Zaloguj się do konta

Wada fabryczna czy brak doświadczenia?

utworzono: 2017/08/10 21:34
pawel-wozniak

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Przyznam szczerze, ze moj problem moze okazac sie kuriozalny dla wielu z Was(mam taka nadzieje przynajmniej...), natomiast ja zupelnie nie wiem co mam z nim poczac. Nabylem nowa wedke spinnigowa z przeznaczeniem na polow morski. Po rozpakowaniu wzialem sie od razu za jej zlozenie, to 5 segmentowy model shimano beastamster s.t.c. shore - boat. No i tu pojawily sie problemy. Otoz zaden ze segmentow nie chce wpelni wejsc na bolec poprzedniego. Zaczynajac od rekojesci po szczytowki(ten model posiada dwie). Miedzy kazdym z nich brakuje ok centymetra do pelnego "osadzenia" bolca w otworze kolejnego. Rozumiem, ze to nowy kij i niewyrobiony ale proba silowa zakonczyla sie fiaskiem, musze teraz chlodzic spojenie zgodnie z zaleceniami znalezionymi w sieci zeby je napowrot "rozszczepic". Nie wedkowalem od wielu lat wiec przyznam, ze brak mi doswiadczenia. Spotkaliscie sie z czyms takim? Czy to normalne czy moze wada fabryczna? Jak temu zaradzic? Sprawdzalem zdjecia tego modelu w internecie i wyglada na to, ze bolce laczace kolejne segmenty powinny w pelni sie "schowac" w otworach kolejnych. Zalaczam zdjecia. 

PS. Wiem jak to brzmi... ;D
 
  [2017-08-10 21:34]

Jakub Woś

Moim zdaniem to nie wada fabryczna, nie masz też powodu aby temu zaradzić. Wpisz w google hasło "łączenie typu spigot" i pocztaj trochę a wszelkie wątpliwości powinny się rozwiać. Nakładając wędke dziesiątki czy setki razy ścierasz jej końcówki. Ten zabieg ma za zadanie aby na łączeniu nigdy nie powstawały luzy, troche zetrzesz to wsuniesz głębiej i nadal mocno siedzi. [2017-08-10 22:18]

barrakuda81

Spigot nawet lepiej jak do końca nie wchodzi bo z czasem się wyrabia i element wchodzi trochę głebiej ale minimalnie.Chyba to projektują z zapasem.Moim zdaniem bierz kij w rękę i ciesz się łowieniem. [2017-08-11 11:25]

patryk1113mw

Witam. Popieram wypowiedzi kolegów wyżej. Moim zdaniem jest to zapas na wycieranie się składu podczas użytkowania. A wpychanie na siłe elementów spowoduje to co opisywałeś, że nie będzie chciał się wysunąć. Pozdrawiam. [2017-08-11 13:53]