Zaloguj się do konta

Nowy sklep we Wrocławiu - FISHING 24 - opinie

utworzono: 2012/03/29 16:31
plikone

Witam,

Wczoraj we Wrocławiu o godzine 10, było otwarcie nowego Europejskiego Centrum Wędkarskiego FISHING 24.
Urwałem się z pracy i podekscytowany ruszyłem na otwarcie. Jestem chwile przed 10, przed wejściem ok. 50 osób, czekamy, wybija godzina 10 no i otwierają. Wszyscy ruszają do środka i..małe WIELKIE rozczarowanie.
Sklep faktycznie spory, moim zdaniem trochę źle zorganizowany, spora ilość wędek do różnych metod połowu, osobny dział z kręciołami, z akcesoriami do spinningu i połowów morskich, mały dział karpiowy, mała wnęka z zanentami no i mała antresolka na której znajduje się odzież dla wędkarzy. To tyle. Sklep raczej dla wyczynowców niż "zwykłych" wędkarzy.

Ceny bardzo porównywalne do innych sklepów (niektóre rzeczy tańsze o "złotówkę", niektóre droższe) ogólnie w normie - szału nie ma. Obsługa średnia, mili i uprzejmi tylko dla znajomych wędkarzy, dla reszty olewka :|

Liczyłem na jakieś bonusy - mega promocje na otwarcie, a tu totalnie nic - nawet katalogów nie było.

Ogólnie jestem zawiedziony - rewelacji nie ma, ale musicie przekonać się sami.

Pozdrawiam

[2012-03-29 16:31]

tmk

Ja również byłem w tym tłumie.  Całe szczęście, że przybyłem o 9.45  i nie stałem tam jak niektórzy pewnie od 8 rano.  (Swoją drogą smutne jak w naszym kraju są jeszcze nawyki z prl'u ludzie robią kolejke na tyle chłopa, pchają się kto pierwszy wejdzie bo myślą że na dzień dobry dostaną wędkę czy inny gadżet. a tu zonk:)
I lokalizacją trefna,  parkingu brak  jak już to trzeba zapłacić na prywatnym.
I co do reszty mam podobne odczucia. Tyle szumu było, że powstaje nie wiadomo co. A baner "Europejskie centrum wedkarstwa" to już w ogóle śmiech na sali. Ot, zwykły sklep wędkarski tylko, że dla ludzi z kasą 'wyczynowców'
Zauważyłeś, że większość obsługi z krokodyla? Raczej aż tylu pracowników by nie podebrali podejrzewam, że to ten sam pracodawca. Wskazują na to ceny, tak jak mówisz o kilka groszy taniej a niektóre rzeczy nawet droższe. Jedyną pozytywną rzeczą jaka z tego wyniknie to może jakaś wojna cenowa sklepów we wrocławiu bo póki co to marże mają na prawdę duże na całym tym sprzęcie.
Byłem, zobaczyłem i co..  nic mnie nie przekonało na tyle żebym zrezygnował z innego, małego sklepu wędkarskiego gdzie mogę pogadać z szefem, doradzi jak trzeba i nikt mnie nie olewa a rabat mam z 20%.  A jak ktoś chce niech nabija kabze ludziom z krokodyla.

[2012-03-29 16:53]

mastifff

Do kol. tmk,

Skąd wiesz jakie marże ma Krokodyl? Myślę, że jedynie wydaje Ci się jakie ewentalnie mogą mieć.

Po drugie, jeśli Twoje sugestie dot. tego samego właściciela obu tych sklepów są prawdziwe to jaką wojnę cenową masz na myśli.....zwłaszcza, że sam piszesz o groszowych różnicach.

Amen

[2012-03-29 17:41]

withanight88

Do kol. tmk,

Skąd wiesz jakie marże ma Krokodyl? Myślę, że jedynie wydaje Ci się jakie ewentalnie mogą mieć.

Po drugie, jeśli Twoje sugestie dot. tego samego właściciela obu tych sklepów są prawdziwe to jaką wojnę cenową masz na myśli.....zwłaszcza, że sam piszesz o groszowych różnicach.

Amen

Mowił o innych sklepach we Wrocławiu a nie o wojnie pomiędzy tymi dwoma z jednym włascicielem. 

[2012-03-29 17:49]

mastifff

Ale jak ceny są zbliżone do krokodylowych ( sam napisał o groszowych różnicach ) to o jakiej wojnie można tu mówić?

Może małej partyzancjiej potyczce w krzakach ;-)

[2012-03-29 17:55]

ryukon1975

A u mnie jak miesiąc temu otwierali "biedronkę" to były promocje i gratisy.:)
Po tej promocji tak mnie głowa bolała że nie pamiętam co dostałem gratis.
[2012-03-29 17:58]

780528

Siemka! W krokodylu są zniżki i promocje,sam posiadam kartę klienta z kilku procentową zniżką.Dla mnie w krokodylu jest ok,znam ludzi wchodzę do sklepu i czuje się jak u siebie.A to chyba najważniejsze w tym całym biznesie a co do cen to są jak wszędzie.Jeden towar tańszy natomiast drugi droższy.Wybór większy niż w przeciętnym sklepie,bo wiadomo ,że w mniejszym sklepiku nikt nie kupuje tyle.A co do nowego sklepu to jeszcze nie byłem go odwiedzić ,lecz myślę ,że odwiedzę go i zerknę na to i owo.Natomiast spodziewałem się tego ,iż asortyment będzie większościowo dotyczył wędkarstwa wyczynowego.Ponieważ właściciel jest członkiem kadry Fiume i łowi często na kanale starej odry we wrocku.A jest to odcinek na ,którym są rozgrywane zawody rangi krajowej i międzynarodowej w wędkarstwie wyczynowym.I bodajże jest także przedstawicelem tej marki na Polskę i mamy wyjaśnienie dlaczego jest taki stan sprzętu.A ceny są wysokie bo sprzęt tego typu kosztuje a przy okazji trzeba tez zarobić tak na dzień dobry.Ale poczekajmy jeśli nie będzie chętnych na towar to i spadną ceny a także asortyment się zmieni na bardziej chodliwy.Czas z resztą pokaże a tak w ogóle to niech oni się martwią o klientów,bo jak na razie to krokodyl i inne sklepy ich posiadają.
[2012-03-29 19:11]

mastifff

Nazwa wskazuje ( jak na monopolowym ) że powinien być czynny non stop..to prawda? [2012-03-29 21:58]

plikone

Do tmk:

Widziałem, że większość pracowników to ekipa z Krokodyla - szkoda, że obsługiwali i rozmawiali tylko "ze znajomymi".

Co do cen - nie chodzi o wojnę Krokodyl vs. Fishing 24. Chodzi o to, że jeśli mamy już 2 duże sklepy wędkarskie, to może w tych dużo mniejszych ceny będą lepsze :)

Dokładnie - chodzi o podejście do klienta i atmosfere - ja też lubię pogadać z szefem, podpytać, doradzić i czuć się zauważonym, a osobiście mam wrażenie, że w Fishing 24 mieli mnie głeboko w dupie i mimo, że chciałem kupić to i owo, nie zależało im wogóle.

Co do godzin otwarcia - na drzwiach nic nie było napisane jak pracują i do której - czas pokaże, czy daja rady ;)

Pozdrawiam MaciaSS

[2012-03-30 09:24]

Bobbie

Ja się tam dzisiaj zaopatrzyłem w sprzęt. Dwa dni wcześniej rozmawiałem z szefem i poświęcił mi około godziny na porady odnośnie sprzętu. Pokazywał wszystko, tłumaczył. Dzisiaj również miał dla mnie czas, a chłopak, który zajmuje się spinningiem elegancko mi wszystko wytłumaczył, doradził i nie miałem wrażenia, że próbuje mi wcisnąć drogie rzeczy. Nawet radził, żeby na początek kupić tańsze. No ja oczywiście drogie kołowrotki sobie wybrałem sam sugerując się opiniami w internecie. Jestem bardzo zadowolony. Polecam. [2012-06-27 16:58]

laqi

Ja się tam dzisiaj zaopatrzyłem w sprzęt. Dwa dni wcześniej rozmawiałem z szefem i poświęcił mi około godziny na porady odnośnie sprzętu. Pokazywał wszystko, tłumaczył. Dzisiaj również miał dla mnie czas, a chłopak, który zajmuje się spinningiem elegancko mi wszystko wytłumaczył, doradził i nie miałem wrażenia, że próbuje mi wcisnąć drogie rzeczy. Nawet radził, żeby na początek kupić tańsze. No ja oczywiście drogie kołowrotki sobie wybrałem sam sugerując się opiniami w internecie. Jestem bardzo zadowolony. Polecam.

Również mam taką opinię o tym sklepie. Mili pracownicy co potrzeba to doradzą a nie wciskają to co mają na stanie. Dodatkowo jak im się powie że ma się urodzinki czy coś to jakiś gratis wpada. Dużym plusem też jest rabat 5% dla każdego kto ma kartę , w krokodylu trzeba parę ładnych stówek zostawić żeby te 5% było ... 
Jeden minus jest ;/ nie mają sprzętu daiwa ;/
Polecam Fishing24 w 100% 
[2012-06-27 17:06]

Morciaty

A ja w woj. lubelskim w Chełmie mam sklep wędkarski, który prowadzą ojciec i syn. Maja tam ceny jak na allegro.pl i tańsze - także ja ma luz ;)
[2012-06-27 17:39]