Zaloguj się do konta

Nowe sygnalizatory i pierwszy statyw

utworzono: 2013/08/19 10:08
krychu26

Witajcie!

Mam zamiar zamówić zestaw sygnalizatorów z tej aukcji:

http://allegro.pl/2x-sygnalizator-bran-2x-swinger-baterie-etui-i3461131108.html

To są chyba sygnalizatory Monster Fishing, tak? Słyszałem sporo pochlebnych informacji o tych sygnałkach. Chcę do tego kupić mój pierwszy statyw(wcześniej miałem podpórki wbijane w ziemię). Pomyślałem o tym:http://allegro.pl/stanowisko-karpiowe-konger-stojak-rod-pod-haki-i3468815540.html#tabsAnchor

Co do tego stojaka, to nie jestem pewien, tak więc proszę o wasze rady i opinie. Jeśli znajdziecie coś lepszego w przystępnej cenie, to piszcie::::))))

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

[2013-08-19 10:08]

JKarp

CześćSygnałki jak najbardziej są w porządku :-)Natomiast jeśli chodzi o stojak - jeśli nie musisz używać nie kupuj. Zamiast stojaka kup sygnałki z centralką bo to jest bardziej potrzebne. Mając na myśli że jeśli nie musisz nie kupuj mam na uwadze łowienie w specyficznych warunkach np bardzo twarde podłoże lub wręcz jakiś drewniany pomost. Ostatnio pomimo, że mam statyw jakoś lepiej podchodzi mi ustawiane wędek na podpórkach.JK [2013-08-19 11:47]

Krzychu ze swego doświadczenia moge ci powiedzieć że tego typu stojaczki aluminiowe (mam podobny -konstrukcja identyczna ,tylko bez plastików) niestety nie bardzo sie nadają ,za lekkie toto ,mało stabilne tzn buzbary sie kręcą,nie idzie tego porządnie skręcić.Ja bym tego nie kupował.
Co do podpórek napewno dobra opcja byle by miały gwinty/świdry na grotach bardzo ułatwiają wbicie w żwirowate podłoże.Niestety cena dobrych podpórek przewyższa koszt tego aluminioka.No ale wadą podpórek jest to że nie wbijesz w betony/kamienie/pomost.w takich miejscach lepszy jest rod pod coś w takim styluhttp://allegro.pl/karpiowy-rod-pod-york-profesjonalny-sbe-152-tanio-i3456669661.htmltylko trzeba uwaać na te plastikowe zatrzaski w nogach bo kolega ma identycznego "TRENDA"i wszystkie 4 zatrzaski w nogach pękły. [2013-08-19 12:21]

krychu26

No ja łowię często na pomostach, tak więc statyw jest potrzebny. Czyli te sygnałki są ok? [2013-08-19 16:29]

No ja łowię często na pomostach, tak więc statyw jest potrzebny. Czyli te sygnałki są ok?




Jeśli rod pod ci potrzebny to go kup tylko ja osobiście wolał bym dołożyć i kupić coś porządniejszego.sygnałki są oki. [2013-08-19 17:44]

Sygnałki są ok możesz brać mi służą cały sezon i przetrwały już nie jedną ulewę i kilka zasiadek w deszczu jeden nawet się skąpał w jeziorku i działa dalej bez problemów. Co do stojaka to w tych pieniądzach nie doradzę. [2013-08-19 18:43]

Curiosity

Witaj
Rodpoda na pewno Ci nie polecę kupiłem podobny za 100zł z Jaxona i to jest sam plastik, ugina się pod własnym ciężarem, nie raz strach chodzić koło niego bo jak się trąci nogą to połamie.
Pozdrawiam
[2013-08-19 18:50]

toster

Sygnałków nie mam takich, ale co do rodpoda to mam taki tylko na 2 wędki dla mnie spisuje się bdobrze nie potrzebuje lepszego chyba ze jak weźmie 15 kg karp to może być problem.Na początku miałem problem z zatrzaskami ja je dawałem do góry i się mało trzymało a trzeba było dawać w dół czy na odwrót xD [2013-08-19 20:27]

Krzysiek850

Witam sygnałki polecam ma je mój dobry znajomy a co do poda to lepiej dozbieraj i kup coś w granicach 300 zł :) wtedy jest juz w czym wybierać [2013-08-20 16:24]