Zaloguj się do konta

Nowy zestaw Dragon Millenium Zander 2,25 + Okuma

utworzono: 2010/08/31 16:44
Tomtomek

Witam chciałbym poznać waszą opinię.
Otóż na dzień dzisiejszy posiadam taki zestaw spiningowy: shimano hyperloop 2,70 cw 5-20g + kołowrotek okuma Lexsan Pro 20 RD
Cenowo to wygląda mniej więcej tak: wędka ok 100zł + kołowrotek ok 70.

Po kilku miesiącach intensywnego łowienia stwierdziłem, że nie jestem zadowolony z tego zestawu. Kij jest zdecydowanie za miękki (ciężko się zacina), kołowrtoek ma zepsuty hamulec (niby miał byc niezniszczalny). Osobiście złapałem na niego 8 szczupaków, 4 okonie, i 2 sandacze. Największy szczupak miał 66 cm, największy sandacz miał 56cm.

Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad krótszym i zdecydowanie twardszym kijem. Do tego kołowrotek ma iść w parze z kijem. Dużo oglądałem w sklepach i zdecydowałem się na taki zestaw:

Kij: DRAGON MILLENIUM ZANDER 2,25m 18-42g
Kołowrotek: Okuma - Zeon 30 FD

Zestaw nie należy do najtańszych ale jak będzie warto to czemu nie.
Chciałbym poznać wasze za i przeciw.

Pozdrawiam.
[2010-08-31 16:44]

jamesbond

Kij hd zander ma wklejaną szczytówkę. Jest ona miękka i bardzo czuła dobra na sandacza. Napisz na jakie gatuek się nastawiasz to coś Ci doradzę.
[2010-08-31 17:15]

jamesbond

Skoro chcesz twardszy kij na szczupaki to kup sobie Dragon Millenium HD pike i kołowrotek ten który opisałeś i możesz polować na szczupaka choć polecam Ci kołowrotek shimano catana 2500 FA lub robinson pereseus 309. A i jeżeli kij ma być naprawdę sztywny to akcja fast lub Super fast. Wklejanka nie nadaje się do połowu szczupaka. Zander jest na sandacza. Na okonie wklejanka do 18g.
[2010-08-31 17:45]

domin77

witam chciałbym się podłączyc do tematu,pytanko do jamsabonba tez chcę kupic kij z myślą o łowieniu na główki jig. i koguty ale wspomniany zender troszkę dla mnie za duży wyrzut ja lowię max na główki 15g i wypatrzylem kij power jig MD  http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-millenium-wklejanki-g5-a3-p27-k6220.html czy móglbys cos troszkę doradzić bo ja wzasadzie w tej kategori spina początkuje [2010-08-31 18:55]

jimyzoo

Po pierwsze kijek DRAGON MILLENIUM ZANDER 2,25m 18-42g nie ma wklejanej szczytówki, taką posiadaja kije sensitive. Domin77 wklejanką nie poprowadzisz koguta, gumy owszem przez podbicie z kołowrotka ale o kogucie zapomnij, nie bedzie to miało nic wspolnego z klasycznym opadem, do koguta musisz miec sztywną pałe z duzym cw, do kogutow 15g taki HD zander 42 g bedzie dobry a nawet moze byc wiekszy cw. [2010-09-01 05:49]

domin77

tak rozumiem o czym piszesz,własnie moje kije w tej technuce sie nie sprawdzają no cóz ale ja całe życie łowię na rzekach na wobki blaszki i obrotówki to i kije mam do tego,pojadę jeszcze do sklepu wszystko obmacać.dzięki

[2010-09-01 06:47]

Tomtomek

Witam, głównie nastawiam się na jeziora. Gatunek jaki łowie to sandacze, szczupaki, okonie. 

Przynęty jakich uzywam to: gumy, woblery, obrotówki, blachy. 

Pozdrawiam. 

[2010-09-04 13:23]