Nowy spinning - porady, problemy

/ 3 odpowiedzi
witam. od jakiegos czasu chcialem zmienic cos w swojej przygodzie z rybami poniewaz jak dotad lowilem glownie metoda splawikowa oraz gruntowa uznalem ze czas na cos aktywniejszego nowego oraz w moim mniemaniu bardzo ciekawego a mianowicie spinig. duzo czytalem przez ostatni miesiac na temat tej metody lowienia sporo probowalem podpatrzyc u innych wedkarzy a takze sam rzucalem i cwiczylem na wedzisku dziaska niestety juz starym i zniszczonym czasem. postanowilem pojsc do sklepu kupic co potrzrba i zaczac w sklepie jednak pan nie za bardzo potrafil mi doradzic cokolwiek wg niego wszystkie wedki byly dobre nawet te za 65zlgrube wygladajace raczej jak na zywca badz grunt a nie spining. popatrzylem pare wedzisk sam sporo poczytalem a temat firm i czym powinny sie cechowac wedziska na spining tak wiec staralem sie mniej wiecen dobrac cos dobrego, jedna wedka ktora wydawala mi sie w miare odpowiednia niestety przy juz generalnym sprawdzeniu przed kupnem sie zlamala po lekkim pociagnieciu za szczytowke.. pan sprzedawca stal jak pien i nie wiedzial co ma mi powiedziec... wyszlo na to ze musialem te wedke kupic i od razu wyslac na gwarancje... takze wedke mam kupiona jednak nie moge lowic pewnie przez okolo miesiac a i tak nie wiadomo czy gwarancje uznaja... dlatego zastanawiam sie czy nie zakupic drugiego wedziska a tamto po prostu jak wroci oddac panu w sklepie nie wiem cy tak mozna poniewaz pan nie za bardzo byl skory udzielic mi jakichkolwiek informacji... po prostu stal i na mnie patrzyl a ja musialem bic sie z myslami jak te sprawe zalatwic chociaz kompletnie sie na tym nie znam... w dodatku chcialbym skompletowac przynety i inny sprzet potrzebny mi do lowienia, wiec moje pytanie jest takie czy jest moze jakis wedkarz w okolicy warszawy wolomina ktory nie chcialby przyjac adepta pod swoje skrzydla i udzielic paru cennych rad spotkac sie nad woda i polowic chcialbym podpatrzec kogos kto juz opanowal ta technike, dodam ze jestem bardzo otwarty i szybko sie ucze takze duzo czasu nikomu nie zajme :) badz moze ktos na forum moze mi pomoc z przynetami itp moge nawet w wolnej chwili zadzwonic i porozmawiac ;) wedka ktora musialem z koniecznosci kupic ma cw 10-30 i 2.70m. jesli powtarzam temat to przepraszam a za rady z gory dziekuje :)
użytkownik139006

U mnie przestawienie się ze spławika na spinning wyglądało tak, że wziąłem taniego tele spina, który wcześniej leżał w szafie, kupiłem kilka twisterów i poszedłem nad rzekę. Po kilku takich wypadach już wiedziałem, czego mi brakuje bez niepotrzebnych pytań na forum.  (2015/06/14 22:35)

Sith

Na początek nastawiłbym się na Twoim miejscu na okonie.
Kijek cw 3-15/5-20g, dł 240/270cm. Zdecydowanie dwuskładowy, teleskopów nawet nie dotykaj. Z mojego doświadczenia kompozytowy (z zawartością włókna szklanego) będzie bardziej trwały.
Kołowrotek o pojemności 0,20mm/200m nie przeciążony łożyskami - wystarczy 4+OWC.
Plecionka 0,08-0,10mm, lub żyłka 0,16-0,18mm.
Kilka twisterów 3-5cm z główkami 3-8g, kilka woblerów pływających i tonących 5-10g.
Szczypce do odhaczania ryb, ewentualnie lekki podbierak typu pstrągowego, ale nie koniecznie.

Jeśli chcesz mogę Ci podpowiedzieć konkretny sprzęt, ale lepiej wybierz się do sklepu i pomacaj to co chciałbyś kupić. (2015/06/15 05:28)

seba2210

Sith Odpowiedział wszystko i na temat .
Najlepiej iść do sklepu dotknąć :)
Od siebie mógłbym powiedzieć jeszcze że można zakupić kilka obrotóweczek (2015/06/15 14:17)