :) 

(2011/04/21 14:27)

bluehornet

To nie nurkowanie - to eksploracja !!! (2011/04/21 15:19)

zbynio5o

Dobre, dobre ! :)))   Takie zachowanie można również określić, syndromem dzikiej świni. Kobitki to uwielbiają. hehehe !

(2011/04/21 22:31)

miszczunio

Jedrula uwazaj na chorobe kesonowa. Pamietaj zeby wynuzac sie powoli bo jak zrobisz to za szybko to cos ci moze rozerwac. (2011/04/21 23:48)

khead

nurkuje wiecej z Was poza Mastiffem? nie chodzi mi o kobiece piersi, tylko o jeziora, morza i inne akweny. (2011/08/16 15:48)

Banita

Odświeżam temat.

Oczywiście, a łowiectwo podwodne to dopiero frajda.

(2013/07/02 18:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bluehornet

wysłano: 2013/07/02 18:49

troc
      Na początek proponuję skończyć kurs podstawowy- później można kombinować, są różne rodzaje sprzętu w zależności od tego, jakie nurkowanie chcemy uprawiać. Czy będzie to płetwonurkowanie, nurkowanie freediving (bezdechowe), wrakowe czy też chyba najbardziej wymagające nurkowanie techniczne (prace podwodne) wymagające specjalnych predyspozycji. Jak widać- temat rzeka.... Polecam stronkę www.nurkomania.pl

wysłano: 2013/07/02 20:42

irex
      Na początek proponuję skończyć kurs podstawowy- później można kombinować, są różne rodzaje sprzętu w zależności od tego, jakie nurkowanie chcemy uprawiać. Czy będzie to płetwonurkowanie, nurkowanie freediving (bezdechowe), wrakowe czy też chyba najbardziej wymagające nurkowanie techniczne (prace podwodne) wymagające specjalnych predyspozycji. Jak widać- temat rzeka.... Polecam stronkę www.nurkomania.pl

Warto posłuchać tej rady bo wbrew pozorom nie jest to takie proste jak się wielu wydaje.Brak wiedzy i odpowiedniego treningu zazwyczaj kończy się tragicznie.Dodatkowym argumentem za zdobyciem kategorii nurkowej jest legalność w świetle prawa.

(2013/07/03 11:18)