Zaloguj się do konta

Nowy zestaw na rzekę Wartę

utworzono: 2014/08/10 16:30
mati1991

Witam ,jestem początkującym "rybakiem" ,aktualnie szkolę się na stawkach itd. Jestem posiadaczem teleskopu Okuma 4509 4,5m. Z racji tego ,że w pobliżu nie ma żadncyh zarybionych i ciekawych stawków i tylko od czasu do czasu mogę wyjechać z kolegą na jakiś jego stawek to postanowiłem przerzucić się na rzekę ,bo tak na prawdę do Warty mam z 200m. Więc chciałem zainwestować w jakiś sprzęt na rzekę.W mojej okolicy są zakola gdzie woda jest prawie całkowicie stojąca ,ale są też miejsce gdzie prąd jest duży. Stąd moje pierwsze pytanie , jaką metodą mam łowić? Czy na grunt , spinning? Do tych dwóch metod chyba musiałbym mieć dwie inne wędki ? Znajomy mi powiedział ,że w miarę uniwersalny byłby feeder. Na stawki i jeziora mógłbym zostawić sobie ten mój "stary" teleskop i chyba by mi wystarczył , a na rzekę mogłbym kupić inny sprzęt więc nie musi byc jakis mega "uniwersalny" bo pewnie takiego nie ma. Więc najpierw moje pytanie ,jaką metodą mam łowić na Warcie? I jaki sprzęt do tego kupić ? Proszę o wyrozumiałość i o poprawienie mnie jeśli coś źle określiłem. Proszę o pomoc, pozdrawiam.  [2014-08-10 16:30]

Zielan

My nie wiemy jaką metodą masz łowić, To tylko ty wiesz, musisz spróbować każdej by wiedzieć, która Ci odpowiada. [2014-08-10 17:47]

Diablo

Na Warcie polecam Ci kolego troling. Szybko się nauczysz ;)
[2014-08-10 20:55]

mati1991

Witam, nie wiem sam jaka metoda będzie najlepsza na rzekę, może zrobiłbym dwa zestawy, spinning i na grunt? Co o tym myślicie? I do tego miałbym teleskop na stawek albo grunt (feeder) przerobilbym sobie na spławik bo słyszałem ze tak też można. Co o tym myślicie? Bo ogólnie znajomy bardzo polecal mi feedera.  [2014-08-10 23:35]

Jakub Woś

Feederem połowisz i na grunt i na spławik. Do spinningu raczej bedziesz potrzebował kolejnego kija
[2014-08-11 00:13]

mati1991

Kolega właśnie dużo mi opowiadał o tym feederze, że warto go kupić. Ale rozumiem ze na wartę te dwie metody będą dobre? Czy jeszcze jakieś? I teraz pytanie na którą metodę przeznaczyć więcej pieniędzy? Bo na całość chciałbym wydać z 500 zł.  [2014-08-11 09:53]

arturleopold

witam ja obecnie od tego sezomu lapie na rzece takze poczatkujacy i z gruntu polecam pikera i odwaznik od 80-120g  ja daje 100g i tylko watroba i na zywca z gruntu obecne ofekty to sum ok 0.5 kg i ploc na 30cm poki co tyle ale nie poddaje sie pozdrawiam
[2014-08-11 22:54]

mati1991

Witam ,dziękuje za odpowiedź, z czasem efekty będą lepsze ! :D ja dzisiaj byłem w sklepie wędkarskim i właściciel doradził mi najpierw zakup dobrego feedera ,a później jak fundusze pozwolą to dokupić spinning ,bo na feederze podobno też będę mógł "amatorsko pospinningować" ,ale do tego wolałbym jednak osobną wędkę. Na feeder chciałbym przeznaczyć MAX 200zł i do tego kołowrotek. Najbardziej kusi mnie ta propozycja : http://allegro.pl/mikado-golden-bay-feeder-360-140-gratisy-i4504451608.html i jeszcze ciekawi mnie ten sprzęt : http://allegro.pl/jaxon-inspiral-feeder-360-150-gratisy-i4440056360.htmlA co do kołowrotka to nie mam pojęcia. Najpierw chce złożyć sobie w miarę dobry feeder ,a później pomyślę na spinningiem. Proszę o ocenę tych moich feederów , czy może jest coś lepszego w tej cenie ? I jaki dobrać do tego kołowrotek? Pozdrawiam  [2014-08-11 23:29]

Merkusz

Bierz Mikado. Koledzy mają i są b.zadowoleni.
[2014-08-18 09:39]

mati1991

I na wartę nada się ten Mikado Golden Bay? Ciężar wyrzutu będzie dobry? Jaki dobrać kołowrotek do tego kija , również w cenie do 200 zł. Czy na tej wędce będę mógł tylko łowić na grunt? Bo chciałbym spróbować też na spinning. Pozdrawiam  [2014-08-18 17:23]

mati1991

Pomoże mi ktoś? Jaki kołowrotek do Mikado Golden Bay będzie lepszy? Myślę nad Okuma Travertine 45 FD Baitfeeder TRB lub Dragon Maxima HS SPINN FD 1030i. Czy taki zestaw wytrzyma w miarę dużą rybę ? Nie chciał bym przeznaczyć takiej sumy żeby później tego żałować. Zastanawiam się nad tymi kołowrotkami. Chyba ,że są lepsze w tej cenie to proszę o propozycje. Pozdrawiam [2014-08-22 15:36]