Zaloguj się do konta

Nowy sprzęt - Wasze opinie

utworzono: 2013/03/28 12:41
Boolek

Witam.
Dzisiaj chciałbym wam przedstawić co kupiłem sobie nowego na już opóźniony nowy sezon.Liczę na wasze opinie na temat tego sprzętu :) Łowić będę na Martwej Wiśle dno pełne zaczepów przez gałęzie, kamienie, skały. Łowię tam zazwyczaj leszcze.Kupiłem nowe wędzisko Jaxon Feeder Extera 3.6m ciężar wyrzutu 110g,Kołowrotek Jaxon Kj-SEU400 8 łożysk przełożenie 6,2:1,Rod Kongera aluminiowy na dwie wędki, chciałbym się jeszcze do wiedzieć co myślicie na temat elektronicznych wskaźnikach brań.Żyłka jaxon carat feeder 0,22mm 9kg.
Dokupiłem wiele więcej sprzętu ale nie potrzebuje na jego temat opinii:Podbierak, siatkę na ryby, torbę na wędziska i wiele innych :D.
Liczę na wasze opinie :).
Pozdrawiam, połamania kija :D
[2013-03-28 12:41]

lukasz0145

Według mnie kołowrotek nie nadaje się do ciężkiego feedera, długo może ci nie pociągnąć ponieważ ma za duże przełożenie.  [2013-03-28 13:37]

Grzesiek75

Według mnie to zły wybór. [2013-03-28 15:01]

JOPEK1971

Witam.
Dzisiaj chciałbym wam przedstawić co kupiłem sobie nowego na już opóźniony nowy sezon.Liczę na wasze opinie na temat tego sprzętu :) Łowić będę na Martwej Wiśle dno pełne zaczepów przez gałęzie, kamienie, skały. Łowię tam zazwyczaj leszcze.Kupiłem nowe wędzisko Jaxon Feeder Extera 3.6m ciężar wyrzutu 110g,Kołowrotek Jaxon Kj-SEU400 8 łożysk przełożenie 6,2:1,Rod Kongera aluminiowy na dwie wędki, chciałbym się jeszcze do wiedzieć co myślicie na temat elektronicznych wskaźnikach brań.Żyłka jaxon carat feeder 0,22mm 9kg.
Dokupiłem wiele więcej sprzętu ale nie potrzebuje na jego temat opinii:Podbierak, siatkę na ryby, torbę na wędziska i wiele innych :D.
Liczę na wasze opinie :).
Pozdrawiam, połamania kija :D

Na początek może być,da radę.

[2013-03-28 15:33]

panterasrc

Witam. Kij extera to nowsza wersja inspirala , czyli dobry z oferty jaxona . Kołowrotek jest do spiningu , może być jak już kupiłeś , ja stosuję tę samą wielkość 400 ale z mniejszym przełożeniem lubię te z wolnym biegiem , czasem się przydaje.Sygnalizator do feedera stosuję dzwoneczki ,świetliki, czasem nic , elektrnicznych nie lubię do tej metody, choć można pokombinować i ustawić sygnalizator karpiowy za szczytówka[poza wędką]. Rod podem do feedera to mnie zaskoczyłeś , chyba że chcesz używać tej wędki jak zwykłej gruntówki.Łowiąc na wodach płynących ustawiam wędki na ,,sztorc'' czyli nie leżą tylko stoją.
[2013-03-28 16:16]

JKarp

"choć można pokombinować i ustawić sygnalizator karpiowy za szczytówka[poza wędką]."
Cześć Zły pomysł :-( W ten sposób zniszczysz obudowę sygnałka przy rolce - już widziałem takie fotki z pretensją, że sygnałki były lipne bo aż plastik pękł od żyłki. Wystarczy, że kilka razy zaczepisz żyłką i dalej samo pójdzie. Zdecydowanie lepiej i właściwie jest postawić tak sygnałek, żeby wędka oparta była w dwóch miejscach - podpórka i sygnałek.Więc nie będzie tu linka :-)
JK [2013-03-28 17:45]

Link naprawdę do profesjonalnego omówienia tematu P.S. Jakiej firmy ten kijek ? dostępny w sprzedaży , czy jedynie pod zamówienie ? [2013-03-28 18:33]

JKarp

CześćHm... nasz szpec od filmów nawet " spryciarzom " linki podmienia.Fakt, ze nie sprawdzałem co tam jest ;-)A ten sam film pod oryginalnym szyldem też był więc go nie wstawiałem.Tak to powinno wyglądać:
JK [2013-03-28 18:42]

panterasrc

Witam. Ale to już nie jest drgająca szczytówka. Miałem na myśli wędka równolegle do brzegu na podpórkach , żyłka pod kątem 90 stopni wchodzi do wody, po drodze jeszcze jedna podpórka z sygnalizatorem. Sygnalizacja szczytówką i dżwiękiem, uniesienie wędki podczas zacinania nie robi krzywdy sygnałkowi. Nie pisałem o szczegółach bo autor pytania nie określił wyrażnie jaką metodę preferuje.
[2013-03-28 22:56]

JKarp

Witam. Ale to już nie jest drgająca szczytówka. Miałem na myśli wędka równolegle do brzegu na podpórkach , żyłka pod kątem 90 stopni wchodzi do wody, po drodze jeszcze jedna podpórka z sygnalizatorem. Sygnalizacja szczytówką i dżwiękiem, uniesienie wędki podczas zacinania nie robi krzywdy sygnałkowi. Nie pisałem o szczegółach bo autor pytania nie określił wyrażnie jaką metodę preferuje.
CześćO tym dokładnie pisałem - i zapewniam Cię, że zrobi .Gdzieś kiedyś był wątek o sygnałkach. I tam jeden z Kolegów wkleił fotkę w ten sposób uszkodzonego sygnałka.JK
[2013-03-28 23:32]

panterasrc

Witam. W takim razie nie polecam takiego rozwiązania i sam też przestanę tak eksperymentować. Co do zakupionego sprzętu to jak dla mnie jest to zestaw do DS z pogranicza lekkiego i średniego feedera. Spotkałem się z opinią że kołowrotek do feedera powinien mieć większe przełożenie do szybkiego zwijania zestawu.Jeśli chodzi o stosowanie tego zestawu jako typowej gruntówki na rod podzie z sygnaliztorem to raczej ,,zastępczo'' z konieczności
[2013-03-29 09:11]

Boolek

To jaki kołowrotek kupić ? macie jakieś propozycje ? [2013-03-29 09:39]

Boolek

Co do roda to kupiłem dla testu bo u mnie wędkarze tez pod feedera mają rody. [2013-03-29 09:42]

Boolek

Witam. Kij extera to nowsza wersja inspirala , czyli dobry z oferty jaxona . Kołowrotek jest do spiningu , może być jak już kupiłeś , ja stosuję tę samą wielkość 400 ale z mniejszym przełożeniem lubię te z wolnym biegiem , czasem się przydaje.Sygnalizator do feedera stosuję dzwoneczki ,świetliki, czasem nic , elektrnicznych nie lubię do tej metody, choć można pokombinować i ustawić sygnalizator karpiowy za szczytówka[poza wędką]. Rod podem do feedera to mnie zaskoczyłeś , chyba że chcesz używać tej wędki jak zwykłej gruntówki.Łowiąc na wodach płynących ustawiam wędki na ,,sztorc'' czyli nie leżą tylko stoją.

To samo myślę o tych elektronicznych sygnalizatorach. Łowie na rzece [2013-03-29 09:47]

To samo myślę o tych elektronicznych sygnalizatorach. Łowie na rzece

Sory ale nie rozumiem ....jeśli łowisz w rzece i kije będziesz na sttorc dawał to po co ci rodpod?? [2013-03-29 10:46]

Boolek

Kije kładę na rodzie. [2013-03-29 11:11]

Boolek

Proszę o opinie co do kołowrotka :D Zostawmy ten rod już w spokoju, Jaki kołowrotek wybrać do połowu feederem. [2013-03-29 11:12]

Grzesiek75

Polecam coś z okumy z wolnym biegiem, wielkośc 40, lub większy. [2013-03-29 11:22]

Boolek

a jakieś konkretne nazwy, modele ? [2013-03-29 11:29]

panterasrc

Witam. Nie chcę Ci polecać moich kołowrotków jeśli chodzi o firmę bo jestem pod tym względem w mniejszości a może nawet w ,,opozycji''. Tak jak kolega polecił , okUma jest bardzo popularna. jeśli chodzi o wielkość to do 150 gr. cw. stosuję ,,40'' z wolnym biegiem .  Zobacz na forum feederowania tam znajdziesz jakieś gotowe rozwiązanie.Jak nie masz innego zastosowania do tego kołowrotka co kupiłeś ,ani za dużo zbędnej kasy to możesz nim łowić , jednak wcześniej się wyeksploatuje.
[2013-03-29 11:49]

panterasrc

Kolego boolek czegoś tu nie rozmiem, O 11,29 szukasz propozycji kołowrotka do feedera a za 14 minut w podobnym temacie polecasz red carpa 40 do tego samego zestawu.
[2013-03-29 12:01]

Polecam ci kołowrotek okuma travertine TRB .posiadam takie kołowrotki przy ciężkich gruntówkach od kilku lat (6 ale kołowrotki przez 2 lata nie były praktycznie używane,więc można powiedzieć że mam je 4 lata)Ja posiadam wielkość 55 jak za tą cene są to dobre kołowrotki. [2013-03-29 12:29]

robin67

Okuma travertine.
[2013-03-29 14:19]

Boolek

Kolego boolek czegoś tu nie rozmiem, O 11,29 szukasz propozycji kołowrotka do feedera a za 14 minut w podobnym temacie polecasz red carpa 40 do tego samego zestawu.

Kolego jakiś tam... szukam kołowrotka na feeder a nie na karpia, po za tym dobrego kołowrotka.

[2013-03-29 15:02]

Boolek

A co myślicie o tym, że większość ludzi(wędkarzy), twierdzi, że kołowrotek nie może być z plastiku, czy ta okuma, która mi polecacie wyżej nie jest przypadkiem w większości z plastiku ?? [2013-03-29 15:07]

Okuma ma obudowe z jakiegoś tworzywa(nie jest to plastik) ale bebechy ma normalne.W tej cenie raczej trudno o kołowrotek w metalowej obudowie. [2013-03-29 15:15]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia