Nowy prezes PZW

/ 146 odpowiedzi / 3 zdjęć
lechog


Do cirpliwy1: można, dawaj, bo trochę wyżej pisałeś jaśniej. To nie jest moja rodzina. (2017/10/30 23:20)

cierpliwy1


Hm 
Gościu  rozwalił okręg płocko-włocławski  i w nagrodę dostał honorowego ,co nie stało się na zjeździe , żeby nie drażnić  delegatów ,którzy byli przeciwni a więc poszedł uchwałą dodatkową. 
To właśnie ten pan pozwolił na zalewie Wisły pomiędzy Włocławkiem a Płockiem grabić wodę z ryb 29 ciu ekipom rybackim ,które maksymalnie wyłowiły ryby. (2017/10/30 23:24)

cierpliwy1


To jest przykład kolesiostwa ,dziadostwa jakie panuje w PZW  (2017/10/30 23:27)

lechog


Nie znam płocko-włocławskich realiów, dlatego prosiłem Cię o odrobinę wyjaśnienia. Nie popieram ekip rybackich, żadnej gospodarki rybackiej, żeby było jasne. Każdy, kto ułatwia połów ryb sieciami na naturalnych zbiornikach, to zbój. (2017/10/30 23:33)

lechog


Do cierpliwy1: powiedz mi, co zrobić, aby było lepiej, a pójdę z Tobą. Tylko nie mów mi o nienawiści. (2017/10/30 23:37)

cierpliwy1


Ty lepiej idź z jakąś dziewczyną  to będziesz zdrowszy :) a tak poważnie to ja zakńczyłem swoją działalność na rzecz PZW a z koniem już kopać mi się nie chce (brak sił) (2017/10/31 00:05)

JOPEK1971


Głosuj i wybieraj..? Kogo mam wybrać?Bo kandydat powie mi że zrobi drugą Nową Zelandię..?:)
Wybieraj mądrych delegatów..?Jak to sprawdzić czy delegat jest mądry,po okularach..? :)
Szanowač kolegów wędkarzy..?Może jest ich trzech,reszta to rybacy łowiący na wędkę.
​​​​​​Kłusownicy?Już mi się nie chce...

Życzę zdrowia i wolnych Śniardw od rybaków(kłusowników)

​​​​

​​​​​​ (2017/10/31 00:58)

Sith


Tak na dobrą sprawę, to nie bardzo rozumiem o co ta burza i pyskówki? Niedługo Warszawka wchłonie większość okręgów, a Przewodniczącemu pozostanie tylko ogłoszenie rozwiązania związku i zadysponowanie: "sztandar wyprowadzić"... (2017/10/31 05:42)

Jędrula


Demokratycznie został wybrany nowy Prezes,wbrew zaleceniom ministerstwa.To dowód że coś się zmienia.



 

  Romek, bardzo Cię proszę, rozwiń swoją myśl? (2017/10/31 08:04)

pawelz


Do pawelz: Coraz trudniej Ciebie zrozumieć. Stowarzyszenia, takie jak PZW, działkowicze, myśliwi i in. napedzają się siłą samorządności. Kasa, to narzędzie ulatwiające działalność. Przewidując Twoje skłonności do teorii spiskowych, oświadczam, że nigdy nie brałem kasy za swoją działalność społeczną ani w PZW, ani w ROD, ani nigdzie, amen. Dziwię się Tobie, że będąc, albo tylko udając wędkarza, potrafisz tak obrzydzać społecznictwo i samorządność na ty podstawowym, najważniejszym poziomie.
Nie przwiduj, bo Ci to nie za bardzo wychodzi. Mam karte wedkarska juz 44 lata i doskonale wiem, ze za dzialalnosc w PZW poza kilkoma etatami teoretycznie nie pobiera sie wynagrodzen. Pisze teoretycznie, bo sa jakies diety itp, ale OK, to nie wynagrodzenia.
A co do spolecznictwa. Niech sobie ono jest pod warunkiem ze nie przynosi nikomu krzywdy i nikogo do niego sie nie zmusza. Juz pisalem wczesniej, ale nie chciales mi odpowiedziec. Czemu PZW nie wywala wszystkich ktorzy nie biora czynnego udzialu w zyciu tej organizacji ?.
Wtedy bedzie to organizacja taka jak opisujesz. Reszta niech buli za lowienie.
I druga sprawa. Dla mnie osobiscie niech sa jakies stowarzyszenia i niech dzialaja w nich spolecznicy, pod jednym warunkiem, dzialalnosc tych stowarzyszen nie moze szkodzic nikomu kto nie jest czlonkiem. A w przypadku PZW jak mamy ?. Zdewastowane wody, zwykly Kowalski nie ma co lowic, samowola na dzierzawionych wodach (zawody w ktorych wygania sie innych wedkarzy, glupie zarybienia, brak ochrony). Za cos takiego powinno sie odebrac wody dzierzawcy i albo samemu przejac kontrole (RZGW) albo wynajac komus kto bedzie wiedzial jak zagospodarowac dany zbiornik.
A spolecznie to mozna co najwyzej posprzatac brzegi rzek. Nie oddaje sie wielomilionowego majatku wszystkich Polakow pod rzady spolecznikow. Nie rozumiesz tego ?. Oddasz samochod do naprawy hamulcow komus kto zrobic Ci to za darmo, spolecznie mimo ze na tym sie nie zna ? (tak jak 99% wedkarzy na gospodarowaniu rzekami i jeziorami).
  (2017/10/31 09:30)

Henryk1957


Panowie szarpiecie się , a tutaj powinno się dyskutować o Nowym Prezesie. (2017/10/31 14:04)

pawelz


Trudno dyskutowac o kims kogo sie nie zna. Ile osob z zabierajacych glos w tym watku go zna badz zna jego dokonania albo wpadki ?. Na razie wywnioskowalem, ze jedna osoba cos o nim wie. To troche malo zeby wyrobic sobie zdanie. Nie podejmuje sie wyrokowac czy nowy prezes bedzie lepszy czy gorszy. Za to uwazam, ze jaki by nie byl, dla nas i tak g..o sie zmieni.
Sama struktura i zalozenia na jakich oparta jest PZW nie daja szans na poprawe stanu wod. Moze w latach 60-80 takie cos jak PZW bylo wystarczajace, ale obecnie jest to organizacja zbyt skostniala i nieprzystosowana do praw rynkowych, a takich niestety chcielismy obalajac "tzw. komune". (2017/10/31 14:55)

Artur z Ketrzyna


To jest przykład kolesiostwa ,dziadostwa jakie panuje w PZW 

Tak przykładów jest wiele. Układy te są i będą. I jesli ty i wielu jesteście nie zadowoleni z ich działań. To na wyborach pokarzcie im. Ich tak naprawdę jest garstka, wasz większa ilość. Z tą różnicą że oni są na wyborach i głosują na siebie. I wystarczy wasza garstka by pozbawić ich stołków i możliwości mataczenia i robienia z wasz wałów.
Zobacz tylko na to, że naprawdę nie wiele kół się ruszyło, a w konsekwencji zmienił się skład ZG PZW.
Jak myślisz dlaczego w ZO Mazowieckie się nic nie zmieniło? Bo tam nie poszli ci "nie zadowoleni" na wybory, pozwalając działać zwolennikom betonu :-D
  (2017/10/31 18:06)

Henryk1957


Nie każdemu chce sie działać społecznie jak jest w Zarządach Kół  dość ,że poświęcasz swój czas  to jeszce obrywasz za Okręgi i ZG. Zarząd Koła może jedynie wnioskować ,a co zostanie spełnione to zależy od Zarządów  Okręgu i ZG.  (2017/11/01 09:31)

Artur z Ketrzyna


Nie każdemu chce sie działać społecznie jak jest w Zarządach Kół  dość ,że poświęcasz swój czas  to jeszce obrywasz za Okręgi i ZG. Zarząd Koła może jedynie wnioskować ,a co zostanie spełnione to zależy od Zarządów  Okręgu i ZG. 

To fakt, mało kto che działać. Ale sa tacy co chcą, tylko beton im nie pozwala, i tu Wasz głos decyduje ;-) czy wygra beton czy nowe :-D
Może działać zgodnie z statutem, może mieć własne łowisko, może mieć nawet osobowość prawną :-D (2017/11/02 09:56)

Henryk1957


Chłopie cvzy ty wiesz co to jest beton. Przynajmniej podaj definicję. (2017/11/04 16:58)

Artur z Ketrzyna


Chłopie cvzy ty wiesz co to jest beton. Przynajmniej podaj definicję.

Zaległe gówno w strukturach PZW, które nie daje się łatwo wykurzyć. Zwani też leśnymi dziadkami, pseudo działaczami.
Czyżbym uderzył w stół? (2017/11/04 18:46)

Romuald55


Dokładnie to co napisałem Kol Jędrula.Poprzedni prezes "powinien" być wybrany na następną kadencję przy dużym poparciu przedstawiciela ministerstwa.Tymczasem zmiany są wręcz kolosalne.
Nie ma w ZG przedstawicieli kilku okręgów. w tym: mazowieckiego,poznańskiego,gorzowskiego.
Wiem to z relacji uczestnika zjazdu. (2017/11/04 19:12)

Jędrula


Dokładnie to co napisałem Kol Jędrula.Poprzedni prezes "powinien" być wybrany na następną kadencję przy dużym poparciu przedstawiciela ministerstwa.Tymczasem zmiany są wręcz kolosalne.
Nie ma w ZG przedstawicieli kilku okręgów. w tym: mazowieckiego,poznańskiego,gorzowskiego.
Wiem to z relacji uczestnika zjazdu.


Dziękuje bardzo. Pytałem, bo to ciekawe z tym ministerstwem. Jakbyś miał więcej informacji w tym temacie, to zapraszam na priv.

  (2017/11/04 19:49)

cyprinus m


Potwierdzam.  Miałem  przez kilka lat łódź na marinie Zarzeczewo  {zalew Włocławski.} Z roku na rok było  coraz gorzej.  Siaty stały nawet przy wejściu do zatoki. Zabrałem lodź  poniżej tamy i tam było znacznie lepiej.   (2017/12/03 23:59)

Artur z Ketrzyna


Uchwała nr 14/XII/2017
Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego
z dnia l6 grudnia 2017 r.
w sprawie: wysokości diet dla członków Polskiego Związku Wędkarskiego pełniących funkcje społeczne we władzach i organach statutowych szczebla naczelnego

Na podstawie § 13 pkt 6 i § 30 pkt 1 i 2 Statutu PZW, a także w oparciu Uchwałę XXXI KZD z dnia 21.10.2017 r.,

Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego
uchwala:

1. Uchyla się pkt 2 uchwały nr 162 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 15 grudnia 2016 r.

2. Ustala się w miesiącu grudniu 2017 r. wysokość jednej diety dla członków władz Polskiego Związku Wędkarskiego w kwocie 650 zł i organów Polskiego Związku Wędkarskiego w kwocie 540 zł.

3. Różnica między należnymi a wypłaconymi dietami za miesiąc grudzień 2017 r. zostanie wypłacona w miesiącu styczniu 2018 r.


4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Skarbnik ZG PZW            Prezes ZG PZW

Jerzy Leus                       Teodor Rudnik (2017/12/19 18:55)