Nowy bat węglowy

/ 7 odpowiedzi
Jakiś czas temu zamówiłem w internetowym sklepie wędkarskim bata Jaxon wędka Intensa GTX Tele Pole Beta 6,00 m, bat na trzeciej sekcji przy samej krawędzi był jakby przypalony zapalniczką (tak to wyglądało) jakby błąd przy produkcji, źle wylany lakier jako że jest to miejsce narażone na obciążenia stwierdziłem że wędka jest znacznie osłabiona a jej żywotność będzie znacznie krótsza, zwróciłem go. Zamówiłem w innym sklepie mianowicie w rybomani czyli sklep raczej z pozytywnymi opiniami JAXON ANTRIS HTI TELE POLE TX 6,00m 600, dziś bat przyszedł i znowu defekt na pierwszej sekcji przy samej krawędzi czyli też w wrażliwym miejscu jest uszczerbek (zamieszczam zdjęcia).
Proszę o poradę czy to ja "wydziwiam" czy to te sklepy nie wiem rzucają tymi wędkami po magazynie czy co, czy powinienem się tym przejmować i kolejny raz odsyłać i darować sobie już spławik czy go zostawić. Na forum wś napisali mi że to normalne w tej cenie, dawno nie robiłęm zakupów wędkarskich ale zawsze wydawało mi się że czy coś jest tanie czy drogie to chyba skoro nowe to powinno być w stanie idealnym. Po za tym wcześniej kupowałem sobie szklaki za ok. 30 zł wydawając 150-160 zł do głowy mi nie przyszło że będzie to jakoś "chińskich" zabawek.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975

Zbyt dużo oczekujesz od taniej wędki. Znacznie droższe kije mają większe wady. Wada ze zdjęcia nie będzie mieć żadnego wpływu na łowienie. (2019/02/22 10:14)

luxxxis

Wadą tegoż sprzęcika jest napis-JAXON. (2019/02/22 12:57)

Romuald55

Dla mnie sprawa jest prosta,nie kupuję u sprzedawców którzy mają wadliwy towar.A z drugiej strony wędki najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym. (2019/02/22 13:00)

Tomek247

Niestety macie racje, pozmieniało się w tej branży, jakieś 14-15 lat temu kupowałem najtańszą na rynku tyczkę jaxona chyba orion, 11 m kosztowała ok 300 zł, była to ciężka uginająca się pod swoim ciężarem klucha ALE nie było na niej nawet ryski była w stanie idealnym a dziś okazuje się że nowe nie znaczy idealne. Dzwonił do mnie facet z sklepu, w sumie chciałem się zgodzić na wymiane ale poprosiłem żeby ktoś obejrzał sprzęt przed wysyłką, że o drobne ryski mi nie chodzi ale wyszczerbienia i ubytki przy krawędziach to juz troche odstrasza to mi gość otwarcie powiedział że to jest typowa chińszczyzna i każda będzie miała jakiś tego typu defekt. Załamał mnie, odsyłam i kupuję chińszczyzne tylko ze za 30 moze 40 zł a nie 160. (2019/02/22 14:12)

użytkownik26223

Jeśli gość tak ci wmawia to chyba coś jest u niego nie halo.nie wiem może chciał ci wcisnąć bubla albo handluje kiepskim sprzętem.
Fakt faktem że większość wędek jest made in china ale to nie znaczy że wszystko co chińskie to szrot.
Nie wiem jak jest z batami bo na bata od kilkunastu lat nie łowię ale zdarza si ę że kupuję przez internet wędki zarówno droższe (za ok 300zł ) jak i tanie( za mniej niż 100 zł ) i jakoś wędki przyjeżdżały do mnie w doskonałym stanie (te tańsze w mniej doskonałym ale nie uszkodzone ,nie szczerbione).
Radzę ci wybierz się do wędkarskiego ,ale nie do jakiejś małej "klitki" gdzie są 4 wędki na krzyż , tylko jeśli masz możliwość do dużego sklepu wędkarskiego gdzie jest 1000 wędek do wyboru , inne marki też. nie koniecznie Jaxson .Nie wiem skąd jesteś ale na pewno masz niedaleko do porządnego sklepu i na pewno coś wybierzesz.
I nie kupuj wędki za 30 zł .teraz są inne ceny niż 10 lat temu i kiedyś 30 zł warte było więcej jak teraz 70 zł .Jest luty może do sezonu zaoszczędzisz na lepszego bata (2019/02/22 15:16)

marcin-sz

Proste płacisz masz prawo mieć towar bez wad.A te tłumaczenia że się zdarza to niech towar przecenią. (2019/02/22 20:32)

Jakub Woś

Reklamuj. Płacisz i masz dostać sprzęt bez usterek. (2019/02/22 21:06)