Zaloguj się do konta

Nowy dokument- pozwolenie na amatorski połów ryb

utworzono: 2011/01/11 17:02
bluehornet

I na tym polega urok istnienia 45-ciu Okręgów PZW przy podziale administracyjnym Polski liczącej 16 województw - kupa stołków i nic więcej !!!
[2011-01-19 20:36]

Masakra Błękitny.... masakra!

Ja mam być patriotą? Toć ten Kraj to zwykły burdel i kupa szumowiny. Naprawdę jakieś pajace wymyślają te przepis. No to jak tu ma być dobrze, skoro absurd pogania absurd?!

A może byś,y tak zainteresowali ta sprawą media? TVN 24 lubi takie sprawy. Można tu ładnie wykazać, że ten Kraj jest zryty jak pale buraków po wykopkach.

[2011-01-19 20:51]

Masakra Błękitny.... masakra!

Ja mam być patriotą? Toć ten Kraj to zwykły burdel i kupa szumowiny. Naprawdę jakieś pajace wymyślają te przepis. No to jak tu ma być dobrze, skoro absurd pogania absurd?!

A może byś,y tak zainteresowali ta sprawą media? TVN 24 lubi takie sprawy. Można tu ładnie wykazać, że ten Kraj jest zryty jak pale buraków po wykopkach.



Popieram w całej rozciągłości......... I co qrwa z tego...? Nic to nie zmieni, a dostosować póki co, się trzeba no, no może nie?! Popierałem wiele rzeczy i pomysłów i protestowałem też przeciwko wielu rzeczom w życiu..... I co qr** z tego? Nieodwracalna choroba kręgosłupa, wyeksploatowana pompka, okulary od kompa i pracy, 30 lat tyrałem i płaciłem podatki, zus i co mi z tego teraz, a  i co mi po krzykach? Chrypka? Garb? Absurd pogania absurd i jeszcze długo długo poganiał będzie! Póki na absurdach będzie się robiło kasę, póty będą one nam towarzyszyć nawet na pieprzonych rybach.



[2011-01-19 21:05]

Macieju jednak chyba wolno nam protestować jeśli nam się coś nie podoba? [2011-01-19 21:16]

Macieju jednak chyba wolno nam protestować jeśli nam się coś nie podoba?



A no oczywiście, że można, wolno, a nawet trzeba. Ale jeśli mamy choć cień nadziei, że to przyniesie choć część oczekiwanego efektu... Pustakami strzelając jeszcze nikt wojny nie wygrał, a my walimy w tym dzikim kraju tylko pustakami do buraków... Mamy TYLKO pistolety hukowe. I to jest najbardziej wqrwiające i beznadziejne. Taka jest ta cholerna mentalność naszego narodu, że tylko "powstawać", protestować, strajkować, krzyczeć się nauczyliśmy. A ile z tych powstań historycznych się powiodło, co? Jedno? Mnie już głos wysiada.....


[2011-01-19 21:26]

widuka

Jezeli mozna ,to cos dodam od siebie.Zacytuje punkt z zezwolenia na polow ryb.

"z prowadzenia rejestru amatorskiego polowu ryb na wodach okregu pzw w s...... zwolnieni sa uprawiajacy amatorski polow ryb wedka na podstawie zezwolen okresowych,oraz czlonkowie okregow,z ktorymi okreg zawarl wielostronne lub dwustronne porozumienie"

W takim razie ,moim zdaniem prowadzenie tych rejestrów nie ma sensu,ponieważ tak okolo 50% wedkujacych tam pochodzi z okregow ościennych.Nie da sie wiec w ten sposob prowadzić gospodarki zarybieniowej ponieważ beda niedobory w  zbiornikach.Kto mi wytłumaczy wiec dkaczego połowa musi a druga nie,i jak wyliczaja poźniej ile ryb muszą wpuścić?

[2011-02-10 12:35]

andrzej n

:)

[2011-02-12 14:59]

andrzej n

 



[2011-02-12 15:02]

Jezeli mozna ,to cos dodam od siebie.Zacytuje punkt z zezwolenia na polow ryb.

"z prowadzenia rejestru amatorskiego polowu ryb na wodach okregu pzw w s...... zwolnieni sa uprawiajacy amatorski polow ryb wedka na podstawie zezwolen okresowych,oraz czlonkowie okregow,z ktorymi okreg zawarl wielostronne lub dwustronne porozumienie"

W takim razie ,moim zdaniem prowadzenie tych rejestrów nie ma sensu,ponieważ tak okolo 50% wedkujacych tam pochodzi z okregow ościennych.Nie da sie wiec w ten sposob prowadzić gospodarki zarybieniowej ponieważ beda niedobory w  zbiornikach.Kto mi wytłumaczy wiec dkaczego połowa musi a druga nie,i jak wyliczaja poźniej ile ryb muszą wpuścić?




Okręgi, których rejestry nie obowiazują (np.Poznań), podają do zarządu głównego PZW szacunkowe dane dotyczące pozysku i zarybień na swoich łowiskach, a także presji wędkarskiej na dane łowiska. Szacunkowe..... Tak zadecydował ZG PZW.



[2011-02-12 15:07]

andrzej n

a 2012r dostaniemy od p.z.w sekretarke bo inaczej bedziemy urzednikami a nie wedkarzami. [2011-02-12 15:34]

Romuald55

Sekretarka będzie potrzebna już od kwietnia,prawdopodobnie.W Kołach będzie musiała być kasa fiskalna prowadzona przez jedną osobę.Wszystkie przychody poza opłatami stałymi będą podlegały opodatkowaniu i każdy dokument kasowy będzie dokumentem fiskalnym.Małe Koła nie będą mogły zakupić kas ze względu na niskie dochody więc będą musiały być rozwiązane a członkowie przejdą do większych.Taki mamy prezent na rok 2011 od fiskusa. [2011-02-15 00:49]