Zaloguj się do konta

Nowa woda PZW

utworzono: 2012/03/02 17:06
troc

W lutym 2012r. Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu podpisał umowę na dzierżawę z Urzędem Gminy w Swarzędzu zalanych wyrobisk potorfowych w Dolinie Cybiny. Wędkować można według RAPR po uiszczeniu składek jak za wędkowanie na wodach PZW. Obowiązuje zakaz używania sprzętu pływającego do celów wędkarskich. Podczas wędkowania należy pamiętać o fakcie iż przebywamy na obszarze prawnie chronionym programem Natura 2000- kontrole policji, straży miejskiej, straży rybackiej nie należą do rzadkości.
[2012-03-02 17:06]

Pięknie. Chciałbym mieć takie łowisko niedaleko miejsca zamieszkania... [2012-03-02 18:42]

JKarp

CześćTeż bym nie pogardził :-)Przypomina mi Rainbow ale polskie.JK [2012-03-02 18:59]

ripper

super miejscówkę już tam widzę na szczupłego :) [2012-03-02 22:06]

Kowal73

oj,,,błystki to pewno będą na początku tam zostawać, jak i zestawy,piękna dzicz,uwielbiam takie mokradła.U mnie to tylko //JEZIORSKO//
[2012-03-02 22:19]

domin77

takich miejsc w kraju jest wiele gdyby tak więcej ludzi myślało,albo by się chciało coś zadziałać to takich miejscówek by przybywało [2012-03-03 00:53]

fishtrace

Piekna woda. [2012-03-03 12:03]

troc

Pierwszy mój pobyt nad tą wodą i szok- krajobraz jak z Jurassic Park, podtopione kikuty drzew, skrzek kumaka nizinnego i świadomość tego, że występują tutaj gatunki ryb prawnie chronione jak np. różanka- wszystko to robi niesamowite wrażenie i to dosłownie po 15 minutach jazdy autem od centrum Swarzędza.


[2012-03-07 16:57]

tstaros

Nie chcę psuć dobrego nastroju, ale... Jak znam kulturę osobistą dużej części polskich "wędkarzy", to oprócz różanki i kumaka nizinnego niedługo będzie można tam zastać także kupy opakowań po zanętach, robakach, puszki po browarach i butelki po wódzie.

Czego oczywiście nikomu nie życzę.

[2012-03-07 17:22]

troc

Nie chcę psuć dobrego nastroju, ale... Jak znam kulturę osobistą dużej części polskich "wędkarzy", to oprócz różanki i kumaka nizinnego niedługo będzie można tam zastać także kupy opakowań po zanętach, robakach, puszki po browarach i butelki po wódzie.

Czego oczywiście nikomu nie życzę.





Na szczęście są jeszcze wędkarze, którzy potrafią swoje śmieci nosić z sobą z powrotem, nie twierdzę, że problemu nie ma, ale dzięki pracy członków koła Swarzędzkie Świerki brzegi wyglądają naprawdę dobrze.

[2012-03-13 20:17]

troc

Nie chcę psuć dobrego nastroju, ale... Jak znam kulturę osobistą dużej części polskich "wędkarzy", to oprócz różanki i kumaka nizinnego niedługo będzie można tam zastać także kupy opakowań po zanętach, robakach, puszki po browarach i butelki po wódzie.

Czego oczywiście nikomu nie życzę.




Na szczęście większość wędkarzy pilnuje się ze śmieciami, jest czysto- duża zasługa w utrzymaniu porządku członków koła Swarzędzkie Świerki, które to koło opiekuje się tą częścią Doliny.



[2012-03-13 20:27]

Kolego wytłumaczyłbys jak tam dojechac??
[2012-03-31 09:31]

miecz-gaz

Gdzie uiszczamy składki na tą wodę ? W jakiej wielkości (kwota) ??. [2012-09-06 16:57]

Nowe łowisko PZW , ach jak to brzmi i tylko to , nic więcej.
Nowe łowisko PZW, będzie zarybiane przez PZW bardzo obficie (przeważnie karpiem i amurem )  ,ale tylko na początku , bo kiedyś się znudzi.
Nowe łowisko PZW z racji zarybień - wkrótce zacznie ściągać kłusowników należących do PZW i przestanie być ciekawe , zbyt marne , by płacić tenutę dzierżawną .
W PZW panuje epidemia słomianego zapału ,  na wszystko są chęci : na czystość , ochronę przyrody , na wędkarstwo , porządek  , wędkarstwo i ryby . Wszystko ostatecznie jednak pozostaje w zamierzeniu i w zawahaniu .
[2012-09-06 18:12]

Jak znam mentalność niektórych Polaków - wszystko co dobre dla tej wody już się kończy. Wszędzie , gdzie pojawia się ekipa PZW - tam prędzej czy później nadchodzi bezrybie i śmierć .
[2012-09-06 20:06]

miecz-gaz

Tak najważniejsza jest kasa tam wyżej.Zarybienia wód które podlegają kołom PZW są pod wszelką krytyką.Już sprawy papierkowe koła wykonują po nad miarę,a oni tylko podnoszą poprzeczki.Obawiam się jednego że z tą piękną wodą krajobrazową w malownicze zakątki może stać się coś nie oczekiwanego.O bym się mylił.    [2012-09-07 10:24]