Zaloguj się do konta

Nowy prezes PZW

utworzono: 2017/10/20 21:41
JOPEK1971

Zapłacę nawet tysiąc,byle nie oglądać tej patologii nad wodą :) [2017-10-30 12:32]

Sith

Niestety, Paweł ma rację. Wystarczy zapoznać się z działaniami PZŁ, zasadami przyjęć na członków i obowiązkami, choć składki nie są wcale wygórowane http://www.pila.pzlow.pl/skladki2017.pdf [2017-10-30 13:26]

Artur z Ketrzyna


Poki tacy ideowcy jak np Artur i inni nie zrozumieja faktu, ze dzieki takiemu genialnemu zagraniu PZW zapedzilo w swoje szeregi mase ludzi ktorzy nie chca dzialac a lowic, poty Ci ideowcy nie maja szanse przebic sie przez prog 5% ogolu.
Panowie, Ci ktorzy naprawde chca cos zrobic. Zacznijcie nie od chodzenia na zebrania itp, ale zmuscie wladze PZW tylko do tego, aby zaczeli egzekwowac wobec swoich czlonkow statut. Kazdy czlonek PZW powinien brac czynny udzial w zyciu stowarzyszenia. A jak nie to wypad. Jesli wywali sie ze zwiazku tych 90% nierobow (w tym mnie, zeby nie bylo - wtedy kol lechog zalace te 600 bo bede wiedzial ze nie jestem idiota placacym bez sensu 3 x wiecej), to Ci co chca naprawde cos zrobic beda mieli sile przebicia. A i kasa sie znajdzie na ochrone, zarybienia itp.

Szczerą prawdę piszesz. Tylko my o chlebie ty o niebie.
My mówimy że jak Ci co płacą jako zrzeszeni bo jest tak taniej chcą by było lepiej. To nie muszą działać społecznie, a jedynie przyjść i poświęcić 1 raz w roku parę godzin, i oddać głoś. Czy na człowieka czy na projekt który im się podoba.
To nie jest działanie a wsparcie człowieka który w innym przypadku przegrywa w głosowaniu z tymi 5% pseudo działaczy.
Proste idziesz na walne, Mówisz czego oczekujesz. Np.: poprawić dojazd do jeziora, dodatkowo je zarybić linem za kwotę 1300 zł (100kg). Zakupić łódkę i postawić ją na j. x i udostępnić dla członków koła. Wniosek przegłosowany i masz to wykonane przez zarząd czy innych działaczy.
W tym momencie decydujesz o tym za co płacisz, a nie nad wodą czy przed kompem. Masz prawo głosu co chcesz.
Tak samo nic nie da Ci psioczenie jaki to zły ten prezes. Że pijak, że cham. Jak nie idziesz na wybory i nie oddajesz głosu na inną osobę.
Tak samo na walnym możesz rozliczyć zarząd.

Nie myl działania społecznego, z korzystaniem ze swoich praw, i decydowania co będzie robione za "twoje składki", i "kto będzie Ciebie (twoje interesy) reprezentował". [2017-10-30 13:32]

Henryk1957

Pamiętajcie Panowie pukt widzenia od .................  Dobrze jest i potrzebny jest czas , aby można  oceniać np. Pana Prezesa. [2017-10-30 15:19]

pawelz

Artur, po tylu latach walki z wiatrakami nie zauwazyles, ze w praktyce (bardzo wazne slowo) nie masz tak naprawde zadnych praw w tej organizacji ?. Podobnie jak nie masz wplywu na podejmowanie jakichkolwiek decyzji. Nie mowie o jakichs drobnostkach typu pomost czy droga dojazdowa. Wierz mi ze gdyby ryb bylo w pyte to ten pomost czy droga nie mialyby zadnego znaczenia. To wszystko to tematy zastepcze, ze robi sie cos dla wedkarzy. A pamietac trzeba ze w pierszym rzedzie jest dobro wod i ich rybostan a nie pomosty, lodki czy wycieczki. [2017-10-30 15:41]

barrakuda81

Ja tylko płacę składki.Na żadne zebrania nie chodzę - nawet nie znam ludzi z mojego koła bo co mnie to obchodzi? Płacę żeby móc wędkować na wodach PZW. Daję im swoje pieniądze w zamian za dostęp do wód czyli w pewnym sensie płacę za kompleksową usługę i oczekiwałbym że ona będzie wykonana na zadowalającym poziomie. Zgadzam się z argumentem że trudno żeby moje zastrzeżenia dotarły do uszu osób decydujących ( inna kwestia czy ktoś wziąłby je pod uwagę ) skoro nie biorę czynnego udziału w zebraniach itp. natomiast nie sądzę że tylko ja jestem "taki mądry" i wiem czego mniej więcej trzeba oraz co jest nie tak, nie sądzę aby aktywni członkowie byli idiotami którzy nie wiedzą co jest źle a ja musiałbym ich oświecać...Brak zmian i działań na korzyść wędkarzy jest niczym innym jak aktem złej woli.Kropka.Ja za te dwie stówki około oczekuję częstych odwIedzin PSR nad wodami, mniej nikomu nie potrzebnych zarybień karpiem, obostrzeń przepisów w kwestii możliwościa zabierania ryb zwłaszcza drapieżnych., rozsądnych zarybień drapieżnikiem i dbania o wody.To nie aż tak wiele.Nie czepiam się że ryba nie bierze bo nie chce tylko o rzeczy które aż czasem włażą na oczy.Skoro płacę to mam prawo wymagać bez tracenia mojego czasu na zebrania ( mój czas kosztuje ) itp.Oczekuję że nie będzie idealnie ale poprawnie.Naturze nie trzeba wiele - wystarczy jej czasem tylko nie przeszkadzać głupimi zabiegami i chronić aby radziła sobie sama.Tyle.To można by zrealizowac nawet za minimalne nakłady.Czekam że mądrzejsi poprostu zrobia co trzeba a ja wreszcie powiem - O.K. to były dobrze wydane pieniądze. [2017-10-30 15:55]

lechog

Dobry Jesteś! Odłowy kontrolowane na żywej rybie (pod kontrolą zarządów kół - czy to trudne?!) 
i zawody wędkarskie na żywej rybie. Popieram! PZW bez siat! (rybackich). [2017-10-30 18:52]

lechog

Bloga masz fajnego, dużo wiedzy. Nie znam szczegółów Twojej sprawy i mam zasadę, że nie mówię, o czym nie wiem, ale się dowiem i bedę mógł coś napisać, jeżeli zechcesz. (Ale tylko słyszałem!), że koło w K. to diaspora w PZW. Co do uwikłań prawnych w konkursach o użytkowanie
wód - masz rację, ale dzisiaj można wszystko. (Nie żartuję). Każdy wędkarz musi chodzić na wybory! Chyba jesteś młody, dlaczego Ci tak gorzko. Damy radę! PZW bez siat! Bliżej nam z Tymi ze Słupska, niż z ... dobra, nie ważne. Bądźmy jednością, nie dzielmy się. Szanujmy się nad wodą, to banał, ale tak mi bliski. [2017-10-30 19:58]

lechog

[2017-10-30 20:02]

lechog

[2017-10-30 20:03]

lechog

"Ja tylko płacę składki.Na żadne zebrania nie chodzę - nawet nie znam ludzi z mojego koła bo co mnie to obchodzi? Płacę żeby móc wędkować na wodach PZW. Daję im swoje pieniądze w zamian za dostęp do wód czyli w pewnym sensie płacę za kompleksową usługę i oczekiwałbym że ona będzie wykonana na zadowalającym poziomie.Ja tylko płacę składki." Nie musisz być członki(em -nią) PZW. Możesz wędkować na wodach PZW nie chodząc na żadne, ale to naprawdę! żadne zebrania. [2017-10-30 20:17]

lechog

Do pawelz: Nie unoś się, czytaj ze zrozumieniem. Nie chce Twoich pięniędzy, kasa w tej zabawie jest dla mnie na samym końcu,a mało zarabiam. Jestem dobrze wychowanym i nigdy nie namawiałbym Cię do odszczekiwania czegokolwiek. Masz prawo do swojego zdania. Dlaczego miałbym szukać kogokolwiek? Masz kompleksy z ty jęczeniem? Mów o zawodach na żywej rybie, o odłowach kontrolnych na żywej rybie, o pozyskiwaniu ikry na żywej rybie i wogóle o koleżeństwie nad wodą, szacunku do ryby, a Ty chcesz czegos 3xwięcej. Nie potrafisz dialogować. [2017-10-30 20:31]

lechog

Nie warto przyjacielu! Jeszcze dożyjemy! [2017-10-30 20:37]

lechog

Do pawelz: Coraz trudniej Ciebie zrozumieć. Stowarzyszenia, takie jak PZW, działkowicze, myśliwi i in. napedzają się siłą samorządności. Kasa, to narzędzie ulatwiające działalność. Przewidując Twoje skłonności do teorii spiskowych, oświadczam, że nigdy nie brałem kasy za swoją działalność społeczną ani w PZW, ani w ROD, ani nigdzie, amen. Dziwię się Tobie, że będąc, albo tylko udając wędkarza, potrafisz tak obrzydzać społecznictwo i samorządność na ty podstawowym, najważniejszym poziomie. [2017-10-30 20:52]

lechog

Do Artur z Ketrzyna: a ja myślałem, że Ty się ze mną nie zgadzasz... [2017-10-30 21:03]

cierpliwy1

uchwala_xxxi_kzd_w_sprawie_dodatkowej_listy_tytulu_czlonek_honorowytlubowiecki.docx [12,12 KB]  
Ten człowiek doprowadził okręg do upadku (były prezes ) a tak go  ukarano :) 
Koledzy to jest przykład jak działa PZW [2017-10-30 21:23]

Romuald55

Demokratycznie został wybrany nowy Prezes,wbrew zaleceniom ministerstwa.To dowód że coś się zmienia. [2017-10-30 21:54]

lechog

Do cierpliwy1: weź rozjaśnij, zasuwasz ja cichociemny (szacunek dla cichociemnych!) [2017-10-30 22:05]

lechog

Do JOPEK1971: O czym mówisz? Patologię tworzył były ZG akceptując PGR-y. Nie musisz płacić tysiacza. Przychodź na zebrania, wybieraj delegatów! Pamiętaj, wybieraj mądrych delegatów!
Kochaj swoją wodę, szanuj kolegów, goń kłusoli. I PZW bez siat! Panie nowowybrany Prezesie cała Polska PZW bez siat! Koniec PGR-ów i mordowania ryb w mazurskich parkach krajobrazowych.                                                            Śniardwy też!!! Modlę się, że kiedyś dożyję! Tak!!! Śniardwy moje ukochane nad życie! Bez siat!!! [2017-10-30 22:29]

cierpliwy1

Jaśniej już nie można  [2017-10-30 23:06]

lechog

Do Sith: wędkujesz, czy polujesz?  [2017-10-30 23:10]

lechog

Do cirpliwy1: można, dawaj, bo trochę wyżej pisałeś jaśniej. To nie jest moja rodzina. [2017-10-30 23:20]

cierpliwy1

Hm 
Gościu  rozwalił okręg płocko-włocławski  i w nagrodę dostał honorowego ,co nie stało się na zjeździe , żeby nie drażnić  delegatów ,którzy byli przeciwni a więc poszedł uchwałą dodatkową. 
To właśnie ten pan pozwolił na zalewie Wisły pomiędzy Włocławkiem a Płockiem grabić wodę z ryb 29 ciu ekipom rybackim ,które maksymalnie wyłowiły ryby. [2017-10-30 23:24]

cierpliwy1

To jest przykład kolesiostwa ,dziadostwa jakie panuje w PZW  [2017-10-30 23:27]

lechog

Nie znam płocko-włocławskich realiów, dlatego prosiłem Cię o odrobinę wyjaśnienia. Nie popieram ekip rybackich, żadnej gospodarki rybackiej, żeby było jasne. Każdy, kto ułatwia połów ryb sieciami na naturalnych zbiornikach, to zbój. [2017-10-30 23:33]