Zaloguj się do konta

Nowy prezes PZW-Dionizy Ziemiecki

utworzono: 2013/10/25 07:02
spines21

 Nowym prezesem PZW został wybrany kol. Dionizy Ziemiecki  
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/86424/60/prezesem_zg_pzw_zostal_kol_dionizy_ziemiecki_z_okregu_mazowiecki [2013-10-25 07:02]

JKarp

Na wstępie gratuluję Koledze Prezesowi.

"Kol. D. Ziemiecki opowiedział się za wdrożeniem centralnej bazy danych osobowych w PZW, szybkim zmodernizowaniem Statutu przy udziale specjalistycznej kancelarii prawnej, a także za rozwojem pracy wśród dzieci i młodzieży.  Chciałby także budowac nowy wizerunek wędkarzy w życiu społecznym."
Cytat z zalinkowanej powyżej strony. Podoba mi się ten pomysł centralną bazą danych osobowych. Może w końcu wędkarz, który zapomniał dokumentów nie będzie traktowany jak kłusownik najwyższej rangi a jako ten, który zapomniał dokumentów i zamiast 200 zł, sądu, rekwirowania sprzętu przyjmie mandat 50 zł bo obowiązkiem jest dokumenty mieć ze sobą. Oczywiście wszystko po zweryfikowaniu danych wędkarza. JK
[2013-10-25 08:51]

Ha! No to już abdykacja papieża mnie mniej zaskoczyła... Gratulacje dla nowego Prezesa i czekamy na wyniki oraz realizację programu, mam nadzieję, że będzie to pierwszy raz po 1989 roku kiedy program wyborczy zostanie zrealizowany!Ze swojej strony wyrażam też wielką nadzieję, że "piewca betonu" Pan Antoni Kustusz nie znajdzie dla siebie miejsca w nowym ZG!!! [2013-10-25 09:35]

zbynio 33

"Poseł T. Kamiński przedstawił efekty działalności Parlamentarnego Zespoły ds. Wędkarstwa, zwłaszcza w dążeniu do nowelizacji ustawy o sporcie oraz zaapelował o zajęcie stanowiska w sprawie rybackiej dewastacji zbiornika Wilcza Woda."

gdyby tak się zajął wszystkimi wodami zdewastowanymi, przez rybaków.
[2013-10-25 09:54]

cierpliwy1

Bardzo skromny opis ze zjazdu ,ale wystarczy abym mógl stwierdzić nic się nie zmieni .Kolega wcześniej pisała o zmianie rzecznika i słusznie to będzie sygnał ,czy będą zmiany .Wyleci z siodła jest szansa nie wyleci wszystko będzie po staremu.
Dokąd będzie istniało rybactwo śródlądowe wędkarz nie odczuje poprawy w rybostanie. [2013-10-25 09:59]

Bernard51

Ani mnie to nie ziębi ani nie grzeje, idąc przez park uderzymy w pień drzewa obsiędzonego przez wrony, wszystkie się zerwią do lotu ale kiedy powrócą na to drzewo to tylko niektóre zamienią się miejscami, przeważnie na wierzchołku!
[2013-10-25 11:20]

Ani mnie to nie ziębi ani nie grzeje, idąc przez park uderzymy w pień drzewa obsiędzonego przez wrony, wszystkie się zerwią do lotu ale kiedy powrócą na to drzewo to tylko niektóre zamienią się miejscami, przeważnie na wierzchołku!

Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że srają na tych co są pod drzewem :)))

[2013-10-25 11:42]

Jędrula

Ani mnie to nie ziębi ani nie grzeje, idąc przez park uderzymy w pień drzewa obsiędzonego przez wrony, wszystkie się zerwią do lotu ale kiedy powrócą na to drzewo to tylko niektóre zamienią się miejscami, przeważnie na wierzchołku!

Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że srają na tych co są pod drzewem :)))

 

 

Dokładnie , ja już tego gó...a znieść nie mogę . Choć z z drugiej strony , gdyby nagle PZW wpadło w agonię i nie daj Bóg zmarło to na/w moim rejonie mogło to by się skończyć katastrofa dla wędkarzy . Nie wyobrażam sobie , że te wszystkie hektary wody mogłyby trafić w ręce rybaków czy prywaciarzy , tych drugich to jeszcze pół biedy jakby zrobili porządne licencje ale tych pierwszych... ? strach pomyśleć :(

 




[2013-10-25 12:01]

DelTor0

Ze swojej strony wyrażam też wielką nadzieję, że "piewca betonu" Pan Antoni Kustusz nie znajdzie dla siebie miejsca w nowym ZG!!!


No to musze Ciebie rozczarowac bo Kustosz to kumpel nowego prezesiny :) Zreszta zmian sie nie spodziewajcie, bo strary beton wygral przeciez. Zmienil tylko starego milicjanta generala na nowa marionetke, podobno nawet bardziej ugodowa ;)




[2013-10-25 15:15]

ryukon1975

Jestem nikim szarym wędkarzem gdy zobaczę zmiany nad wodą pochwalę póki co to dla mnie tylko rotacja na stołkach.

Pozdrawiam ten co sprząta wody ze śmieci i kłusowniczych siat :)

ale was tam na górze nie lubię ,myślę że z wzajemnością

Zapraszam nad wody

[2013-10-25 18:17]

ryukon1975

Dodam tylko tak poza tematem że je jestem przygotowany i pójdę.:) nie będę się bał odsiedzieć nocy na suma, mam strażników a chyba postaram się o następnego choć ten wystarcza, uciekają wszyscy. obcy.:) (choć to brzydko o przyjacielu m mówić strażnik jak tak mi leży na nodze  mówić, kto miał dużego psa to wie o co chodzi).

 

 

[2013-10-25 19:01]

Artur z Ketrzyna

Na wstępie gratuluję Koledze Prezesowi.

"Kol. D. Ziemiecki opowiedział się za wdrożeniem centralnej bazy danych osobowych w PZW, szybkim zmodernizowaniem Statutu przy udziale specjalistycznej kancelarii prawnej, a także za rozwojem pracy wśród dzieci i młodzieży.  Chciałby także budowac nowy wizerunek wędkarzy w życiu społecznym."
Cytat z zalinkowanej powyżej strony. Podoba mi się ten pomysł centralną bazą danych osobowych. Może w końcu wędkarz, który zapomniał dokumentów nie będzie traktowany jak kłusownik najwyższej rangi a jako ten, który zapomniał dokumentów i zamiast 200 zł, sądu, rekwirowania sprzętu przyjmie mandat 50 zł bo obowiązkiem jest dokumenty mieć ze sobą. Oczywiście wszystko po zweryfikowaniu danych wędkarza. JK

Zmiana statutu by spełnił wszystkie przesłanki prawne. No coś uporządkują.
Praca z młodzieżą i dziećmi. Czyli dalej zawody wędkarskie, i szkółki by werbować nowych członków....
No i ciekawe o jakim wizerunku wędkarzy mówi...
Nić o łowiskach i gospodarce rybnej...
No i jeszcze to;
"Dr. Sarna z Centrum Kardiologii w Zabrzu im. prof. Religi podziękował PZW za wspieranie idei budowy sztucznego serca."
Co fakt szczytny cel, ale nie ma nic wspólnego z racjonalną gospodarką rybną - wędkarstwem. Chyba że "ryba dobra na wszystko" ;-)
[2013-10-25 19:12]

withanight88

Jak większość uważam, że nie wiele się zmieni, po prostu dziadek zastąpił dziadka. Jednak narazie niema co osądzać, jest za wcześnie.

Chętnie poczytał bym opinii na temat nowego prezesa od ludzi znających/mających z nim styczność.
[2013-10-25 19:33]

zbynio5o

W każdym bądż razie... Łubu dubu !!! Niech żyje nam prezes...... ! [2013-10-25 23:12]

kedzio

"Jest (było) nieźle... a będzie jeszcze nieźlej"...  [Kabaret "Długi" ' 1983]

Jacek Łapot i Piotr Skucha już wtedy wiedzieli, że będzie nowy prezes PZW.  :(

[2013-10-25 23:38]

Artur z Ketrzyna

"Jest (było) nieźle... a będzie jeszcze nieźlej"...  [Kabaret "Długi" ' 1983]

Jacek Łapot i Piotr Skucha już wtedy wiedzieli, że będzie nowy prezes PZW.  :(


Nowy, choć ze starej świty. moim zdaniem jest teraz nadzieja że będzie lepiej. Bo tamtego poglądy były ściśle związane z reprezentacją polski w wędkarstwie. Temu może będzie też zależało choć troszkę na racjonalnym gospodarowaniu wodami...
Już planuje do niego coś napisać. Może się uda....
[2013-10-26 11:58]

Romuald55

Moim zdaniem,baza danych,modernizowanie statutu to "pic na wędkarskie wody".Panowie od sportu KWALIFIKOWANEGO rozpieprzyli PZW.PZW dzięki nim stracił oblicze organizacji o charakterze towarzyskim.Nie mam nic przeciw sportom KWALIFIKOWANYM,ale niech to będzie w klubach a nie na wszystkich szczeblach organizacji wędkarskich.Jeżeli nie wrócimy do oblicza towarzyskiego wędkarstwa to zostanie ono z mocy prawa skomercjalizowane i my członkowie będziemy pokrywać z naszych składek niewielkie grono pseudo sportowców.Ja stawiam VETO tym zapędom. [2013-10-26 17:04]

Jędrula

Moim zdaniem,baza danych,modernizowanie statutu to "pic na wędkarskie wody".Panowie od sportu KWALIFIKOWANEGO rozpieprzyli PZW.PZW dzięki nim stracił oblicze organizacji o charakterze towarzyskim.Nie mam nic przeciw sportom KWALIFIKOWANYM,ale niech to będzie w klubach a nie na wszystkich szczeblach organizacji wędkarskich.Jeżeli nie wrócimy do oblicza towarzyskiego wędkarstwa to zostanie ono z mocy prawa skomercjalizowane i my członkowie będziemy pokrywać z naszych składek niewielkie grono pseudo sportowców.Ja stawiam VETO tym zapędom.

 

 

 

Jak to z naszych składek ? Możesz jaśniej ?



[2013-10-26 17:50]

Artur z Ketrzyna

Moim zdaniem,baza danych,modernizowanie statutu to "pic na wędkarskie wody".Panowie od sportu KWALIFIKOWANEGO rozpieprzyli PZW.PZW dzięki nim stracił oblicze organizacji o charakterze towarzyskim.Nie mam nic przeciw sportom KWALIFIKOWANYM,ale niech to będzie w klubach a nie na wszystkich szczeblach organizacji wędkarskich.Jeżeli nie wrócimy do oblicza towarzyskiego wędkarstwa to zostanie ono z mocy prawa skomercjalizowane i my członkowie będziemy pokrywać z naszych składek niewielkie grono pseudo sportowców.Ja stawiam VETO tym zapędom.

 

 

 

Jak to z naszych składek ? Możesz jaśniej ?




A no Jędrula, to miej więcej tak; Budrzet PZW jest zasilany naszymi składkami, może i innymi dofinansowaniami. A z budżetu PZW między innymi organizuje zawody.
Np. budżet koła jest to część składek które wpłacamy, a koło organizuje zawody ze swego budżetu.
Jak by były kluby i miały osobowość prawną, mogły by mieć sponsorów itp.
[2013-10-26 19:25]

Moim zdaniem,baza danych,modernizowanie statutu to "pic na wędkarskie wody".Panowie od sportu KWALIFIKOWANEGO rozpieprzyli PZW.PZW dzięki nim stracił oblicze organizacji o charakterze towarzyskim.Nie mam nic przeciw sportom KWALIFIKOWANYM,ale niech to będzie w klubach a nie na wszystkich szczeblach organizacji wędkarskich.Jeżeli nie wrócimy do oblicza towarzyskiego wędkarstwa to zostanie ono z mocy prawa skomercjalizowane i my członkowie będziemy pokrywać z naszych składek niewielkie grono pseudo sportowców.Ja stawiam VETO tym zapędom.

 

 

 

Jak to z naszych składek ? Możesz jaśniej ?




A no Jędrula, to miej więcej tak; Budrzet PZW jest zasilany naszymi składkami, może i innymi dofinansowaniami. A z budżetu PZW między innymi organizuje zawody.
Np. budżet koła jest to część składek które wpłacamy, a koło organizuje zawody ze swego budżetu.
Jak by były kluby i miały osobowość prawną, mogły by mieć sponsorów itp.



Zastanawia mnie fakt dlaczego ktoś wypowiada się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia, a swoją "wiedzę" opiera na zasłyszanych opowieściach. Irytujące ale prawdziwe.


Cytat:

"3. KOSZTY UCZESTNICTWA W ZAWODACH3.2.Za udział w zawodach o mistrzostwo okręgu koszty uczestnictwa swoich zawodników pokrywają kluby i koła."

[2013-10-26 22:15]

Artur z Ketrzyna

Moim zdaniem,baza danych,modernizowanie statutu to "pic na wędkarskie wody".Panowie od sportu KWALIFIKOWANEGO rozpieprzyli PZW.PZW dzięki nim stracił oblicze organizacji o charakterze towarzyskim.Nie mam nic przeciw sportom KWALIFIKOWANYM,ale niech to będzie w klubach a nie na wszystkich szczeblach organizacji wędkarskich.Jeżeli nie wrócimy do oblicza towarzyskiego wędkarstwa to zostanie ono z mocy prawa skomercjalizowane i my członkowie będziemy pokrywać z naszych składek niewielkie grono pseudo sportowców.Ja stawiam VETO tym zapędom.

 

 

 

Jak to z naszych składek ? Możesz jaśniej ?




A no Jędrula, to miej więcej tak; Budżet PZW jest zasilany naszymi składkami, może i innymi dofinansowaniami. A z budżetu PZW między innymi organizuje zawody.
Np. budżet koła jest to część składek które wpłacamy, a koło organizuje zawody ze swego budżetu.
Jak by były kluby i miały osobowość prawną, mogły by mieć sponsorów itp.



Zastanawia mnie fakt dlaczego ktoś wypowiada się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia, a swoją "wiedzę" opiera na zasłyszanych opowieściach. Irytujące ale prawdziwe.


Cytat:

"3. KOSZTY UCZESTNICTWA W ZAWODACH3.2.Za udział w zawodach o mistrzostwo okręgu koszty uczestnictwa swoich zawodników pokrywają kluby i koła."


A gdzie ty tu widzisz, jak to piszesz "zasłyszane opowieści"?
Sam piszesz że koszty swoich zawodników pokrywają kluby i koła.
Po pierwsze; Są koła bez klubów. Tak wiec finalizują same a ich budrzet w 100% pochodzi ze składek członków. A dokładniej z tego co pozostaje w kole ze składek.
Po drugie kluby nie są oddzielną jednostką z osobowością prawną. Tak więc tam też są pieniądze ze składek członków PZW.
Po trzecie koło wędkarskie organizuje wewnętrzne zawody (dla swoich członków). Finalizują z budżetu koła. A jak pisałem budżet koła to wyłącznie  część składek opłaconych przez wędkarzy.

[2013-10-27 07:40]

kedzio

1. Okręgowy Fundusz Sportu Kwalifikowanego tworzą Okręgi na wydzielonym subkoncie.
2. Fundusz tworzony jest z:
a) odpisów ze składki członkowskiej w wysokości uwzględniającej możliwości Okręgu,
b) dotacji celowych budżetu Państwa, urzędów marszałkowskich, powiatów, urzędów miast i gmin,
c) dotacji klubów sportowych, kół , osób fizycznych i prawnych,
d) wpłat pochodzących z organizowanych imprez wędkarskich,
3. Ze środków Okręgowego Funduszu Sportu Kwalifikowanego finansowany jest udział zawodników klubów uczestniczących w Mistrzostwach Polski, zawodach z cyklu Grand Prix Polski i zawodach eliminacyjnych do Grand Prix Polski. Zawodnicy, mistrzowie okręgu członkowie klubów innych okręgów korzystają z dotacji macierzystego okręgu w zakresie udziału w Mistrzostwach Polski.
Finansowanie udziału zawodników w zawodach z O.F.S.K dotyczy:
a) kosztów uczestnictwa do wysokości kosztu opłaty startowej ustalonej przez GKS,
b) ryczałtu na zakwaterowanie za okres do trzech dni lub w pełnej wysokości w miarę posiadanych
środków,
c) ryczałtu na wyżywienie w okresie do trzech dni lub w pełnej wysokości w miarę posiadanych
środków,
d) ryczałtu na dojazdy w wysokości ustalonej przez okręg, nie wyższej niż ½ stawki ryczałtu za jeden
kilometr samochodu zgodnie rozporządzeniem Ministra infrastruktury w sprawie warunków
ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów
osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy.
e) ryczałtu na zanęty i przynęty w wysokości ustalonej przez Okręg.
Pozostałe koszty wynikające ze startu w zawodach pokrywa zawodnik, klub lub sponsor.
Środki nie wykorzystane w danym roku pozostają na stanie Funduszu.
4. Szczegółowe zasady finansowania sportu kwalifikowanego określają Zarządy Okręgów w porozumieniu z Okręgowymi Kapitanatami Sportowymi i klubami spełniającymi pkt. 3 Uchwały, uwzględniając status i specyfikę klubu.
5. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2008 roku. [2013-10-27 08:05]

kedzio

Romuald - zgadzam się z tobą. Ja też uważam, że PZW powinno pozostać stowarzyszeniem zrzeszającym ludzi o wspólnych zainteresowaniach, niejako towarzysko, a nie w sensie chorej rywalizacji za nasze pieniądze. Jeśli ktoś nie rozumie, ze utrzymywanie tych wszystkich struktur sportowych, kapitanatów i innych głupot nie pożera naszych składek, to żyje ten ktoś w błogiej nieświadomości. Każdy dodatkowy etat, każdy pierdzistołek, biurokracja.... to wszystko są nasze pieniądze. [2013-10-27 08:09]

zbynio 33

Romuald - zgadzam się z tobą. Ja też uważam, że PZW powinno pozostać stowarzyszeniem zrzeszającym ludzi o wspólnych zainteresowaniach, niejako towarzysko, a nie w sensie chorej rywalizacji za nasze pieniądze. Jeśli ktoś nie rozumie, ze utrzymywanie tych wszystkich struktur sportowych, kapitanatów i innych głupot nie pożera naszych składek, to żyje ten ktoś w błogiej nieświadomości. Każdy dodatkowy etat, każdy pierdzistołek, biurokracja.... to wszystko są nasze pieniądze.


może za składki, które płacimy, żeby móc sobie połowić będziemy sponsorować walki bokserskie? nie rozumnie, dlaczego płacąc składki mam utrzymywać tych wszystkich darmozjadów, sprzątać i pilnować łowiska, czyli jeszcze dokładać. niestety jest jak jest i inaczej nie będzie. wiadomo, że wszystko kosztuje, ale składka powinna być dzienna, a nie roczna.
[2013-10-27 08:51]

Moim zdaniem,baza danych,modernizowanie statutu to "pic na wędkarskie wody".Panowie od sportu KWALIFIKOWANEGO rozpieprzyli PZW.PZW dzięki nim stracił oblicze organizacji o charakterze towarzyskim.Nie mam nic przeciw sportom KWALIFIKOWANYM,ale niech to będzie w klubach a nie na wszystkich szczeblach organizacji wędkarskich.Jeżeli nie wrócimy do oblicza towarzyskiego wędkarstwa to zostanie ono z mocy prawa skomercjalizowane i my członkowie będziemy pokrywać z naszych składek niewielkie grono pseudo sportowców.Ja stawiam VETO tym zapędom.

 

 

 

Jak to z naszych składek ? Możesz jaśniej ?




A no Jędrula, to miej więcej tak; Budżet PZW jest zasilany naszymi składkami, może i innymi dofinansowaniami. A z budżetu PZW między innymi organizuje zawody.
Np. budżet koła jest to część składek które wpłacamy, a koło organizuje zawody ze swego budżetu.
Jak by były kluby i miały osobowość prawną, mogły by mieć sponsorów itp.



Zastanawia mnie fakt dlaczego ktoś wypowiada się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia, a swoją "wiedzę" opiera na zasłyszanych opowieściach. Irytujące ale prawdziwe.


Cytat:

"3. KOSZTY UCZESTNICTWA W ZAWODACH3.2.Za udział w zawodach o mistrzostwo okręgu koszty uczestnictwa swoich zawodników pokrywają kluby i koła."


A gdzie ty tu widzisz, jak to piszesz "zasłyszane opowieści"?
Sam piszesz że koszty swoich zawodników pokrywają kluby i koła.
Po pierwsze; Są koła bez klubów. Tak wiec finalizują same a ich budrzet w 100% pochodzi ze składek członków. A dokładniej z tego co pozostaje w kole ze składek.
Po drugie kluby nie są oddzielną jednostką z osobowością prawną. Tak więc tam też są pieniądze ze składek członków PZW.
Po trzecie koło wędkarskie organizuje wewnętrzne zawody (dla swoich członków). Finalizują z budżetu koła. A jak pisałem budżet koła to wyłącznie  część składek opłaconych przez wędkarzy.


Masz mglistą wiedzę na tematy na które się wypowiadasz jako "ekspert", w przeciwieństwie do Ciebie doskonale wiem skąd bierze się budżet koła jak i też w jaki sposób są wydawane pieniądze będące własnością koła. Powinieneś się zapytać swego skarbnika w kole wtedy będziesz wiedział na czym to polega, skąd i na jakiej zasadzie pieniądze są przekazywane przez Zarząd Okręgu na konto koła.

Pozdrawiam

[2013-10-27 09:21]

zbynio 33

Moim zdaniem,baza danych,modernizowanie statutu to "pic na wędkarskie wody".Panowie od sportu KWALIFIKOWANEGO rozpieprzyli PZW.PZW dzięki nim stracił oblicze organizacji o charakterze towarzyskim.Nie mam nic przeciw sportom KWALIFIKOWANYM,ale niech to będzie w klubach a nie na wszystkich szczeblach organizacji wędkarskich.Jeżeli nie wrócimy do oblicza towarzyskiego wędkarstwa to zostanie ono z mocy prawa skomercjalizowane i my członkowie będziemy pokrywać z naszych składek niewielkie grono pseudo sportowców.Ja stawiam VETO tym zapędom.

 

 

 

Jak to z naszych składek ? Możesz jaśniej ?




A no Jędrula, to miej więcej tak; Budżet PZW jest zasilany naszymi składkami, może i innymi dofinansowaniami. A z budżetu PZW między innymi organizuje zawody.
Np. budżet koła jest to część składek które wpłacamy, a koło organizuje zawody ze swego budżetu.
Jak by były kluby i miały osobowość prawną, mogły by mieć sponsorów itp.



Zastanawia mnie fakt dlaczego ktoś wypowiada się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia, a swoją "wiedzę" opiera na zasłyszanych opowieściach. Irytujące ale prawdziwe.


Cytat:

"3. KOSZTY UCZESTNICTWA W ZAWODACH3.2.Za udział w zawodach o mistrzostwo okręgu koszty uczestnictwa swoich zawodników pokrywają kluby i koła."


A gdzie ty tu widzisz, jak to piszesz "zasłyszane opowieści"?
Sam piszesz że koszty swoich zawodników pokrywają kluby i koła.
Po pierwsze; Są koła bez klubów. Tak wiec finalizują same a ich budrzet w 100% pochodzi ze składek członków. A dokładniej z tego co pozostaje w kole ze składek.
Po drugie kluby nie są oddzielną jednostką z osobowością prawną. Tak więc tam też są pieniądze ze składek członków PZW.
Po trzecie koło wędkarskie organizuje wewnętrzne zawody (dla swoich członków). Finalizują z budżetu koła. A jak pisałem budżet koła to wyłącznie  część składek opłaconych przez wędkarzy.


Masz mglistą wiedzę na tematy na które się wypowiadasz jako "ekspert", w przeciwieństwie do Ciebie doskonale wiem skąd bierze się budżet koła jak i też w jaki sposób są wydawane pieniądze będące własnością koła. Powinieneś się zapytać swego skarbnika w kole wtedy będziesz wiedział na czym to polega, skąd i na jakiej zasadzie pieniądze są przekazywane przez Zarząd Okręgu na konto koła.

Pozdrawiam


własność wędkarzy!!
[2013-10-27 09:31]