Zaloguj się do konta

Nowa ustawa o broni.

utworzono: 2011/05/04 16:08

Witam Koledzy!!!Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.Otóż posłowie z PiSu chcą wprowadzić ograniczenia co do wielkości noża. Długość KRAWĘDZI ROBOCZEJ ma wynieść 8cm A NÓŻ MOŻE MIEĆ TYLKO JEDNA KRAWĘDŹ czyli scyzoryk odpada. Dobrze wiemy, że podczas wędkowania używamy noży do różnych celów. Przykładowo normalny nóż do filetowania ...ma głownię dł powyżej 15 cm. Choć na rybach to narzędzie wykorzystujemy do cięcia gałęzi, żyłki czasami rozpalania ogniska (batonowanie polan) są to czynności w jakimś stopniu połączone z naszym hobby. W związku z tym proszę o przedstawienie swoich pomysłów co do "walki" z tym poronionym przepisem (to nie zwiększy bezpieczeństwa bo bandyci i tak maja w d***e prawo). Proszę również o wsparcie nas (czyli miłośników noży)
Oto link do wątku w którym dyskutujemy burzliwie na temat ustawy.http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,110838.new.html#new
to sprawa bardzo ważna i proszę każdego kto używa noż na rybach, w ogródku, w terenie niech podejmie jakiekolwiek kroki (można np wysłać email do polityka w którym będziemy przekonywać do swoich racji) W raz z kolegami stworzymy stronę anty ustawową i poprosiłbym o umieszczanie w tym wątku propozycji:-haseł-obrazki/grafika
Hasła typu "Nóż sam nie zabija"a grafika... jeżeli ktoś potrafi wykonać jakąś grafikę komputerową to prosiłbym o maila na PW i zaprezentowania swojej pracy. 
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA JAKĄKOLWIEK POMOC w imieniu knives.pl oraz wszystkich miłosników/posiadaczy noży.

do moderatora:Proszę o nieusuwanie tego wątku i nie przenoszenie go do działu polityka ponieważ chodzi o jak największą frekwencję i podjęcie działania a ten dział tj. "Na każdy Temat" jest najczęściej odwiedzanym działemz góry serdecznie dziękuje [2011-05-04 16:08]

Nie widzę powodu, aby moder miał usuwać ten wątek. No, czyba że ktoś zacznie niebezpiecznie wymachiwać tu takim nożem :) Temat ciekawy. [2011-05-04 16:12]

a i chciałbym  jeszcze uświadomić, że nożem poniżej 8cm też można zabić... właściwie zabić można długopisem kartką papieru... gumką recepturką... Ale to właśnie bezpieczeństwo według PREZESA głównym argumentem.  [2011-05-04 16:16]

rusikus

ale za to z tasaczkiem za pazuchą bedzie mozna sobie biegac ^^

[2011-05-04 17:42]

Samotnik

 Temat dobry , popieram kolego !! Myśle że każdy wędkarz tak zrobi. Na rybach bez noża ?????  ja osobiście mam   3  .     W proteście  dokupię 4 .    Wędkarzy jest o wiele więcej rozsądnych , normalnych   niż      tych z .................   .  Myśle że ta bzdura  nie przejdzie .   Kiedy ten kraj będzie normalny ??? .    Koledzy wędkarze ,to jest temat poważny    Pozdrawiam.   [2011-05-04 18:24]

ale za to z tasaczkiem za pazuchą bedzie mozna sobie biegac ^^


niestety nie. Tasak maczeta też się kwalifikuje....
Dzięki za poparcie. Ja też w ramach protestu... kupiłem kukri :D . 

[2011-05-04 18:38]

rusikus

no to z sikorka ^^
[2011-05-04 18:54]

niestety nasze państwo nie jest do końca normalne... :( Według prawa możemy posiadać RPG :D bo nie ma lufy i nie podchodzi pod ustawę ... ale w Polsce funkcjonuje też jedna zasada:Dajcie obywatela, znajdzie się paragraf... [2011-05-04 19:13]

grzesiek35

Osły z Pisu już nie maj a czym sie zajmowac?A ten pierdolniety ich przywódca odstawił prochy?
[2011-05-04 19:24]

grzesiek35

Sorki za słowo,ale sie wnerwiam.
[2011-05-04 19:25]

Sorki za słowo,ale sie wnerwiam.

nie tylko Ty. Ja jak na szpilkach siedzę jak o tym słyszę.... Po prostu mnie to wk**ia a nie denerwuje. Plemię Kaczu-Kaczu musi skończyć z tymi pierdołami. Niech się łapówkami zajmą. A głosy wyborców juz tracą i ich notowania lecą na łeb na szyję... NIGDY NIE BYŁEM ZA PIS i nie będę!!! [2011-05-04 19:30]

dealer081

niech sie zajna soba barany a nie tylko do koryta i pod siebie,ja mam finke i raczej z niej nie zryzygnuje,wedkaze potrzebuja kozikow, hm a co teraz maja powiedziec mysliwi jak to ich nieodzowny sprzet na polowania [2011-05-04 19:32]

nawet nie będzie można nosić scyzoryka!!! Jak opracujemy jakiś dokładny plan działania to wtedy dam znać i proszę o propozycje od Was. Ja jako wędkarz nie bede płacił 1200 zł i przechodził jakis tam testów psychologicznych i lekarskich aby mieć pozwolenie!!! 

[2011-05-04 19:37]

dealer081

zawsze zostana nam nozyki do tapet ale tez polowe ostrzy bedziemy musieli ulamac bo beda zbyt dlugie :) [2011-05-04 19:45]

PiS-uary swoje, a PO-wsinogi swoje - bez obaw :)) [2011-05-04 20:05]

ja tam pierd.....le ich i te durne ustawy a ze swojej "pszczólki"32 cm nie zrezygnuje najwyżej zamiast wiązać ją do nogi będe trzymał w pokrowcu z wędkami!!!Kontrolujący strażnicy i inni uprawnieni do tego to ludzie myślący a nie przydupasy małej kaczki i nawet gdy zobaczą moje kosiwo to nic nie powinni zrobic.Gdy ostatnio byłem kontrolowany i jeden ze strażników zobaczył przy udzie zawieszoną pszczółke zapytał tylko czy nie zaciężka i czy może obejżeć?po kontroli wymieniliśmy kilka zdań o nożach i okazało sie że sam jest miłosnikiem białej broni,poradził mi tylko żebym z tym nie biegał po miescie bo policja za tyle centymetrów może sie przyczepić.Ludzie nie panikujmy i nie dajmy sie zastraszać będąc na rybach nikt nie musi wiedzieć co mamy w plecaku czy gdzie indziej schowane!Najważniejsze to jest to żebyśmy używali noża ostrożnie nieważne ile centymeyrów ma ostrze tylko ile oleju w głowie ma wędkujący.A co do ustawy to i harcerzy będzie trzeba rozbroić

i jeszcze jedno na nocki zabieram kilogramową siekiere! i co tego kacza mafia też bedzie chciała zabronić?To pozostanie chyba tylko jak bober obgryzać suche gałązki żeby ognisko było :-)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH NORMALNYCH I HARCERZY-WYTRWAŁOSCI!


rzućcie tylko temat jak to obalić a podpisze sie pod tym obiema rękami ,nogami i czym tylko jeszcze zapragniecie!

WARA KMIOTOM OD WĘDKARSKIEJ BRACI!!!

[2011-05-04 20:39]

GRZENIO75

ja tam pierd.....le ich i te durne ustawy a ze swojej "pszczólki"32 cm nie zrezygnuje najwyżej zamiast wiązać ją do nogi będe trzymał w pokrowcu z wędkami!!!Kontrolujący strażnicy i inni uprawnieni do tego to ludzie myślący a nie przydupasy małej kaczki i nawet gdy zobaczą moje kosiwo to nic nie powinni zrobic.Gdy ostatnio byłem kontrolowany i jeden ze strażników zobaczył przy udzie zawieszoną pszczółke zapytał tylko czy nie zaciężka i czy może obejżeć?po kontroli wymieniliśmy kilka zdań o nożach i okazało sie że sam jest miłosnikiem białej broni,poradził mi tylko żebym z tym nie biegał po miescie bo policja za tyle centymetrów może sie przyczepić.Ludzie nie panikujmy i nie dajmy sie zastraszać będąc na rybach nikt nie musi wiedzieć co mamy w plecaku czy gdzie indziej schowane!Najważniejsze to jest to żebyśmy używali noża ostrożnie nieważne ile centymeyrów ma ostrze tylko ile oleju w głowie ma wędkujący.A co do ustawy to i harcerzy będzie trzeba rozbroić

i jeszcze jedno na nocki zabieram kilogramową siekiere! i co tego kacza mafia też bedzie chciała zabronić?To pozostanie chyba tylko jak bober obgryzać suche gałązki żeby ognisko było :-)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH NORMALNYCH I HARCERZY-WYTRWAŁOSCI!


rzućcie tylko temat jak to obalić a podpisze sie pod tym obiema rękami ,nogami i czym tylko jeszcze zapragniecie!

WARA KMIOTOM OD WĘDKARSKIEJ BRACI!!!


AMEN.... [2011-05-04 20:59]

bodzinski

trzeba o wsparcie poprosić dresów oni napewno sie z tym nie zgadzają ponieważ takie noże to też część ich zachwycającego hobby
dziękuje za uwage miłego dnia
[2011-05-04 21:12]

no właśnie.... Tak jak pisałem... Którego dresa czy zabójce obchodzi to ze nie można mieć kosy powyżej.... Oni mają to w dupie!!! A ja poruszam tu temat ponieważ sprawa jest poważna... Musimy jakoś zadziałać bo niedługo.... Ja nie wyjde z domu bez noża bo:-potrzebny do otwarcia paczki-śniadanie czymś trzeba zrobić-otworzyć list/paczkę-przeciąć linkę, sznurek, paracord-zestrugać kijka
a MULTITOOLE ??? Bez tego to się nigdy nie ruszę z domu!!! Ale to nie tylko mój problem... Najgorsze jest to, że przy tak chorym podejściu POLICJI i "SZANOWNEGO" rządu nie będziemy mogli nosić... metalowych kluczy a na drogach nie będzie kamieni, kapsli od butelek bo przecież tym można zabić. SRAJTAŚMA będzie na zezwolenie. A o łyżkach możemy zapomnieć... Będziemy jedli palcami!!! za bandarz wsadzą na 3 lata... TO BĘDZIE CHORE, TO JUŻ JEST CHORE!!! [2011-05-04 22:19]

mateusz221

Dobrze powiedziane jamesbond, nie wiem dlaczego mieliby zakazać noży np: na rybach kiedy łowie zawsze biorę nuż, bułkę, wodę i kawałek kiełbasy, ale trzeba jeszcze czymś przeciąć te bułe  [2011-05-05 15:37]

http://ntn.knives.pl/ 

jak ktoś zainteresowany t proszę wchodzić! Akcja trwa! [2011-05-15 21:29]

perwer

KOLEGO NIC NIE ZOSTANIE WPROWADZONE...USTAW TAKICH JAK TA LEŻY SETKI...W DZIENNIKU NAGŁOŚNILI Z ZWIĄZKU Z SYTUACJAMI NA STADIONACH,ALE ŻE TEN PRZEPIS JEST GŁUPI I NIEDOSKONAŁY  WIE I JEST O TYM PRZEKONANE ZA DUŻO LUDZI.PAMIĘTAJ ŻE ZBLIŻAJĄ SIE WYBORY I PIS LUBI KRZYCZEC O CZYMŚ CO PODŁAPIĄ LUDZIE I DADZĄ IM WIĘCEJ GŁOSÓW.

Nie musisz pisac żadnych petycji ,srycji i innych rzeczy.Zresztą każdy papier lub inna forma przekazu od zwykłego człowieka do Polityka  ma taka samą wartośc jak papier toaletowy w ubikacji i do tego samego bedzie służył....Tak że bez złudzeń....

[2011-05-15 21:41]

I tu Kolega "perwer" ma świętą rację. Ustawa ta na bank nie wejdzie w życie bo po 1) jest głupia i nieżyciowa, 2) jest napisana przez PIS co automatycznie oznacza, że koalicja jej nie przyjmie. Więc Kolego "jamesbond" bądź spokojny;) A takich debili jak kaczka i jego przydupasy powinni sami ludzie odsunąć do polityki, nadarza się ku temu niezła okazja: jesienne wybory. Nie głosuj na PIS i po ptakach:))) A na marginesie to zabić można wszystkim a najlepszą bronią jest sam człowiek, jego ciało i umysł. [2011-05-16 01:12]

KOLEGO NIC NIE ZOSTANIE WPROWADZONE...USTAW TAKICH JAK TA LEŻY SETKI...W DZIENNIKU NAGŁOŚNILI Z ZWIĄZKU Z SYTUACJAMI NA STADIONACH,ALE ŻE TEN PRZEPIS JEST GŁUPI I NIEDOSKONAŁY  WIE I JEST O TYM PRZEKONANE ZA DUŻO LUDZI.PAMIĘTAJ ŻE ZBLIŻAJĄ SIE WYBORY I PIS LUBI KRZYCZEC O CZYMŚ CO PODŁAPIĄ LUDZIE I DADZĄ IM WIĘCEJ GŁOSÓW.

Nie musisz pisac żadnych petycji ,srycji i innych rzeczy.Zresztą każdy papier lub inna forma przekazu od zwykłego człowieka do Polityka  ma taka samą wartośc jak papier toaletowy w ubikacji i do tego samego bedzie służył....Tak że bez złudzeń....


problem w tym, że projektem ma się zająć MSWIA i oni nie odpuszczą tak łatwo jak PiS... Kolejna sprawa to wzorowanie się na GB i innych krajach Europy... Ten projekt powraca już od dawna i z głosowania na głosowanie wiecej posłów jest ZA. Chociaż większość widzi że przepis będzie martwy a zabić można długopisem więc... POLSKA POLITYKA [2011-05-16 07:21]

podpiszcie się proszę!!!http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=7315

[2011-05-19 20:49]