Zaloguj się do konta

Nowe kołowrotki Okumy

utworzono: 2013/02/13 20:31
LukaszMag

Witam serdecznie!

Dziś w wolnej chwili przejrzałem najnowszy katalog Dragona na 2013rok. Przerzucam produkty Okumy i co widzę... nowość. Niby nowe, ale wygląd znajomy... No tak. Kołowrotki Impact z nową nazwą Inspira. Na szybko wszystko wygląda identycznie. Jaki sens robienia czegoś takiego? Z ciekawości spisałem aktualne ceny Impactów. Może pod nową nazwą Dragonik wprowadzi nową cenę?
[2013-02-13 20:31]

Lin1992

Witam serdecznie!

Dziś w wolnej chwili przejrzałem najnowszy katalog Dragona na 2013rok. Przerzucam produkty Okumy i co widzę... nowość. Niby nowe, ale wygląd znajomy... No tak. Kołowrotki Impact z nową nazwą Inspira. Na szybko wszystko wygląda identycznie. Jaki sens robienia czegoś takiego? Z ciekawości spisałem aktualne ceny Impactów. Może pod nową nazwą Dragonik wprowadzi nową cenę?

Chłopie co się dziwisz każdy chce zarobić.
Przecież to normalne.
Co roku każdy producent uaktualnia lub przeprowadza face lifting swoich produktów  i sprzedaje to za większą cenę - czyt. NORMALKA.



[2013-02-13 20:37]

ryukon1975

To norma,nowości nie ma a na pewno sprzęt nie zmienia sie z roku na rok a "nowości" są zawsze.
Chwyt na młodych którzy nie maja pojęcia o sprzęcie.

Ja mam kije sprzed  trzech,czterech ,pięciu i sześciu lat a wcale nie widzę by odbiegały technicznie od pseudo nowości a wiele na pewno przewyższają.

Jednak jak kiedyś sprzedawałem używany kij to młodzieniec który chciał go kupić zadał tylko jedno pytanie.Nie pytał o jego stan o jego cechy tylko o to ile ma lat jak napisałem ze 5 to zrezygnował.,choć sprzęt im nowszy to tym gorszy.
[2013-02-13 20:57]

Lin1992

No niestety tak to już jest że w katalogach jest wszystko super,ekstra zaje :))))))
a w rzeczywistości sprzęt się zbytnio od siebie nie różni no poza lakierem,nazwą oraz kilkoma nowymi fajnymi określeniami najczęściej w języku obcym.
Nie wiem co to znaczy ale słówko mi się podoba :) - sam wiele razy się tak naciąłem - niestety :)
[2013-02-13 21:23]

ryukon1975

Takie są prawa handlu.:)
Prawem nie jest to zabronione,ale trzeba mieć oczy i uszy otwarte dla własnego dobra.:)
[2013-02-13 21:45]

LukaszMag

Ano macie w pełni rację Koledzy. Co chwila jakaś ściema i przekręt, naciąganie cen i magia dziwnych pojęć w jęz. obcym. Co ciekawe spójrzcie jeszcze na Okuma Safina Pro i porównajcie z Impactem i Inspirą. :-)
[2013-02-13 21:57]

gruby12345

Jak komuś będzie się chciało to niech sprawdzi nowego  mikado comadore, cormorana big cat, lub rayobi camerian jak ktos znajdzie różnice to stawiam flaszkę a to 3 różne firmy. Różnica jest jedna cena i to nawet o 300 zł. Nie wiadomo czemu tak jest ale tak się dzieje.
[2013-02-13 21:59]

ryukon1975

Jak komuś będzie się chciało to niech sprawdzi nowego  mikado comadore, cormorana big cat, lub rayobi camerian jak ktos znajdzie różnice to stawiam flaszkę a to 3 różne firmy. Różnica jest jedna cena i to nawet o 300 zł. Nie wiadomo czemu tak jest ale tak się dzieje.








Wiadomo.:)
Przecież te firmy jak i większość innych nie produkują sprzętu tylko kupują w chińskich fabrykach widocznie akurat te kołowrotki wyszły z jednej fabryki i z jednej linii produkcyjnej.
Tylko im na końcu inne nazwy na korpusach napisali.
Jasne jest że robią tak po to by zaniżyć koszty produkcji bo gdyby przykładowo firma YYY chciała kołowrotek którego nikt nie ma i nie będzie miał trzeba dla niej zrobić jedyną w swoim rodzaju linię produkcyjną a to kosztuje.
[2013-02-14 08:09]

grisza-78

Kombinują, bo chcą sprzedać jak najwięcej swojego sprzętu, to jest normalne. Pewnie też chodzi o koszta związane z produkcją, bo taniej jest zmienić nazwę produktu, trochę poprawić jego wygląd, niż wprowadzić na linię technologiczną zupełnie nowy model, budowany od podstaw.
[2013-02-14 08:28]

grisza-78

Z resztą to chyba trochę tak, jak w motoryzacji. Jeśli coś się dobrze sprzedaje, to po paru latach nadchodzi lekki lifting i jedziemy dalej....
[2013-02-14 08:30]

lukaszb80

Często również te same kołowrotki występują u różnych producentów. Lekka modyfikacja, inny kolorek i już jest nowość, a bebechy te same. Norma. Tyczy się to w szczególności firm które nie mają własnych ludzi od projektów tylko bazują na gotowych chińskich katalogach fabryk. [2013-02-14 08:50]

JKarp

CześćA kto jest przedstawicielem Okumy w Polsce?JK [2013-02-14 09:10]

Lin1992

CześćA kto jest przedstawicielem Okumy w Polsce?JK


www.firmadragon.pl/ Tam znajdziesz wszystko :) [2013-02-14 10:16]

JKarp

Cześć"  Witam serdecznie!
Dziś w wolnej chwili przejrzałem najnowszy katalog Dragona na 2013rok. Przerzucam produkty Okumy i co widzę... nowość. Niby nowe, ale wygląd znajomy... No tak. Kołowrotki Impact z nową nazwą Inspira. Na szybko wszystko wygląda identycznie. Jaki sens robienia czegoś takiego? Z ciekawości spisałem aktualne ceny Impactów. Może pod nową nazwą Dragonik wprowadzi nową cenę?"
Albo ktoś się pomylił składając katalog albo rzeczywiście Dragon poszedł po bandzie licząc, że nikt tego nie zauważy. Może jakiś szpec z Dragona się ustosunkuje do tego bo na moje to takie same kołowrotki: http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/koowrotki/koowrotki-okuma/inspira http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/koowrotki/koowrotki-okuma/impact
Zgadza się, że wiele firm sprzedaje niby te same kołowrotki ale pod różnymi nazwami. Jednak nie zawsze to samo znaczy takie samo. Jedna z firm sprzedawała potężną maszynę za około 250 zł a inna taki sam tylko za około 180 zł - z wyglądu identyczne. Jednak te tańsze po sezonie zostały wycofane bo tyle było reklamacji :-( JK
[2013-02-14 11:17]

datsun2

Sprzedaję Okumę Dragona i nie ma co robić wielkiej afery .To nie Dragon ustala nazwy tylko Okuma to ich produkt dlaczego zmienił nazwę nie wiem i nie wnikam .Cena jest prawie taka sama wszystkie produkty troszeczkę podrożały ale nie dużo około 4 zł na kołowrotku .
[2013-02-14 11:53]

JKarp

CześćWybacz ale po to Dragon ma pewnie jakichś managerów żeby nie dopuścili do takiej sytuacji.Ja w pracy nie mogę sobie pozwolić na to, żeby tą samą rzecz nazwać na dwa różne sposoby. Pewnie wszyscy w pracy czyli każdy z nas za coś odpowiada za co dostaje wypłatę i nie może sobie pozwolić na pomyłki. Wiadomo też, że ten się nie myli co nic nie robi. Ale w tym wypadku firma powinna dołożyć wszelkich starań do tego, żeby uniknąć takiej sytuacji. No cóż - widać wystarczy, że firma ostro się reklamuje ;-)JK


[2013-02-14 12:23]

Lin1992

Cześć"  Witam serdecznie!
Dziś w wolnej chwili przejrzałem najnowszy katalog Dragona na 2013rok. Przerzucam produkty Okumy i co widzę... nowość. Niby nowe, ale wygląd znajomy... No tak. Kołowrotki Impact z nową nazwą Inspira. Na szybko wszystko wygląda identycznie. Jaki sens robienia czegoś takiego? Z ciekawości spisałem aktualne ceny Impactów. Może pod nową nazwą Dragonik wprowadzi nową cenę?"
Albo ktoś się pomylił składając katalog albo rzeczywiście Dragon poszedł po bandzie licząc, że nikt tego nie zauważy. Może jakiś szpec z Dragona się ustosunkuje do tego bo na moje to takie same kołowrotki: http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/koowrotki/koowrotki-okuma/inspira http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/koowrotki/koowrotki-okuma/impact
Zgadza się, że wiele firm sprzedaje niby te same kołowrotki ale pod różnymi nazwami. Jednak nie zawsze to samo znaczy takie samo. Jedna z firm sprzedawała potężną maszynę za około 250 zł a inna taki sam tylko za około 180 zł - z wyglądu identyczne. Jednak te tańsze po sezonie zostały wycofane bo tyle było reklamacji :-( JK


Mi to się wydaje że producenci robią takie swojego rodzaju eksperymenty. Jak się towar przyjmie i będą go kupować to zostanie a jak będzie niewypał to za rok zmienimy nazwę i spróbujemy jeszcze raz :) [2013-02-14 12:30]

JKarp

CześćA mi to się wydaje, że tych kołowrotków zostało bardzo dużo - tych o których rozmawiamy.I wydaje mi się, ze to celowe działanie żeby z jednego sprzętu zrobić dwa.Co mi się jeszcze wydaje - nie, tego już nie napiszę ale nietrudno się domyśleć.
Chyba, że jak napisałem ktoś powie skąd ten zbieg okoliczności ;-)
JK [2013-02-14 13:30]

datsun2

Można szukać podtekstów dawać opinie domysły ale po co nie długo czas na ryby .Nie będę zagłębiał się w politykę firmy Okuma jedno jest pewne dobra firma sprzęt też dobry rożne nazwy sprzętu występują na różnych rynkach .Wiem jedno kołowrotek się sprawdził i prawie cały zapas został sprzedany a że teraz będzie się inaczej nazywać mnie to nie przeszkadza cena ok gwarancja 5 lat i ma dobrą opinię .
Pozdrawiam
[2013-02-14 15:40]

henryk58

Wybacz ale po to Dragon ma pewnie jakichś managerów żeby nie dopuścili do takiej sytuacji.

 

Janusz , mam trochę sprzętu Dragona i uważam , że jest bardzo dobry/odczucie subiektywne/a jeśli chodzi o Okumę to  Dragon chyba  jest dystrybutorem i nie może być odpowiedzialny za nazwy kołowrotków ,które przysyła mu Okuma.

[2013-02-14 16:45]

JKarp

"  Można szukać podtekstów dawać opinie domysły ale po co nie długo czas na ryby .Nie będę zagłębiał się w politykę firmy Okuma jedno jest pewne dobra firma sprzęt też dobry rożne nazwy sprzętu występują na różnych rynkach .Wiem jedno kołowrotek się sprawdził i prawie cały zapas został sprzedany a że teraz będzie się inaczej nazywać mnie to nie przeszkadza cena ok gwarancja 5 lat i ma dobrą opinię .
Pozdrawiam "
Nie napisałem nigdzie, że to zły sprzęt i nie chodzi mi wcale o politykę Okumy. Pisząc, że ich dużo zostało nie miałem na myśli zapasów w polskiej hurtowni.  Dyskusję zawsze można tak pokierować, że " niedługo czas na ryby więc nie szukajmy domysłów i drugiego dna, oraz, że to dobry sprzęt więc po co się czepiać ? " Ja rozumiem, że .... wędkarz i tak kupi ;-) bo to Okuma ...
Widzisz Heniu zastanawia mnie w tym wszystkim pewna niefrasobliwość Dragona. Gotowi wyrzucić z Grupy " fanów sprzętu "  i robią to ( co prawda mam to w d... głęboko ) lecz nikt nie raczy zabrać głosu w tej sprawie i zwyczajnie po ludzku powiedzieć kilka słów. Pewnie za kilka dni znowu dowiemy się, że ktoś ma, używa i poleca super sprzęt ( zapomniałem - nie miał nigdy problemu z jakością ) ale póki co cisza... W ten sposób tak dobra firma pokazuje gdzie ma swoich Klientów...bo Klienci są od kupowania a nie od dyskusji lub krytyki.  Piszesz, że Okuma narzuca nazwy - pewnie tak jest ale to Dragon i ich Testerzy powinni wychwycić fakt, że te kołowrotki są takie same a mają różne nazwy. Ciekaw jestem czy te kołowrotki sprzedawane są w jednakowej cenie ? Czy któryś jest skazany na sukces bo jest sprawniejszy, nowszy a przez to droższy?  Koledzy już to zauważyli - nazwać stary sprzęt inaczej i już mamy nowość. JK
[2013-02-14 17:37]

ryukon1975

Mogą kombinować,zmieniać nazwy i kolory,mnie nie oszukają anie nie wezmą na słowo "nowość".

O jakości sprzętu nie świadczy to że jest on w najnowszym katalogu ale w katalogu sprzed pięciu-dziesięciu lat i nadal sprawnie działa.
A "nowość"? -czasem po roku jest wycofana z obrotu bo się okazuje totalną klapą.
[2013-02-14 17:54]

LukaszMag

Piszesz, że Okuma narzuca nazwy - pewnie tak jest ale to Dragon i ich Testerzy powinni wychwycić fakt, że te kołowrotki są takie same a mają różne nazwy. Ciekaw jestem czy te kołowrotki sprzedawane są w jednakowej cenie ? Czy któryś jest skazany na sukces bo jest sprawniejszy, nowszy a przez to droższy?













Standardowo jak co roku cena za ten sam produkt rośnie w Dragonie i Okumie rośnie.


[2013-02-15 08:31]

JKarp

No cóż Dragon milczy - ja nie milczę. [2013-02-15 14:34]

JKarp

No cóż Dragon milczy - ja nie milczę.
[2013-02-15 14:35]

Ah ten marketing... Czasami te teksty marketingowe sa lepsze niz nie jeden kabaret :D


Projektowanie wędzisk w graficie o module sprężystości powyżej 50 mln PSI jest trudnym przedsięwzięciem, na które nie decydują się nawet firmy o zasłużonej i długiej tradycji w budowie wędzisk spinningowych...

W blankach ... zastosowane zostały następujące maty:

- grafit wysokomodułowy 72 mln PSI, jako podstawowy materiał konstrukcyjny ,
- tzw.grafit space grade 80 mln PSI w tych obszarach blanków, gdzie ważne było obniżenie wagi i zwiększenie dynamiki,
-
grafity 24, 36 i 40 mln PSI w rdzeniu i jego osnowie , a także w warstwach ułożonych skośnie do osi blanku.


hmm... 

[2013-02-15 15:12]