Zaloguj się do konta

Nowe wędzisko i podstawowy problem

utworzono: 2016/01/25 19:10
Humbrak

Witam.
Mam nadzieje że nie zaśmiecam forum i piszę w dobrym miejscu.
W roku 2016 zacznie się mój drugi sezon z przygodą wędkowania. Dobry nauczyciel pozwolił mi dość szybko opanować jako takie podstawy i złowić parę ciekawych rybek w tym pięknego 6 Kg karpia :)
Pech chciał że nauczyciel wyjechał do Norwegii i długo nie wróci więc zwracam się do was forumowicze z prośbą o radę.
Chodzi o wybór wędziska i kołowrotka. Potrzebuję zestawu na karpia do gruntówki. Jak to z karpiami bywa może się trafić na haczyk 2 kg a i 12 kg.
Po spędzeniu wielu godzin nad teorią zamieszczoną w głębiach internetu co nie co się dowiedziałem, ale ilość sprzętu jest tak ogromna że wybór czegoś, gdy się nie znam na tym staje się nie lada wyzwaniem. Jak wszyscy wszędzie piszą najlepiej sprezentować sobie wędziska składowe ale ze względu na problemy transportowe pozostanę przy przez wielu ludzi opisywanym "złomem" teleskopowym.
Przeglądając allegro i sklepy internetowe można naprawdę zgłupieć. Wędki na allegro po 50zł, a bardzo podobne na sklepach wędkarskich po 150zł, gdzie porównując opis wędka różni się wyglądem i nazwą, a parametry są prawie idealne. Bardzo dziwne. Może coś przeoczyłem? Przychodzi mi tylko do głowy że podróba ale nie jestem pewny czy tak jest.
W każdym razie prosiłbym o jakieś rady jak dobierać wędkę do kołowrotka czy odwrotnie, i może jakieś linki z propozycją wędziska i kołowrotka. Myślałem o wędkach od 3m do 3,6m, gdyż one mają długość transportową często nie przekraczającą 100cm, a ich cw może sięgać 100-200g. Moje fundusze na taki zestaw to około 250zł do 300 w porywach. Zastanawiam się jeszcze czy można to tak złożyć aby zestaw mógł mi służyć do sporadycznego łowienia drapieżników np szczupaka.
Czy naprawdę wędka za 40-80 zł z cw 100-200g będzie dobra ? Bo jeśli tak to jako amator nie mam potrzeby dawać za wędzisko 150zł. Przeglądając allegro oczywiście wszystkie wędziska są profesjonalne i najlepsze ale mało kto podaje jaką akcję posiada wędka. Przynajmniej ja takiej informacji nie zauważam.
Mam nadzieję ze za bardzo nie namotałem w swojej wypowiedzi.
Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje :) [2016-01-25 19:10]

odrofan

Czasem nad rzeke jade na rowerze i bez problemu transportuje wedki trzy skladowe w pokrowcu 3komorowym o dlugosci 140 cm mieszcza sie wedki o dlugosci 3,9 m ,podbierak i reszta ekwipunku . Teleskopy kiedys mialem i pozbylem sie bo zawsze znajdzie sie jakis piach i je porysuje , jesli wedki sa weglowe to taka rysa powoduje szybko pekniecie blanku . [2016-01-25 20:48]

Humbrak

Kwestię wędziska muszę spokojnie przemyśleć.  Z pewnością macie rację co do teleskopa.
Teraz przejdźmy do tematu kołowrotka.
Chciałbym jakieś opinie i wasze odczucia który by był optymalny na karpia :
 Robinson-Carpex-MXA
czy może coś co sam wygrzebałem:
DRAGON VIPER RD830i
lub JAXON Red Carp FRXL500 lub  FRXL600 
w którym są niby łożyska ze stali nierdzewnej

Chyba że macie propozycje jakiegoś sprawdzonego dobrego kołowrotka w podobnej cenie to będę wdzięczny.
Jest tego tak dużo że chyba tylko metoda prób i błędów jest dobra ale rada od innych wędkarzy jest zawsze pomocna :)
[2016-01-27 19:00]

Zielan

O opinię Carpexa MXA spytaj kolegę karwos33. Cały poprzedni sezon użytkował ten młynek, co zresztą zobaczyć możesz na zdjęciach z karpiami.  Z mojej strony poleciłbym Robinson Carp Runnera 506 z mocną ślimakową przekładnią.

[2016-01-27 19:28]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia