Zaloguj się do konta

Nowa 4 metrowa łódka za 500 zł.

utworzono: 2015/03/14 16:21

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Walenty G

Nowy znajomy spotkany dziś na rybach zaskoczył mnie informacją o łódkach, czyli jak mieć nową łódkę 4 metrową za mniej więcej 500 zł.

Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy to cena u złodzieja, bo niema innej możliwości, ale kiedy dodał, że trzeba ją zrobić samemu już byłem mniej zaskoczony.

Zacząłem drążyć temat z zaciekawieniem i wyciągać od znajomego informacje.

Materiały, z jakich zrobił tą łódkę mnie zaszokowały;

 6 kg maty 300, 12 kg żywicy poliestrowej, 5 kg topkotu razem to 23 kg

Niemożliwe żeby 4 metrowa łódka ważyła 23 kg, zacząłem zgadywać, co mogło jeszcze posłużyć do konstrukcji tej łódki, może twarda pianka poliestrowa, nie za droga, sklejka nie za droga itd. Romek, (bo tak ma na imię mój nowy znajomy) tylko się uśmiechał i mówił nie.

Kiedy się już rozstawaliśmy powiedział, że łódka ma już ponad 5 lat i ma się dobrze, że przez cały sezon stoi na wodzie i jak do tej pory malował ją pierwszy raz w tym roku, że jest zrobiona z 12 mm płyty OSB.

Byłem zszokowany tą informacją, wymieniliśmy się telefonami i ma mi przysłać zdjęcia i plany.

Po powrocie do domu przeliczyłem wartość materiałów i wyszło na to, że jest to możliwe.

[2015-03-14 16:21]

Nie chce mi się w to wierzyć...
[2015-03-14 17:18]

Walenty G

Ja też myślę, że jest w tym jakiś haczyk, że nie wszystko jest dokładnie policzone, chociaż biorąc ceny sprzed 6 lub 5 lat może to być możliwe.

Poczekam na zdjęcia i projekt, obiecał wysłać za kilka dni.

[2015-03-14 17:28]

O ile je wyśle to koniecznie je tu wklej.
[2015-03-14 17:45]

Spear

Mam wiele pytań, ale wolę najpierw ją zobaczyć. Jestem sceptycznie nastawiony.
[2015-03-14 18:24]

paweldd

Ja z czasem uświadamiam sobie że jest to raczej nie możliwe :)
[2015-03-14 18:39]

HornBoats

Koledzy jeżeli mogę tak do Was mówić, nie dajcie się nabierać na kolejne intrygi i ściemy gościa z tego forum o nicku Banita. Facet już nie wie gdzie i jak wpaść. Banita ma na różnych forach po kilka kont z różnymi nickami. Bardzo skuteczni prowadza rozmowy z samym sobą i sam sobie sprzedając swoje łodzie.

W tym przypadku walentyG jest albo kolejnym kontem fikcyjnym kolegi Banita albo ktoś bliski jego.

Popatrzcie na obrazek poniżej, czyli zrzut z ekranu na innym forum gdzie Banita jest pod wcieleniem Waho i popatrzcie na te proporcje podane wyżej :-))))

Ręce opadają... niech facet zarejestruje działalność i zacznie sprzedawać swoje tanie super łódki tylko nie zrobi tego..... z prostego powodu... bo wtedy jak coś się stanie ( z dużym prawdopodobieństwem) zajmie się nim prokurator... Zrobić i sprzedać sprzęt to jest odpowiedzialność za czyjeś życie... ten facet jak widzę jej wcale nie ma...


Pozdrawiam kolegów i mam nadzieję, że mnie zrozumiecie... może jestem trochę idealistą ale tak czy owak są jakieś zasady produkcji sprzętu...


[2015-03-14 19:11]

Jak mu z tego wyszło 70kg??? [2015-03-14 19:41]

HornBoats

Z odpadów... pokleił kawałki płyt laminatowych

A liczy to co zużył na klejenie, a nie to co kleił



[2015-03-14 19:55]

Przecież to od dawien dawna wiadomym jest że te "rozmowy" przeprowadza prawie na 100% jedna osoba. Było to doskonale widać po wklejanych ogłoszeniach, niezgodnie zresztą z Regulaminem Forum, na których reklamowane były do sprzedaży różne łódki wystawione na OLX. Oraz ta wypożyczalnia łodzi. A gdzie osobą kontaktową był zawsze Mariusz i był ten sam numer telefonu.
[2015-03-14 20:54]

Walenty G

Byłem pewny, że tu się pojawisz, łódka z płyt to rozważania teoretyczne, bo liczę na wszystkie sposoby i niema takiej możliwości żeby taka łódko wyszła w tej cenie, dlatego do Ciebie mam HornBoats parę pytań rozgrywki między tobą a Banitą mnie nie interesują.

Pomijając trwałość i estetykę takiego wynalazku liczyłem i w żaden sposób nie mieści mi się to w 500 zł. Kolega powiedział że zużył 4 płyty OSB o grubości 12 cm 4 razy 50 zł = 200 zł, jedna płyta ma pond  3 m2 to 4 płyty z dwóch stron to 20 m2  6 kg maty równa się też 20 m2

Więc mam do ciebie HornBoats pytanie ile kosztuje kilogram maty, kilogram żywicy i topkotu?

Łódki nie będę robił bo jak wiesz to mam.      

[2015-03-14 21:04]

Walenty G

Widzę ze kolega HornBoats mnie olał, więc ściągnąłem ceny z internetu.

I tak mata + żywica + topkot to jest około 400 zł dodać do tego płyty OSB 200 zł to mamy      razem 600 zł a gdzie reszta, dulki jakieś wiosła knagi i parę drobiazgów to cena wyjdzie minimum 800 zł czyli przedsięwzięcie wymaga poważnego zastanowienia. 


  Ale jest to łódka cztero metrowa to może warto się zastanowić.

[2015-03-14 21:55]

Koledzy jeżeli mogę tak do Was mówić, nie dajcie się nabierać na kolejne intrygi i ściemy gościa z tego forum o nicku Banita. Facet już nie wie gdzie i jak wpaść. Banita ma na różnych forach po kilka kont z różnymi nickami. Bardzo skuteczni prowadza rozmowy z samym sobą i sam sobie sprzedając swoje łodzie.

W tym przypadku walentyG jest albo kolejnym kontem fikcyjnym kolegi Banita albo ktoś bliski jego.

Popatrzcie na obrazek poniżej, czyli zrzut z ekranu na innym forum gdzie Banita jest pod wcieleniem Waho i popatrzcie na te proporcje podane wyżej :-))))

Ręce opadają... niech facet zarejestruje działalność i zacznie sprzedawać swoje tanie super łódki tylko nie zrobi tego..... z prostego powodu... bo wtedy jak coś się stanie ( z dużym prawdopodobieństwem) zajmie się nim prokurator... Zrobić i sprzedać sprzęt to jest odpowiedzialność za czyjeś życie... ten facet jak widzę jej wcale nie ma...


Pozdrawiam kolegów i mam nadzieję, że mnie zrozumiecie... może jestem trochę idealistą ale tak czy owak są jakieś zasady produkcji sprzętu...


Ale jaja

[2015-03-14 21:58]

Walenty G ale nad czym się zastanawiać? Nad wątpliwej jakości pływadłem, które zapewne niedługo włączysz do swojej oferty, bo reklamą śmierdzi tu na kilometr? [2015-03-14 22:51]

vmaxer

Remontowałem łódkę o niemal identycznych rozmiarach i te 12 kg żywicy to sobie możesz rozsmarować na czole. Potrzeba kilkukrotnie więcej, żeby dobrze zabezpieczyć płytę. [2015-03-15 11:25]

endzi63

Dajcie sobie spokój z tym prowokatorem. Dwa lata temu zacząłem szukać łódki. Nabrałem się na jego ofertę z Kutna. To co tam zobaczyłem, nie podlegał żadnej dyskusji. Tandeta jakich świt nie widział. Strach by było tym wypłynąć, chyba, że na przydomowy staw 20x20m. [2015-03-15 14:55]

Walenty G

Panowie wasze sprawy wasze problem, jakaś łódka z Kutna gdzie Świdwin a gdzie Kutno.

Wierzycie facetowi, który ma problemy, jego gówniane łódki Horn się nie sprzedają to szuka winnych.  Gość ma problem z głową lub alkoholem, więc powinien odwiedzić psychiatrę.

Nazwę tom łódkę „WARIAT HORN 400” i uważam, że będzie lepsza od jego łódek.

Na pewno masz rację kolego @ vmaxer że 12 kg żywicy będzie za mało zwłaszcza, że trzeba też dać matę 450 lub 2 warstwy maty 300. Czyli trzeba podwoić ilość materiału i cenę za materiały.

Płyty OSB 200 zł + żywica i tak dalej 800 + dulki, knagi i inne dodatki 200 zł = 1200 zł

No i niestety koszty rosną to projekt staje się coraz mniej opłacałny, 

[2015-03-15 16:45]

HornBoats

Szanowny Pan Banita napisał w moim temacie, że zemści się.... zemści się za to, że poprosiłem aby administrator posprzątał nadgorliwe reklamy z jego wypożyczalnią na olx wklejaną przez banitę w moim temacie..

Poniżej rzut ekranu tego z tą łodzią


Ten kolejny rzut poniżej Waho czyli nasz Banita dzisiaj posunął się do gróźb  w stosunku do mojej osoby na prywatnej wiadomości na innym forum.

Napisał też, że będzie mnie oczerniać...

Producent łodzi... wędkarz... czy normalny człowiek tak nie postępuje ....




[2015-03-15 18:27]

Jeśli to wszystko prawda to mamy do czynienia z paranoikiem... [2015-03-15 19:56]

Walenty G

Kolego Horn i tyko tyle napisał, na pewno nic więcej, coś mi się wydaje, że resztę celowo ukryłeś, że kłamiesz, kombinujesz, oszukujesz.

Wniosek nasuwa się sam sprzedając swoje łódki też klientom wciskasz kit. 

[2015-03-16 08:04]

cierpliwy1

Tu już tacy byli co się bardzo chwalili i z sobą dyskutowali na temat swoich sukcesów a nawet sobie życzenia składali urodzinowe i większość na forum dała się oszukać ,więc nic mnie tu nie zdziwi . [2015-03-16 20:03]