Zaloguj się do konta

Nowa grupa Wędkarstwo wyczynowe

utworzono: 2011/09/01 22:18
Esox53

Zapraszam wszystkich do nowej grupy wędkarstwo wyczynowe.Będziemy tam pisali  o sprzęcie używanym na zawodach,technikach łowienia oraz o doborze zanęt na zawody. [2011-09-01 22:18]

Esox53

Niestety nie widzę zainteresowanych tą grupą.Czyżby na tym forum nie było wędkarzy łowiących wyczynowo? [2011-09-02 18:28]

baldhead

Na pewno jest wielu wyczynowców na tym portalu. Ja osobiście znam kilku.  Dlaczego milczą? Myślę, że czekają jak temat się rozwinie, czy będą to banalne wpisy np. „zanęta zawodnicza domowym sposobem” lub pytania typu –„jaki wymiar ma płotka”. Na przestrzeni kilku lat pisząc sprawozdania z zawodów w moim Kole na tym portalu spotkałem się z krytyką sensu organizacji zawodów wędkarskich. W Internecie istnieje wiele innych portali wędkarskich, gdzie temat zaproponowany przez kolegę jest komentowany naprawdę na wysokim poziomie. Warto ten temat ciągnąć dalej bo wielu wędkarzy szczególnie młodych mogłoby się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy związanych z zawodami wędkarskimi.

Ja pierwszy zgłaszam akces do takiej grupy i może kolega liczyć na moją pomoc. Od wielu lat nie tylko startuję na zawodach ale również staram się obserwować Tych najlepszych w Polsce. Ostatnio z kolegą byliśmy na „Pucharze Katowic”, zawody te były zaliczane do „Grand-Prix Polski”. Startowała cała polska czołówka zarówno wśród juniorów, kobiet jak i seniorów. Zabrakło tylko Tego najlepszego ( moim i nie tylko moim zdaniem) - Piotra Lorenca. W najbliższym czasie zamieszczę na moim blogu komentarz z moich obserwacji tych zawodów. Zainteresowani mogą już obejrzeć ok. 50 zdjęć z tego wydarzenia. Zapraszam.

W przyszłą niedzielę wraz z dwoma kolegami z Koła i członkami tego portalu mamy zamiar wystartować w zawodach „Robinson Cup”. Sprawozdanie z tej imprezy również będzie na moim blogu.

Pozdrawiam.

WODOM CZEŚĆ!

P.S. Na zdjęciu moja skromna osoba z Mistrzem Europy Wiktorem Walczakiem.

[2011-09-02 20:07]

Esox53

Dzięki za zainteresowanie.Wiem że jest kilka innych portali o tematyce wyczynowej np.wyczyn.fora.pl czy matchfishing.pl mam tam konta lecz myślę że i na tym portalu warto roawijać ten temat.Sam startuje w zawodach i moim zdaniem jest to piękny sport i dziwe się że jest on tak tutaj krytykowany.A co do Piotra Lorenca to naprawdę szkoda że zakończył starty.Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i mam nadzieję że uda nam się rozwinąć ten temat na tym portalu. [2011-09-02 20:44]

baldhead

No i proszę jak nam niebiosa sprzyjają. Przed chwilą ukazała się bardzo miła wiadomość dotycząca występu polskiej drużyny młodzieżowej U22 w dyscyplinie spławikowej na Olimpiadzie we Włoszech. Nasza drużyna zdobyła srebrny medal. Indywidualnie Wojciech Wysocki zdobył również srebrny medal! Paweł Filocha zajął 5 miejsce.

Obydwu tych zawodników miałem możliwość obejrzenia na „Pucharze Katowic” na Kanale Dwory koło Oświęcimia.

Czyż to nie dobry omen dla pomysłu założenia na naszym portalu tematyki o wędkarstwie wyczynowym?!

[2011-09-02 21:45]

Esox53

Wielkie gratulacje  dla wszystkich naszych zawodników,bardzo się cieszę że mamy medal,mam nadzieję że w kategori seniorów też uda się zdobyć medal. [2011-09-02 22:04]

bluehornet

Żeby z wprawy nie wyjść , a w nałóg nie wpaść zgłaszam swój akces do grupy przyłączając się do kol.baldhead'a . Ciągnął mnie na " Puchar Katowic " ale szczerze mówiąc nie chciało mi się . Ale namówił mnie na start w zawodach " Robinson Cup " , na pewno nie pożałuję widząc , jak inni zawodnicy wysokiej na pewno klasy łowią i jakie metody stosują .
[2011-09-03 14:35]