Nowości Jaxona-wędziska

/ 13 odpowiedzi
Mam pytanie. Czy ktoś użytkuje już tegoroczne nowości JAXON-a, a konkretnie wędziska z serii:
- IMPRESS spin GTX i IMPRESS zander spin GTX,
- FEROX micro spin, FEROX delta spin i FEROX ultra spin.
Zamierzam unowocześnić mój sprzęt i dokonać "wymiany pokoleń". Obydwie serie wędzisk wyglądają zachęcająco, a że od lat używam wyłącznie sprzętu JAXON-a, wzbudziły moje zainteresowanie.
Bardzo proszę o opinie fachowców (z pominięciem porad sprzętu innych producentów).
mcjmkr


Kupiłem ferox mikro spin trochę z przymusu połamałem przez przypadek stary kijek a jechałem na rekonesans okoniowy. Kijek jak na cenę 100 zł całkiem przyjemny wykonanie porawne brak nadlewek jedna przelotka minimalnie skrzywiona ale nie przeszkadza to w niczym. Czucie przynęty dobre 2-3 gr, boczniak do 8 gram idealnie, delikatne brania czuć dobrze, pozostawiam kijek w arsenale na dłużej (2015/05/17 20:00)

SlawekNikt


Panie Aleksandrze, czy pan używał kiedykolwiek innego sprzętu, aniżeli sprzęt jaxona ?
Bo ja tak i jakość wykonania bolonki jaxon, za którą mój kolega dał chyba 186 zł. (w sklepie w niedużym mieście) zasadniczo odbiega od mojej daiwy proteus, za którą zapłaciłem 181 zł. ... na najdroższym portalu aukcyjnym w Polsce. Owszem podobają mi się np. oliwki jaxon (dobrze wykonane i prawie zgodne ze specyfikacją), ale np. żyłka czy haki już nie. Zatem ile osób tyle opinii, ale proszę wziąć do ręki coś innego i porównać. Nie mam żadnego konkretnego sprzętu, ot średnia półka (na tę wyższą po prostu szkoda byłoby mi pieniędzy, lepiej dziecko na zieloną szkołę wysłać) ale mam go trochę i nie przeważa żaden producent. Po prostu z czasem wybrałem to co mi najlepiej służyło i służy. Niebagatelne znaczenie miała i ma gwarancja, a zwłaszcza jej realizacja co chciałbym podkreślić. Połamania :-) (2015/05/17 20:47)

grzegorz not


No niestety Jaxon ma opinie sprzętu, który zawodzi i mało kto chce podjąć ryzyko kupna tego sprzętu. Osobiście lata temu się na tym sprzęcie kilka razy przejechałem i wolę korzystać z czegoś sprawdzonego... (2015/05/17 21:09)

89krzysztof


Jako że pracowałem w jednym z większych sklepów wędkarskich w Polsce, to wiem ile sprzętu jaxona wraca do serwisu i mam porównanie z innymi markami. I nigdy nie powiem, że jaxon jest niezawodny. Jeśli jednak chcesz inwestować tylko i wyłącznie w tę firmę, Twój wybór. (2015/05/18 04:16)

Sith


Panie Aleksandrze, czy pan używał kiedykolwiek innego sprzętu, aniżeli sprzęt jaxona ?
Bo ja tak i jakość wykonania bolonki jaxon, za którą mój kolega dał chyba 186 zł. (w sklepie w niedużym mieście) zasadniczo odbiega od mojej daiwy proteus, za którą zapłaciłem 181 zł. ... na najdroższym portalu aukcyjnym w Polsce. Owszem podobają mi się np. oliwki jaxon (dobrze wykonane i prawie zgodne ze specyfikacją), ale np. żyłka czy haki już nie. Zatem ile osób tyle opinii, ale proszę wziąć do ręki coś innego i porównać. Nie mam żadnego konkretnego sprzętu, ot średnia półka (na tę wyższą po prostu szkoda byłoby mi pieniędzy, lepiej dziecko na zieloną szkołę wysłać) ale mam go trochę i nie przeważa żaden producent. Po prostu z czasem wybrałem to co mi najlepiej służyło i służy. Niebagatelne znaczenie miała i ma gwarancja, a zwłaszcza jej realizacja co chciałbym podkreślić. Połamania :-)

W tej wypowiedzi jest bardzo dużo racji, pogrubiłem to z czym się w pełni zgadzam. Używam żyłek Dragona i broń mnie Boże przed Jaxonowskimi, podobnie z kotwiczkami (używam Gamatsu) i główkami (używam Dragona) i plecionkami (używam Mikado). Używałem wędzisk Byrona, Robinsona, Shimano i D.A.M ale zostałem, mam i używam sześć wędzisk Jaxona - żadne jeszcze mi się nie złamało (wędziska się nie łamią, łamią je wędkarze) żadne mnie nie zawiodło. Podobnie z kołowrotkami, oprócz jednego Okumy, cztery Jaxona i nie mam zastrzeżeń do żadnego.
Ma rację przysłowie "każda pliszka swój ogonek chwali". (2015/05/18 05:26)

Sith


Ps
Niech każdy używa to co mu najlepiej pasuje, ale ja nie zabraniam nikomu polecania Daiwy, Shimano, czy Dragona, nie krytykuję użytkowników tego sprzętu, więc i mnie wolno polecać to co uważam - z doświadczenia ponad 20 lat - za niezawodne.

(Nie mogę edytować, za każdym razem otwiera mi się reklama LOT-u) (2015/05/18 05:34)

SlawekNikt


Ma rację przysłowie "każda pliszka swój ogonek chwali".

Pisałem o jakości wykonania. Nie napisałem, że "polecam" a różnica jest to zasadnicza.
(2015/05/18 16:24)

barrakuda81


Nie demonizujmy... Jak każda firma tak i Jaxon ma lepsze i gorsze produkty w swojej ofercie. Generalnie przy wyższym pułapie cenowym wędeczki wcale nie są złe. Zawsze przy ocenie trzeba mieć świadomość wartości rynkowej danego produktu i tego co oferuje konkurencja w podobnej cenie. To chyba najrozsądniejsze kryterium porównawcze poza doznaniami subiektywnymi związanymi z użytkowaniem danego sprzętu. (2015/05/18 19:56)

berthold


gadajcie co chcecie ale ja mam chyba z ponad 20 wędek i pewnie ze 4 to jaxony ale nie te za 60 zł tylko ich topowe wersje i powiem z czystym sumieniem że shimano w cenie topowego jaxona np XT-PRO się do niego nie umywa , mam obie szt ale na ryby zabieram tylko jaxona super wędeczka pełna finezja nie taki patyk jak shimano catana a podobnie kosztowały (2015/05/19 09:27)

Haryyy5


Jaxon ma i dobre i złe produkty. Problemem jest fakt że jest to firma strasznie nierówna pod względem jakości. Jedne produkty są rewelacyjne i deklasują konkurencję na danym pułapie cenowym a inne nadają się tylko do wyrzucenia. Tak jak koledzy pisali np. żyłki jaxona to można chyba tylko wrogowi polecić, i to najtańsze od nich i te najdroższe. Za darmo, a nawet za dopłatą od jaxona bym ich nie używał. Kotwice i haczyki też z badziewnego drutu. Zestaw do kulek (igła wiertła itd.) był nawet nie jednorazowy bo połowa zepsuła się już przy pierwszej kulce. Sporo mają takich wpadek. Ale z kołowrotków tych co miałem byłem zadowolony, ostatnio kupiłem właśnie taki micro spin od jaxona, niedrogi, żeby tylko mieć coś na okonka i okazał się być rewelacyjny. Spodniobuty ... produkty konkurencji w tej cenie nawet się nie umywają, kompletna deklasacja.  Nie unikam produktów jaxona ale nie kupiłbym też od nich nic droższego. Jakieś akcesoria, dodatki, wędki czy kołowrotki z dolnej półki w porządku, można zaryzykować, w razie czego wiele nie stracę.  Niestety przez takie w sumie pierdoły, które nie nadawały się do użytku, nie mam zaufania do marki i  większe pieniądze wolę wydać na zabawki innych, bardziej sprawdzonych firm. (2015/05/19 11:30)

Haryyy5


Aha i odpowiadając na pytanie. Ten micro spinning to jaxon micro spin 2-9g, 2,4m. Rewelacja. Bardzo dobrze czuć przynętę, świetnie się nim rzuca, jak na kategorię micro bardzo wytrzymały. Padły na niego na dzień dobry zaraz po zakupie dwa szczupaki ok 50 i ok 60 cm i ku mojemu zaskoczeniu bez większego problemu udało się je wyholować. Pięknie się gięła, i amortyzowała wszystko, okonka też bardzo ładnie czuć. (2015/05/19 11:45)

Sith


@Harry5, podpisuję się pod twoimi opiniami obydwiema rękami.
Używam z powodzeniem Jaxona Cantarę spin 10-40g, Exterę jig spin 3-15g. Są bezsprzecznie cięższe od markowych węglówek, ale to wędziska kompozytowe i nie można od nich wymagać zbytniej lekkości, ale za to są niezniszczalne.
Podobnie z kołowrotkami, od kilkunastu lat używam Turbo VX200, działa bezawaryjnie, świetnie nawija zarówno żyłkę, jak i plecionkę i ma tę zaletę, że był wówczas sprzedawany z dwiema zapasowymi szpulami. Ostatnio kupiłem Victusa FDV300M i Posejdona PX600, jak dotąd używałem ich kilka razy i nie budzą zastrzeżeń. Nie jest to rewelacja, ale nie mam zapędów wyczynowych, więc w zupełności mi wystarczają. Mam porównanie z Kongerem Seakon Baltica VXFD550 i uważam, że Posejdon jest lepszy.
Uważam, że wymieniony przeze mnie sprzęt jest w zupełności wystarczający zwłaszcza dla takich jak ja "niedzielnych" i dla początkujących spinningistów, którzy nie chcą lub nie mogą na początek wydawać większych kwot.
Na niezłym poziomie są też ich woblery, ale niestety nie umywają się do "Salmonidów", ale to klasyka. Podobnie z obrotówkami, nie można ich porównywać do Mepsa i D.A.M., ale o niebo przewyższają obrotówki Mikado.
Niestety ich żyłki i plecionki to porażka, generalni przegrubione i wytrzymałość deklarowana znacznie przesadzona. (2015/05/20 07:44)

jannowywpoznaniu


widać że część użytkowników ma uprzedzenie do samej nazwy a wędki czy kołowrotki ze średniej półki cenowej są jak najbardziej ok można powiedzieć że wędki są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia zewnętrzne  od całej reszty producentów mam i nigdy nie uszkodziła się wędka , kołowrotek bez mojej winy (nieważne jaxon czy inny producent)
jedyne czego radzę unikać to haki ,żyłki no i najtańsze modele wędek ,kołowrotków
nawet nie dlatego że się psują ale ich wykonanie jest straszne (bazarowe) (2015/06/08 22:25)