Norwegia - okolice Alesund

/ 7 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam,pod koniec lipca zostałem zaproszony do Norwegii okolice Alesund. Docelowo będę mieszkał w Riksheim i z tąd moje pytanie.Czy ktoś był w tych okolicach i by mogł mi pomóc jeśli chodzi o łowienie....jakieś opinie,porady...Nigdy nie łowiłem w norwegii i nie wiem czego w tych okolicach mogę się spodziewac, jakie gatunki ryb  występują na tym kanale i w jaki najlepiej sposób tam łowic.Będę miał tam do dyspozycji małą łódkę silnikową i sprzęt wędkarski.
andrzej-rozycki


To może być bardzo interesujące miejsce do wędkowania. Najprościej zapytać miejscowych, oni wiedzą najlepiej :) Sykkylvsfjord, nad którym położona jest miejscowość Riksheim do której jedziesz, jest płytkim fiordem (12-60 m), w porównaniu do sąsiednich (Hjørundfjord i Storfjorden - główny fjord regionu Alesund, ok. 600 m głębokości!). Można pewnie łowić dorsze, czarniaki i rdzawce na gumki z cięższymi główkami (20-50 g) Pewnie dobre będą pilkery 80-100 g lub cięższe. Pod mostem łączącym Sykkylven z Hella jest fajne wypłycenie. W takich miejscach zawsze gromadzi się ryba. Zauważyłem u wejścia 2 ciekawe piaszczyste miejsca. Piszczyste blaty to ulubione miejsca halibuta, ale łowienie Halego to wyższa szkoła jazdy i dużo cierpliwości. Można spróbować cięższych dużych gum :) W rejonie Alesund, na zachód od miasta i w samym centrum też, są fajne ławice i tarliska. Ale to może być za daleko dla Ciebie? Do najbliższego tarliska 10 mil! Poza tym, 3 km na południe od Riksheim, masz jezioro Fitjavatnet a tam pewnie łososiowate? No i te krajobrazy, góry ze szczytami do 1000m!
Zazdroszczę Ci, choć ja w tym roku jadę w czerwcu na wyspę Vega. Już 3 raz :) Życzę udanego wędkowania, napisz proszę, jak było? (2013/03/30 12:49)

u?ytkownik80549


witam.. alesund miasto piekne jestem tu od niedawna i szukam miejsc gdzie mozna bylo by fajnie polowic. jak na razie jestem zielony jesli chodzi o znajomosc topograficzna ale wszystko przede mna ... moze jest jakis kolegega na forum ktory juz moczył kije w okolicach alesund? pozdrawiam (2013/04/01 22:28)

marcin.bilas


To może być bardzo interesujące miejsce do wędkowania. Najprościej zapytać miejscowych, oni wiedzą najlepiej :) Sykkylvsfjord, nad którym położona jest miejscowość Riksheim do której jedziesz, jest płytkim fiordem (12-60 m), w porównaniu do sąsiednich (Hjørundfjord i Storfjorden - główny fjord regionu Alesund, ok. 600 m głębokości!). Można pewnie łowić dorsze, czarniaki i rdzawce na gumki z cięższymi główkami (20-50 g) Pewnie dobre będą pilkery 80-100 g lub cięższe. Pod mostem łączącym Sykkylven z Hella jest fajne wypłycenie. W takich miejscach zawsze gromadzi się ryba. Zauważyłem u wejścia 2 ciekawe piaszczyste miejsca. Piszczyste blaty to ulubione miejsca halibuta, ale łowienie Halego to wyższa szkoła jazdy i dużo cierpliwości. Można spróbować cięższych dużych gum :) W rejonie Alesund, na zachód od miasta i w samym centrum też, są fajne ławice i tarliska. Ale to może być za daleko dla Ciebie? Do najbliższego tarliska 10 mil! Poza tym, 3 km na południe od Riksheim, masz jezioro Fitjavatnet a tam pewnie łososiowate? No i te krajobrazy, góry ze szczytami do 1000m!
Zazdroszczę Ci, choć ja w tym roku jadę w czerwcu na wyspę Vega. Już 3 raz :) Życzę udanego wędkowania, napisz proszę, jak było?

Dziękuję za podpowiedz,Będe miał 10 dni na wykazanie się :) Głównie interesuje mnie łowienie dużych ryb na morzu choc nie powiedziane jest ze nie sprubuje na jeziorze.Na pewno po powrocie zdam relację z mojej wyprawy. Pozdrawiam i połamania.  Może ktoś jeszcze coś podpowie,jak tam z wynajęciem większej łodzi,jakie ceny i takie tam :)
(2013/04/03 14:04)

andrzej-rozycki


Na Vedze było rewelacyjnie, tu zdjęcia: https://plus.google.com/u/0/photos/105004962503387250985/albums/5900769547458441537
oraz film: http://www.youtube.com/watch?v=v3-L0D0kRxI
Już mamy zarezerwowany ten sam ośrodek na przełomie czerwca/lipca 2014. Mamy jeszcze wolne 3 miejsca. (2013/09/22 22:02)