Zaloguj się do konta

Nowość wędkarska - V-free

utworzono: 2011/07/08 12:06
ARTCHI

Witajcie chciałbym podzielić się z Wami, nowinka techniczną jaka ostatnio pozwoliłem sobie zakupić. Urządzenie bardzo proste, jednak według mnie bardzo skuteczne. Jego nazwa to V-free. Urządzenie służy do odchaczania, choć według mnie bardziej wyrywania przynęt z zaczepów dna. Do prostego urządzenia podczepiamy tylko mocną linkę lub plecionkę i wyrywamy z dna łowiska nasze przynęty. Urządzenie kosztuje ok. 15 zł(bez linki) i podchodząc pod kosztem ceny nie byłem do końca przekonany o jej skuteczności. Jednak przyszedł dzień próby...
Wybrałem się wraz z bratem na BUG w okolice Woli Uhruskiej, no i jeden z pierwszych rzutów i oczywiście zaczep... Mocuje na żyłce urządzenie, które szybko zjeżdża do przynęty. Na lince murarskiej o grubości 1,7 mm czuje opór po czym siłowo wyrywam wraz z konarem moją blachę. Pierwsza próba skuteczna!!!!! Łącznie na wyprawie używałem urządzenia około 15 razy, z czego 9 prób było skutecznych. Nieskuteczne próby spowodowane były tym, że zaczep był bardzo daleko od brzegu i linka sprawiała za duży opór. Autor urządzenia co prawda zamieścił na YouTube sposoby aby odczepiać dalekie zaczepy jednak jest z tym dużo zabawy i tak naprawdę szkoda było na to czasu. Jednak już w pierwszej wyprawie z tym urządzeniem, odzyskałem wydane pieniądze tj. urządzenie jak i koszty linki murarskiej ok.20 zł.
Pozdrawiam i naprawdę gorąco polecam.
[2011-07-08 12:06]

michal2203

ja to mam fajnie ratuje przynety [2011-07-08 12:14]

khakiprichi

dosyć stara już ta nowinka :)
ale zgadzam się z tym że warto ją mieć już mi sporo kasy zaoszczędziła :)
[2011-07-08 12:34]

jurek

To fajnie , ale mogłeś podać jakiś link do promocji lub wkleić fotkę
[2011-07-08 14:38]

obcy91

http://allegro.pl/odczepiacz-uwalniacz-przynet-spinningowych-v-free-i1688267020.html [2011-07-08 17:28]

Mackos

Super sprawa na pstrągowe rzeczki , ale na Wieprzy czy na Wiśle mam problem z odczepieniem wobka jeżeli jest daleko ok 15 m. Mam dość grubawą linkę i pewnie przez to, napiszcie na jaką odległość odczepiacie V-freekiem z plecionką.
Pozdrawiam
[2011-07-08 18:22]

tomalocb

Kolego tu masz link :http://odczepiaczvfree.blox.pl/html [2011-07-08 21:12]

tomu

Dla wszystkich wędkarzy którym nie schodzi daleko v-free. :D
https://www.youtube.com/watch?v=sj4ofp8MU_4
Ale to forum ma błędy :/ Raz link wstawia a raz nie. Od niedawna automatycznie linki robiło, wystarczyło aders wkleić, no i znowu się coś sp....ło i nie chce :/
Nie kumam... normalnie nie kumam. :/ [2011-07-08 21:54]

Mam jestem ogólnie zadowolony parę stówek zaoszczędziłem dzięki V-free
Jednak ma też wady Pierwsza to to że wyciągnie praktycznie wszystko do około 10ciu metrów od brzegu ale dalej to już nie bardzo Druga to to że bardzo często nie zjeżdża do agrafki przy przynęcie tylko łapie za krętlik na łączeniu plecionki z przyponem i efekt jest taki że przypon się urywa a przynęta i tak zostaje w wodzie wada ta właśnie występuje na większych odległościach Ale nawet jak przynęta juz zostanie w odzie to chociąż plecionki nie poszarpiemy jak przy próbie zwykłego wyciągania
U mnie V-free wyciąga około 70% zaczepów to wynik bardzo dobry i ,,ekonomiczny" moim zdaniem Polecam
[2011-07-08 22:22]