Zaloguj się do konta

Nowy regulamin RAPR, a filet i martwa rybka.

utworzono: 2011/06/25 13:45
pointman

Witam w marcowym WW, w artykule "Zmiany w Regulaminie PZW" który także można przeczytać tutaj wyczytałem iż od 2011 roku będzie można łowić tylko na martwe rybki i filety pochodzące z łowiska:

Cytat:

Ryby na przynętę mogą pochodzić wyłącznie z tego zbiornika, w którym będziemy na nie łowić. To oznacza, że zarówno żywa, jak i martwa rybka oraz filet lub tzw. ogon nie mogą być przywiezione ze sklepu lub innego zbiornika wodnego. Przepis ten, wynikający wprost z nowej ustawy, ma ograniczać wprowadzanie do polskich wód gatunków obcych lub niepożądanych i zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób ryb."

Ma to wynikać z zapisów "Zasady wędkowania" pkt 3.7 oraz 3.11 nowego regulaminu

Mam pytanie czy to jest na pewno poprawna interpretacja zapisów nowego regulaminu i już nie można łowić na filety z ryb morskich? [2011-06-25 13:45]

dariuszdyl

Niby się zgadza, ale z drugiej strony niech kontrolujący mi udowodni że ja np. śledzia lub makreli nie złowiłem w tym łowisku. [2011-06-25 14:17]

adams

kolejny kretyński wymysł naszych "towarzyszy z góry" biorących przykład z naszych polityków ,nie dość że głupio sformułowany to martwy bo niby jak strażnik ma zakwestionować autentyczność autochtoniczną danej ryby.Łowiąc na żywca czy trupka a i nawet martwego śledzia powiem że go tu złapałem przed chwilą i co już będzie rybą z łowiska bo niby jak on to podważy nie ma możliwości prawnych i technicznych podważenia słów wedkarza
[2011-06-25 14:54]

sanczez14

Pomysł może i głupi ale patrząc z drugiej strony przyworząc żywca z innego łowiska nie mamy pewności że owy żywiec nie jest chory a po zakończonym łowieniu wypuszczamy takiego chorego żywca do wody w której łowimy i jest lipa
[2011-06-25 15:31]

FriQ

Pomysł może i głupi ale patrząc z drugiej strony przyworząc żywca z innego łowiska nie mamy pewności że owy żywiec nie jest chory a po zakończonym łowieniu wypuszczamy takiego chorego żywca do wody w której łowimy i jest lipa

Niby racja, ale przeważnie po kilku godzinach wędkowania żywiec już nie jest żywcem, wiem do wody się go nie wpuszcza.
[2011-06-25 17:07]

Diablo

Witam w marcowym WW, w artykule "Zmiany w Regulaminie PZW" który także można przeczytać tutaj wyczytałem iż od 2011 roku będzie można łowić tylko na martwe rybki i filety pochodzące z łowiska:

Cytat:

Ryby na przynętę mogą pochodzić wyłącznie z tego zbiornika, w którym będziemy na nie łowić. To oznacza, że zarówno żywa, jak i martwa rybka oraz filet lub tzw. ogon nie mogą być przywiezione ze sklepu lub innego zbiornika wodnego. Przepis ten, wynikający wprost z nowej ustawy, ma ograniczać wprowadzanie do polskich wód gatunków obcych lub niepożądanych i zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób ryb."

Ma to wynikać z zapisów "Zasady wędkowania" pkt 3.7 oraz 3.11 nowego regulaminu

Mam pytanie czy to jest na pewno poprawna interpretacja zapisów nowego regulaminu i już nie można łowić na filety z ryb morskich?




Ja nigdzie w Rapr takiego zapisu nie widzę, z którego by to jasno wynikało. Dla mnie filet to fiet a nie ryba. Tak jak kiełbasa to kiełbasa a nie świnia.
I na filet moge łowić gdzie mi się podoba.
[2011-06-25 17:44]

Ale! ja mam takie pytanie?Jednego dnia złowiłem żywca, np dwie płotki i jedna chodziła mi na haczyku całe wędkowanie i nic, a że trochę wymęczona, więc wpuszczam ją o wody, ale drugą zabieram do domu i na drugi dzień (np z samego rana) zapinam ją na hak (Oczywiście na tym samym łowisku)!! Myślę,że wszystko się zgadza! ryba pochodzi z tego łowiska, PRAWDA? A nigdzie nie pisze ,że muszę złowić dzisiaj. Pisze, że ryba musi pochodzić z tego łowiska, na którym się łowi.Co Wy na to? [2011-06-25 19:13]

darekgliwice

Pomysł może i głupi ale patrząc z drugiej strony przyworząc żywca z innego łowiska nie mamy pewności że owy żywiec nie jest chory a po zakończonym łowieniu wypuszczamy takiego chorego żywca do wody w której łowimy i jest lipa

ryby ze sklepu rybnego np śledz , musi być przebadany i dopuszczony do sprzedaży więc raczej nie jest zarażony żadnymi pasożytami czy chorobami
[2011-06-25 19:40]

Ale! ja mam takie pytanie?Jednego dnia złowiłem żywca, np dwie płotki i jedna chodziła mi na haczyku całe wędkowanie i nic, a że trochę wymęczona, więc wpuszczam ją o wody, ale drugą zabieram do domu i na drugi dzień (np z samego rana) zapinam ją na hak (Oczywiście na tym samym łowisku)!! Myślę,że wszystko się zgadza! ryba pochodzi z tego łowiska, PRAWDA? A nigdzie nie pisze ,że muszę złowić dzisiaj. Pisze, że ryba musi pochodzić z tego łowiska, na którym się łowi.Co Wy na to?





Wiesz co Bogdan, wątpię, żeby ktoś uwierzył, że ta płotka przeżyła Ci poza łowiskiem przez dobę. Chyba nie wierzycie w to, żeby strażnicy tracili czas, nerwy i strzępili języki na dywagacje, czy żywiec jest z tego, czy innego łowiska.

[2011-06-26 11:50]

laskaa1990

Pomysł może i głupi ale patrząc z drugiej strony przyworząc żywca z innego łowiska nie mamy pewności że owy żywiec nie jest chory a po zakończonym łowieniu wypuszczamy takiego chorego żywca do wody w której łowimy i jest lipa

a z kad wiesz ze rybe ktora zlowisz tez nie jest chora .. ? :) [2011-06-26 14:57]