Numizmatycy czy są wśród nas?

/ 17 odpowiedzi
Witam serdecznie.

Czy wśród nas wędkarzy są numizmatycy?  Jeżeli tak to zapraszam do dyskusji.
Pochwalcie się swoimi kolekcjami lub perełkami, okazami. Może macie jakieś znaleziska i nie wiecie co z tym fantem zrobić? 

Oczywiście jeżeli będzie taka ochota wymiana, kupno, sprzedaż na priv mile widziana.:):)

Jeszcze raz zapraszam do rozmów na dość zacny temacik:):):)

P.S. Czekam na odpowiedź Redakcji w celu zmiany statusu grupy na otwartą. Myślę, że wątek się bardziej rozwinie.
użytkownik26223

Zbieram,zbieram właściwie wszystkie monety które mi wpadną w łapy.Zbieram zarówno monetki zagraniczne  jak i Polskie
Okres po wojenny ,PRL jak i współczesne monety 2zł ng(komplet) oraz nieco sreberek.dwójeczek mam kilka podwójnych więc jeśli by ktoś chciał to moge sie zamienić. (2012/01/23 11:17)

mielec

Dzięki dla Redakcji.
 Grupa została otwarta więc można rozmawiać nie koniecznie dołączając do grupy.
(2012/01/23 15:21)

mielec

Chyba brak hobbystów z tego tematu.

Wątek już przeszedł do lamusa, z niewiadomych przyczyn został usunięty. Dlaczego?

To jak panowie są Jacyś zbieracze hobbyści.:)) (2012/01/24 22:13)

JaroDaw

Witka:)No ja się nie mam może czym szczycić, ale ze 30 2złotówek mam, oprócz tego kolekcję z samochodami z gum TURBO, trochę etykiet z zapałek, troszkę znaczków , no i z pięć kilo monet z przed denominacji i kilka banknotów :) Obecnie zbieram tylko monety 2zł, ale też nie jeżdżę za nimi, po prostu jak wejdą w łapy to daje córeczce .Pozdrawiam  (2012/01/24 22:23)

użytkownik91748

Zbieram kasę współczesną, konkretnie stówki, jak ktoś ma to na priv, podam też konto bankowe ;)Jestem numizmatykiem  (2012/01/24 22:34)

getka

Zbieram kasę współczesną, konkretnie stówki, jak ktoś ma to na priv, podam też konto bankowe ;)Jestem numizmatykiem 

ja tak jak kolega szczególnie upatruje "radarów" poza tym małą kolekcja posiadam trochę 2 zł i kilka srebrnych monet nic szczególnego i kilka zagranicznych też się znajdzie. (2012/01/24 22:42)

mielec

Delikatnie bo delikatnie, ale zawsze coś. Ruszyło::: :):) (2012/01/25 19:27)

wojtas109

Ja zbieram ale nie mam zbyt dużej kolekcji ...Najstarsze monety to z 1890 roku a około 20 monet mam od tego okresu do 1945 roku oraz około 300 okolicznościowch 2 złotówek tylko bardzo dużo się powtarza . (2012/01/25 19:49)

Jack14

Przykład kolego "mielec" jakiś by się przydał.

Możesz taki podać najlepszy co masz w domciu? (o adres nie pytam)?

(2012/01/25 19:57)

slawomir66

Witam kolekcjonerów numizmatyków. Również troszkę monetek posiadam. Może to nie super mennicze atrakcje ale dla mnie wystarczy.
Posiadam przede wszystkim 2 zł okolicznościowe ok 100 szt. Jak widać do całości czyli ponad 200 jeszcze mi brakuje. Z monet posiadam również monetki wydawane przez Mennicę Kresową w Białymstoku "10 złotych rybek". Wydawane są, może nie tak były bo już nie są pod patronatem PZW.
Jednak jak wiecie na różnych aukcjach monetki mają dość wysoką cenę. Dlatego ja korzystam z wymian.
Jest "Forum kolekcjonerów rzeczy najróżniejszych" gdzie ludzie się wymieniają nie handlują a koszt obniża się tylko do opłaty pocztowej za przesyłkę. Wiele monet i banknotów stamtąd pozyskałem. Zachecam wejdźcie i zobaczcie co ludzie kolekcjonuję.
pozdrawiam. (2012/01/25 20:27)

nikodem08

witam

ja mam dosc duzo starych monet , chętnie sprzedam lub zaminie sie na inne np. [2zł] kontakt na priv.

pozdrawiam

nikodem08

(2012/01/25 20:49)

mielec

Przykład kolego "mielec" jakiś by się przydał.

Możesz taki podać najlepszy co masz w domciu? (o adres nie pytam)?

Sporo posiadam banknotów RP I oraz RP II Marek polskich też się coś znajdzie:)::) niektóre perełki stan I-  II i III+

Dal mnie najcenniejszy lecz nie w walucie bo kupiony za parę zł to szóstak (srebro) Jana Kazimierza z 1666r.

No i cieszą mnie również własne zdobycze jak destrukt 20gr koniec blachy fachowo ucięta przez stempel, oraz 2 skrętki:):):) 5 stopni oraz około 35 stopni. :):):)

P.S. Teraz mam chęć zebrania kolekcji Ryby Polskich Akwenów nie drogie ale ładne:):):) O to ta seria
http://allegro.pl/10-miedziakow-wedkarskich-ploc-st-odwrocony-i2055865731.html
(2012/01/27 20:47)

Jack14

Oj nie Tomaszu to ja takich "staroci" nie posiadam ale z tego co nazbierałem też niezła kolekcja by powstała :-)

Pozdrawiam.

(2012/01/30 16:12)

Dadoss

Ja zbieram. Mam kilka banknotów. Najstarsze to z lat 60.  Jednak moim oczkiem w głowie jest pieniążek z 1924 roku ( 50 C mes    z Francji)  :D Czekam, aż dobije setki :P (2012/01/30 16:20)

użytkownik7324

Witam kolegów po kiju i widzę że nie tylko , moja kochana żona pracuje w górnośląskim centrum edukacji i zajmuje się sprzedażą  na całą Polskę limitowanych kolekcji srebrnych i pozłacanych monet z wizerunkami np. : św. Faustyny , św. Kolbego , św. Jana Pawła Drugiego , Ojca Pio , a coś dla kibiców polskiej piłki nożnej w tym miesiącu wychodzą monety ze stadionami euro 2012 jak z kolegów byłby zainteresowany to proszę o kontakt na mojego mail-a z numerem telefonu.
  -mail :slawkoogorek@gmail.com

dziękuje i pozdrawiam  . (2012/01/30 18:14)