Nocowanie nad jeziorem - pytania

/ 28 odpowiedzi
Witam, wraz z kolegą chciałbym się wybrać nad pobliską Żwirownię z namiotem. Chciałbym dodać, że mamy po 15 lat. Czy możemy tam nocować? Czytając regulamin PZW dowiedziałem się że: Młodzież do lat 16 nie może łowić po zmroku. A my po zmroku odłożylibyśmy wędki i poszli spać i wędkowali ponownie z rana. Żwirownia na, na którą chcielibyśmy się udać znana jest z dużych ryb. Co za tym idzie jest tam pełno karpiarzy nocujących w swoich camperach bądź przyczepach campingowych. Czy musielibyśmy mieć jakieś specjalne pozwolenie/zgodę aby móc nocować. Czy po prostu nie możemy?
Zdjęcie przedstawia Żwirownię o świcie.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof


Upewnij się, że nad tym - jak to mówisz - jeziorem nie ma zakazu biwakowania i rozbijania namiotów z podłogą. Bo np u nas takie ograniczenia zostały wprowadzone. Jeśli nie macie zamiaru łowić, to możecie zostać na noc pod namiotem.Spać z kolegą teoretycznie możesz, ale nie polecam ... hehe :)  (2012/08/16 18:32)

Marciniak9


A gdzie to tak ładnie ? (2012/08/16 19:24)

Artur z Ketrzyna


To zależy na jaką kontrol traficie, bo jako małoletni wymagacie opieki dorosłego. Nawet jak byście chcieli spać w dziczy (poza polem namiotowym, gdzie zawsze powinien być opiekun).

No i jak będziecie spać w namiocie to ktoś wam może zająć miejscówkę. Gdyż nie będzie zajęta (nikt z niej nie będzie korzystał).

Jak by nie było, zawsze bezpieczniej z dorosłym, bo nie wiadomo na kogo nad wodą traficie. (2012/08/16 19:26)

Bernard51


Najwygodniej bylo by przysiasc sie do doroslych wedkarzy i poprosic o opieke przez noc co umozliwi wam wedkowanie tez w nocy, podejrzewam ze nie powinni wam odmówic opieki i lowisko musicie zajac obok stanowiska  opiekuna!! Polamania!! (2012/08/16 20:03)

krucyemen


Ja bym się nie wybierał jak tak wszyscy mówią na noc tylko pojechał bym o 3 rano wystarczy, posiedzicie cały dzień. No wiem w nocy biorą lepiej bo sam niekiedy jadę ale to jedziemy autem.  (2012/08/16 21:57)

egzekutor


bez opieki doroslego nie mozesz przebywac poza miejscem zamieszkania nie pamiętam ale chyb od 22 lub 24.00 (2012/08/16 22:45)

u?ytkownik116256


bez opieki doroslego nie mozesz przebywac poza miejscem zamieszkania nie pamiętam ale chyb od 22 lub 24.00


do 22 .Pozdrawiam (2012/08/16 23:01)

JKarp


bez opieki doroslego nie mozesz przebywac poza miejscem zamieszkania nie pamiętam ale chyb od 22 lub 24.00


do 22 .Pozdrawiam

CześćPodstawę prawną tak z ciekawości poproszę.JK (2012/08/16 23:35)

aquilon


Myślę, że nie dostanie Pan podstawy prawnej, ponieważ takowej nie ma. Jedyny wyjątek, kiedy opiekun prawny zgłosi zaginięcie, ale to inna para kaloszy.

Nie ma przepisu w prost regulującego godzinę policyjną dla niepełnoletnich. Kiedyś giertych takową próbował prawnie nałożyć ale mu nie wyszło.

Reasumując, jeżeli opiekun prawny nie zgłosi zaginięcia, a osoba nie pełnoletnia nie da powodu do zatrzymania, Policja nie powinna interweniować.
Niestety, żyjemy w takim a nie innym kraju więc różnie to może być ze stróżami prawa... (2012/08/16 23:53)

JKarp


CześćJanusz jestem a nie pan :-)Bardzo dziękuję za odpowiedź.JK (2012/08/17 00:00)

mikku


Witam, wraz z kolegą chciałbym się wybrać nad pobliską Żwirownię z namiotem. Chciałbym dodać, że mamy po 15 lat. Czy możemy tam nocować? Czytając regulamin PZW dowiedziałem się że: Młodzież do lat 16 nie może łowić po zmroku. A my po zmroku odłożylibyśmy wędki i poszli spać i wędkowali ponownie z rana. Żwirownia na, na którą chcielibyśmy się udać znana jest z dużych ryb. Co za tym idzie jest tam pełno karpiarzy nocujących w swoich camperach bądź przyczepach campingowych. Czy musielibyśmy mieć jakieś specjalne pozwolenie/zgodę aby móc nocować. Czy po prostu nie możemy?






Zgodnie z regulaminem PZW nie mozecie samodzielnie wędkowac po zmroku do ukończenia 16 lat. Natomiast biwakowac jak najbardziej możecie. Sprawa wygląda inaczej gdy np. dojdzie do spożywania alkoholu lub wybryków chuligańskich itp. 
Nie ma takiego czegoś jak godzina 22-6 w domu dla dzieci i młodzieży czy ogólnie dla osób niepełnoletnich. Nie ma żadnego zapisu prawnie to regulującego. 
Życzę miłej nocki nad wodą i pozdrawiam. Mik
(2012/08/17 09:20)

sensas1910


Cześć sam mam 15 lat ;) i  jeżdżę na nocki z kumplami  i kontrola nic nie robiła ale lepiej bedzie jak będzie z wami osoba pełnoletnia bo rożnie bywa . połamania (2012/08/17 12:43)

krisal


A gdzie to tak ładnie ?

Łowisko Specjalne "Pstrąg" w Pobiedziskach, przy trasie Poznań-Gniezno (2012/08/17 18:03)

Banita


Najlepszy i najpewniejszy sposób na biwakowanie nad wodą bez łamania prawa to własna łódka kabinowa lub inna łódka z prostym namiotem, na której można się bezpiecznie przespać.

(2012/11/18 16:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

troc


Pkt. 3 Regulaminu Lowiska Specjalnego "Pstrąg":
    Obowiązuje zakaz biwakowania, palenia ognisk oraz wędkowania ze środków pływających. Wędkowanie i zanęcanie wyłącznie z brzegu.
Czyli odpowiedź już znana, nieważne pełnoletni, małoletni czy nie....
(2012/11/19 17:58)

Banita


Rysiu jest miliony łowisk gdzie można wędkować z łódek, powiedz mi, więc dlaczego miałbym wybrać takie gdzie nie można wędkować ze środków pływających. Żaglówka, którą widzisz służy tylko do spania i przemieszczania się po łowisku, bo nie jest zarejestrowana a wędkuję z brzegu, lub z Armady 250 lub ewentualnie z pomostów, których jest masa na naszych jeziorach.  

(2012/11/19 18:20)

troc


Mariuszu, ten przytoczony punkt regulaminu jest odpowiedzią dla kol. @Krul-Mateusz odnośnie biwaku na tym określonym łowisku które rządzi się swoim regulaminem i gdzie jest zakaz biwakowania. Osobiście również uważam, że nie ma to jak niezależność i wolność jaką daje własna łódeczka.Pozdrawiam. (2012/11/19 18:53)

Jack14


Tak tylko pytanie i cały wątek dotyczył miesiąca SIERPIEŃ, a nie listopad ! 

(2012/11/20 15:26)

Banita


W listopadzie, jeśli wędkujesz w nocy tym bardziej przyda się dobre miejsce do biwakowania z ogniskiem lub ciepłą ogrzewana kabiną w łódce, camperze, lub w przyczepie kempingowej.

(2012/11/20 20:05)

banzai


Byłem we wrześniu w moim kole i pytałem się dokładnie o tą samą rzecz
Usłyszałem że w żadnym wypadku... Że  jeśli będę biwakował nad jeziorem bez opieki dorosłego
to straż PZW to może być mój najmniejszy problem... Ponoć jest tak że jeśli dziecko po godzinie 22
znajduje się po za miejscem zamieszkania to policja może Cie albo spisać albo odwieźć do domu bądź na komisariat a z komisariatu odebrać opiekun... Może chcieli mnie tylko nastraszyć bo faktycznie teraz niebezpiecznie wyjść z domu po 20 a co dopiero spać w lesie... Polecam zrobić coś takiego ze jedziesz na cały dzień wracasz równo ze zmrokiem i o świcie lecisz nad jezioro chyba że chodzi wam o ten motyw namiotu wtedy już tylko na ogródku 
Pozdrawiam i Połamania kija :D (2012/11/20 21:03)

JKarp


Cześć
" 4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że 
młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby 
uprawnionej do opieki."


RAPR Ci pozwala :-)
Natomiast jeśli chodzi o Policję:
Patrz post powyżej- " Myślę, że nie dostanie Pan podstawy prawnej, ponieważ takowej nie ma. Jedyny wyjątek, kiedy opiekun prawny zgłosi zaginięcie, ale to inna para kaloszy. 
Nie ma przepisu w prost regulującego godzinę policyjną dla niepełnoletnich. Kiedyś giertych takową próbował prawnie nałożyć ale mu nie wyszło.
Reasumując, jeżeli opiekun prawny nie zgłosi zaginięcia, a osoba nie pełnoletnia nie da powodu do zatrzymania, Policja nie powinna interweniować. Niestety, żyjemy w takim a nie innym kraju więc różnie to może być ze stróżami prawa..."
Jak masz skończone 16 lat a nie dasz powodu do zatrzymania żaden policjant nie powinien i nie ma prawa Cię zatrzymać. Gdyby chciał podajesz namiary na rodziców i stwierdzasz, że masz ich zgodę na przebywanie poza domem znaczy na rybach.Dlatego zaznaczyłem tekst : " ... róznie to może być..." ponieważ masz tak się zachowywać, żeby nie mieli do Ciebie żadnych uwag czyli grzecznie, posprzątane, żadnych papierosów, piwa i temu podonnych używek.JK

(2012/11/20 21:26)

banzai


Do tego nie trzeba zgłaszać zaginięcia kiedyś wracałem z urodzin kolegi, wszystko kulturalnie tylko że było koło 23 i podjeżdża straż miejska dokumenty, kieszenie a na koniec gdzie mieszkam i że odwożą mnie do domu bo to ich obowiązek ja nie narzekałem taka podwózka w zime to super sprawa... :) (2012/11/20 21:28)

JKarp


Cześć
Ile masz lat?
Zimą podwieźli Cię żebyś nie zrobił sobie krzywdy ( nie zamarzł ).
Ten artykuł co prawda dotyczy kontroli drogowej ale jak najbardziej polecam w razie co ( gdybyś drugi raz wracał nocą ):http://moto.wp.pl/kat,45754,title,Przeszukanie-podczas-kontroli-drogowej,wid,15105710,wiadomosc.html?ticaid=1f8fe&_ticrsn=3
JK (2012/11/20 21:37)

banzai


teraz 16 a wtedy 15...
Ciekawe czy przejście ulicą o 23 można uznać za podstawę do przeszukania czy po prostu nudziło im się? (2012/11/20 21:51)