Zaloguj się do konta

Nowa ryba dla godła PZW

utworzono: 2011/07/10 11:21
Artur z Ketrzyna

Ja powiem tak.
Nie zmienił bym nic w godle PZW ale jego władzę.

Choć ciekaw jestem ilu z krzykaczy chodzi na zebrania we własnym kole. Tam są poruszane różne problemy i można składać wnioski.

Ja nie mam czasu żeby stawiać się na zebraniach koła, ponieważ parcuje. Nie po to płacę nie małe pieniądze za wędkowanie zeby jeszcze jezdzic i sie upominac o to aby ryb było wiecej. Dla mnie PZW to po prostu "Leśne Dziadki" którzy nie wiem dlaczego nie chcą nic zmienić w naszych wodach. Pewnie myślą że jak nie bedzie ryb to nie będzie problemu kłusownictwa. 

Oni robią tylko to co jest ustalane na zebraniach i w statusie. Czyli organizują minimum zarybień i głównie tych łowisk których są przedstawiciele i tym co jest ustalone na zebraniu, oraz organizują zawody. A ponieważ po opłaceniu dzierżawy ze składek dużo nie zostaje to i z zarybieniami jest trochę krucho. Kto choć raz był na takim zebraniu i zajżał w budżet koła to, wie o czym ja mówię.
[2011-07-12 16:42]

jamesbond

Oni robią tylko to co jest ustalane na zebraniach i w statusie. Czyli organizują minimum zarybień i głównie tych łowisk których są przedstawiciele i tym co jest ustalone na zebraniu, oraz organizują zawody. A ponieważ po opłaceniu dzierżawy ze składek dużo nie zostaje to i z zarybieniami jest trochę krucho. Kto choć raz był na takim zebraniu i zajżał w budżet koła to, wie o czym ja mówię.

Byłeś kiedyś na zebraniu w kole? Tam sie domagasz domagasz, może Panowie z koła też dojrzą problem ok, pójdzie wniosek ale dalej jest BETON, MUR, POLE MINOWE, FOSA, ZASIEKI. I nic nie załatwisz. Sorry ale jestem ciekaw na co idą pieniądze z zarybień (chodzi o tę większość nie ta setna tego co idzie na rybki...) Płacisz, płacisz łowić możesz ale sorry jak tak dalej pójdzie to będę łowił tylko na prywatnych łowiskach. Jak wreszcie ta masa tych pseudo wędkarzy, którzy twierdzą że jest dobrze zobaczy że jest problem będzie już za późno. Moim zdaniem PZW z takim stosunkiem do wędkarza pociągnie jeszcze max 4 lata. Władze stoją na układach. Niestety. Tak jest w Polsce. Składki płacimy a ryb nie ma. Do tego jeszcze kormorany, których nie chcą zabijać, chociaż te szkodniki nam ryby wyżrą, narybek cały wpier**lą! bo nie ma z czego....a ekolodzy się przykują do drzew i będą protestować przeciwko zabijaniu ptaków PZW wygodniej bo nie trzeba płacić! Nasi sąsiedzi (Ci z zachodu) bardzo dobrze postąpili z kormoranami. Cóż cała Europa miała przystąpić do odstrzałów... TYLKO POLSKA NIE PRZYSTĄPIŁA! WHY? BO TRZEBA Płacić! no sorry o co z tymi pieniędzmi od nas? Ja wiem mercedes dla kogoś u góry kosztuje.... mieszkanie też... ale sorry. To urząd jest dla nas, nie my jesteśmy dla nich. Ja rozumem ciężko zejść ze stołka. Ale jak już się zarobiło to trochę by dla nas zrobili nie? Niestety Panowie na górze znają się od lat. Wielu lat. I robią to co im wygodniej i to na czym więcej zarobią. A my co mamy do powiedzenia? Ja nie chcę, łowić za parę lat ryb na konsoli bo w Polsce nie będzie gdzie! Bezrybie już się zaczyna. A jeżeli już coś zarybia to albo ptaki albo kłusole wszystko za**ią! To jest masakra! Normalnie jak patrze na historię PZW i widze te działania to mnie coś trafia! Cały czas im mało! MAŁO i chcą więcej kasy kosztem wędkarzy i kosztem natury! I jeszcze rybacy! Tam gdzie są nie ma RYB! NIE MA! A kto zarabia? władze PZW! O ile nie zmieni się ich stosunek do nas, ich postępowanie to nie dość, że nasze wody będą pustynią to jeszcze sami padną! Będą się skręcać w agonii długów, przy licznych procesach. Mam nadzieję, że ktoś z wyższej władzy podejmie działania i skończy z "władzami" PZW. PZW to tylko związek i podlega państwu! Dlatego państwo powinno coś z tym zrobić! Bo PZW dzierżawi wody i jest odpowiedzialne w bbbbbbbbaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dużym stopniu za ich stan!  Oderwać ich od koryta! Stołki im przyrosły normalnie! W kole nie można nic zrobić. Oczywiście można działa aktywnie ale żadna nowelizacja zmiana u góry nie jest możliwą bo jest nie na rękę władzom! My możemy sobie mówić, prosić, błagać, apelować, zachęcać, krzyczeć ale to i tak gó**o da jeżeli nie zbierze się wiele osób które  widza problem bo on rzeczywiście jest!!! A co do godła PZW.... cz oni są godni godła?nie odpowiem co myślę, niech każdy kto czyta tego posta sam sobie odpowie. Jeżeli ktoś popiera/ zgadza się z tym co napisałem to niech się zastanowi co MY możemy zrobić w tej sprawie bo ja nie wiem!!! takie są realia Polski! Okręgi PZW ZG PZW, są odpowiedzialne za bezrybie! A my w kołach nic nie możemy zrobić z tym! Sami NIC!  [2011-07-12 17:46]

FranceCola

Popieram kolege wyżej !!!!!! [2011-07-12 17:56]

jamesbond

Popieram kolege wyżej !!!!!!

dzięki za poparcie :) [2011-07-12 18:05]

jamesbond

polecam lekturę "WŚ" 7/2011 "Przyczyny bezrybia" a także przyglądanie sie łowiskom.  [2011-07-12 19:46]

czapliniaczek1997

Jedno chętne koło nic nie zalatwi, Okręg cały powinien byc zdeterminowany do podjecia odpowiednich kroków i zarybienia Polskich wód,niestety oczywiście Polska leniwość i bezmyślność  [2011-07-13 19:46]

jamesbond

Jedno chętne koło nic nie zalatwi, Okręg cały powinien byc zdeterminowany do podjecia odpowiednich kroków i zarybienia Polskich wód,niestety oczywiście Polska leniwość i bezmyślność 

i układy. Dokładnie to! [2011-07-13 21:57]