piotr48


na prawie wodnym sie nie znam natomiast uważam że dla dobra braci wędkarskiej należy wykluczyć związki biznesu rybackiego z PZW panPIrań prowadzi ogromne gospodarstwo rybackie a pani Pirtań [mama] zasiada w zarządzie okręg Piła oraz pełni lub pełniła funkcje w zarządzie głównym PZW (2016/04/21 19:15)

Askan


Już upieprzyła ta sama ekipa przed 10-ciu laty bubel z operatami więc nasze obawy sa uzasadnione.Taką władzę jaką mają teraz rzgw to gwałt w biały dzień.Na Goczałkowicach gospodarstwo rybackie do kogo należy?Zawłaszczyli tak wielki zbiornik z wielką ilością ryb i bezczelnie zlikwidowali opłaty jednodniowe bo jakas baba zdefraudowała pieniądze.Nie panowali nad niczym ale panują na nieogranicznymi odłowami,Gdzie idzie kasa z ich sprzedaży?Kiedy powstrzymają napór wszelkiej maści SKUTERÓW<ŚCIGACZY i innych jednostek na wielkich silnikach spalinowych?Tam to ma być ujęte.Pozdro (2016/04/22 06:43)

Artur z Ketrzyna


"Przypomnijmy, że jak pisaliśmy w money.pl Ministerstwo Środowiska pracuje nad nowym Prawem wodnym. Zakłada ono pobieranie wysokich opłat od producentów energii i rolników - dotąd obie te grupy były zwolnione z płacenia za wodę. A mieszkańcy miast płacić mają za odprowadzanie deszczówki i wód roztopowych. W sumie nowe opłaty mają dać ok. 4 mld zł rocznie wpływów. MŚ chce te pieniądze przeznaczyć na stworzenie spółki Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie"."


czyli chodzi o opłatę za pobieranie/czerpanie wody?
Czy może jeszcze jakieś zmiany mają być?
Jest już gdzieś opublikowany projekt? (2016/05/03 17:20)

JKarp


Może branżowo...
Roztopiony śnieg i woda z opadów same nie zginą. Trzeba ją jakoś przepompować i oczyścić. ( sytem kanalizacji deszczowej jest niezauważalny do oberwania chmury he he ). Tak - wiem, że brzmi to jak absurd ale deszcówka jest gorsza do oczyszczenia niż ścieki komulane bo zawiera np ołów, ropopochodne itd.Nie rozumiem zdziwienia ;-)
JK (2016/05/04 15:25)