Zaloguj się do konta

Nowy regulamin PZW?

utworzono: 2019/07/05 14:09
Jakub Woś


Będzie tylko bałagan. Bo podstawowe zasady powinny być ogólne.
Resztę regulowały okręgi, bądź też wprowadzały lekkie zmiany.

Co da ten bałagan?
A no to ze ZG PZW całkowicie się odepnie od jego podstawowej funkcji. Czyli przestaje sprawować jakąkolwiek kontrolę nad ZO.
A to On ma za zadanie kontrolować prace ZO i patrzeć by przestrzegali statutu PZW itd.

Polityka ZG PZW jest coraz bardziej sprzeczna z założeniem tego organu. Zlikwidowali Okręg Suwalski i założyli Gospodarstwo Rybackie Suwałki. Prowadzą gospodarkę sieciową.

W związku z tym może niech się zastanowią bo może powinni być okręgiem a nie ZG reprezentującym interesy członków PZW- czyli wędkarzy.

No to gospodarstwo Rybackie Suwałki to mi rozwaliło system w te wakacje. Pojechałem na Podlasie pozwiedzać i przy okazji połowić trochę. Wchodzę w listę wód PZW Suwałki i mnie zatkało. Co woda to inny gospodarz i dodatkowe opłatay. Wywaliłem kupę kasy na te pozwolenia a niewiele połowiłem. Tu zamknięte , tam wychnięte, a to Park Narodowy a to górska woda, tam teren prywatny. Jak nie znasz miejscówek to ciężko sie wstrzelić. [2019-08-12 08:57]

berthold

Wędkarstwo ginie i to widać nawet po moich kolegach wieloletnich wędkarzach którzy prawie jak jeden porzuciło to hobby , za drogo za duże ograniczenia za duzo straszenia ,za drogo mam na myśli wypady , ograniczenia to brak dojazdu do łowisk no i te idiotyczne niezrozumiałe przepisy np Odra w Kędzierzynie-Koźlu a to we wtorek wolno a wśrodę już nie czwartek tak ale po nim już do wtorku nie oidiocieć od tego można , ja też zmieniłem już hobby i to po kilkudziesięciu latach . [2019-08-12 09:49]

Artur z Ketrzyna

A ja tam hobby nie zmieniam. Za to zmieniam zarząd ZO PZW w Olsztynie :-)

Może wybiorą lepszych na ich miejsce.

Tam gdzie wędkarze coś robią, wszystko zmienia się na lepsze. [2019-08-12 12:49]

OMBRE284

patrzac na ten "nasz zwiazek ",odnosze wrazenie ze w organizacji PZW nie ma miejsca na demokracje(Bo jest niewygodna i byla by nie tak oplacalna jak ustroj monarchio/dyktatorski) Pozdrawiam (I przepraszam za pisownie) [2019-08-24 00:38]

z@mela

patrzac na ten "nasz zwiazek ",odnosze wrazenie ze w organizacji PZW nie ma miejsca na demokracje(Bo jest niewygodna i byla by nie tak oplacalna jak ustroj monarchio/dyktatorski) Pozdrawiam (I przepraszam za pisownie)

jak najdalej o tej temokracji bo nie może być tak że dwuch meneli z kartą wędkarskąÂ będzie miało 2 razy więcej do powiedzenia odemnie czy innego w miare kumatego wędkarza , ten system to ideałny podkład do wałów , przekrętów bo zawse można zgonić na głupią większość jak to ma miejsce w kraju a na przestrzeni 3 wieków można sobie sprawdzić co się stało od czasu ten całej "WŁADZY LUDU " nigdy większość nie może decydować bo nie stanowi normyi zawsz kieruje się swoimi interesami co w wędkarstwie by się skonczyło gloryfikacjąÂ karpiarskiego plemienia , zarybianiem " karpmurami " no i wszystko kręciło by się dookoła cyprinusów bez poszanowania mniejszości czyli rodzimych gatunków bo każdy wie ze tfy demokracja to tyrania większośc i kosztem mniejszości. [2019-08-24 09:18]

OMBRE284

Panie Zawada...czyli rozumiem Ĺźe teraz jest wszystko w porzadku .. [2019-08-24 10:42]

z@mela

Nie jest w porządku ale czuję że będzie gorzej no normalnie czuję to i dobrze żebym się mylił. [2019-08-24 21:49]

OMBRE284

Ale to my wedkarze,to od nas moze zalezec czy cos zacznie się zmieniac na lepsze.od nas moze zalezec jakie zmiany sie dokonaja...jestesmy klientami PZW,a wiec powinnismy miec prawo decydowac za co chcemy placic pieniadze. Juz wczesniej ktos zauwazyl ze nasze hobby to nie tylko wydatek na skladke... [2019-08-24 23:30]

z@mela

zgadzam się od nas zależy niestety jest demos kratos i na zebraniach , głosowaniach decyduje większość która z definicji jest głupia to jak w zwierciadle mamy głupią sytuacje w PZW . U mnie w kole jest kilku zdroworozsądkowców , kilku pedofilów wędkarskich co chcą jakies dziwne widełkowe wymiary zmuszając do zabierania wylęgu okonia 25cm , są Ci no .... blec karpiarze którzy trzymają się w grupie i chcą tylko dobrze dla siebie zeby zarybiano nie 50% calosci karp ale 85% całości ma stanowić karp masakra no i są ludzie bez twarzy którym pasuje jak jest to głównie podstarzałe towarzystwo kierujące się innymi względami jak te wędkarskie tak że sytuacja jest trudna a najgorsze że brak alternatyw i jesteśmy zmuszeni korzytsać z monopolisty. [2019-08-25 08:09]

OMBRE284

przeciez mozna zapytac ichtiologow co zdrowe a co nie dla srodowiska ,jak dla mnie zarybianie karpiem w takich proporcjach jest bezsensu.w jeziorach wciaz mamy za malo drapieznika a za duzo suma...no i gorne wymiary tez by sie przydaly (oprocz suma,karpia i amura) [2019-08-25 10:44]