Noże wędkarskie .

/ 53 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam. Spędzając nad wodą dużo czasu oprócz podstawowego sprzętu wędkarskiego w ekwipunku każdego z nas znajduje się zapewne nóż. Ponieważ moją drugą pasją oprócz wędkarstwa są noże jestem niezmiernie ciekawy jakie to noże zabieracie ze sobą nad wodę. Przygotowanie posiłku, przygotowanie ogniska, zaostrzenie patyka, przygotowanie podpórki z patyka, do tych wszystkich czynności potrzebny jest nóż. Używacie zwykłych noży kuchennych, scyzoryków, z głownią stałą, noży militarnych, survivalowych? Możecie oprócz polecania sprzętu wędkarskiego moglibyśmy polecać sobie konkretne modele noży, których używamy na naszych wyprawach wędkarskich. Zapraszam do dyskusji.
gmalin77


Niby wyprawa na ryby to nie jest wyprawa w dżunglę,ale zawsze mam ze soba dwa noże:jeden scyzoryk wielofunkncyjny,i jeden nóż z głownią stałą McArthur czy coś takiego.Ostatnio choruję na Tajgę Kizlyara (2012/12/23 23:15)

piotrcarp


Mam sprawdzony nozyk od kilku sezonow z firmy Frosts dobra twarda stal szwedzka do tego zawsze jakis scyzoryk podreczny.Dobry noz zawsze sie przyda nad woda (2012/12/23 23:16)

SZUWARdragon2


Maczeta od maja tyle zieleni nad woda.Finka podstawa na wyprawy. (2012/12/23 23:36)

skryty


mi kiedyś towarzyszył na wyprawach szwedzki bagnet wz 1896, ale odkąd traktuję go bardziej jako zabytek (od killku lat już tylko wisi na ścianie) używam niezbyt drogiego, ale solidnego nożyka, coś jakby finka, czy jak (2012/12/24 09:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kamil11269


jaki polecacie niezbyt drogi nóż? (2012/12/24 13:42)

pho


Niezbyt drogi coś z Mory wybierz sobie, może nie wyglądają jakoś "pro" ale są solidne i nic lepszego w niskiej cenie nie znajdziesz. (2012/12/24 14:05)

piter1311


Ja używam dwóch noży,jeden to scyzoryk VICTORINOX Fisherman,drugi to firmy Ka-bar niestety modelu niepamiętam (2012/12/24 19:11)

gmalin77


Zastanawiam się jeszcze nad samodzielnym wykonaniem noża.Mam dostęp do stali narzędziowych takich jak D2,A2,NC11LV,1.2379,S2 oraz do stali proszkowej.Zastanawiam się tylko jak to ugryźć;czy na CNC wykonać głownię i później wysłać do hartowania (58-60 HRC) czy może ma ktoś doświadczenie jak się do tego zabrać? (2012/12/24 21:44)