Zaloguj się do konta

Nocny sygnalizator na szczytówkę

utworzono: 2012/04/30 20:37

Witam! Wybieram sie w tym tygodniu na nocke,bede lowil na splawik i na feedera. I tu zaczyna sie problem,poniewaz nie wiem co zalozyc na szczytowke feedera abym w nocy widzial brania. Chcialbym koledzy zebyscie mi cos doradzili,moze macie na to jakies swoje patenty? Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam:) [2012-04-30 20:37]

davix7

Świetlik przyklejony na taśmę. [2012-04-30 20:52]

adamek19969

tylko świetlik !!! dzwoneczki w moim przypadku spadają albo się skręcają tzn, że wchodzą na żyłkę :) ! [2012-04-30 21:01]

HeadAche

http://allegro.pl/oryginal-sygnalizator-bran-na-szczytowke-3mm-5mm-i2283130839.html

Nie łasny patent ale sie sprawdza i nie spada.

[2012-04-30 21:05]

HeadAche

własny* [2012-04-30 21:06]

mariusz23

http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=11016

Najlepsze dzwonki bez obawy splątania.
[2012-04-30 21:10]

kch65

Niektóre ze świetlików są sprzedawane z plastikowym zatrzaskiem(kupowałem takie ze świetlikami Jaxona) mocowanym na szczytówce. Wsuwa się w niego świetlik i po krzyku. To chyba najprostszy sposób mocowania świetlika do szczytówki
[2012-04-30 21:11]

Niektóre ze świetlików są sprzedawane z plastikowym zatrzaskiem(kupowałem takie ze świetlikami Jaxona) mocowanym na szczytówce. Wsuwa się w niego świetlik i po krzyku. To chyba najprostszy sposób mocowania świetlika do szczytówki

O! taki sposob bylby chyba najlepszy.A wiesz moze jak sie nazywaly te swietliki jaxona?:) [2012-04-30 21:36]

JOPEK1971

O! taki sposob bylby chyba najlepszy.A wiesz moze jak sie nazywaly te swietliki jaxona?:)

Świetlik,ale jak nie masz tego możesz do szczytówki prytwierdzic kokardkę z białej folii.

[2012-04-30 21:59]

adamek19969

w taamtym roku jeszcze były. w tym już nie . przynajmniej w Koninie. taki zastrzask od 4-9 złoty ...na szczęście mam jedno [2012-04-30 22:07]

kamael

Próbowałem różnych klipsów i może i się da łowić ale jak dla mnie nie ma nic lepszego jak kawałek taśmy bezbarwnej i przykleić na szczytówkę. Przyklejamy tak aby nie było żadnych "krawędzi" czy "szparki" aby żyłka nam się nie zaczepiała i mamy spokój do rana.
[2012-04-30 22:35]

Trevor

Miałem już kiedyś takie ustrojstwo, średnio mi się sprawdzało. W wypadku delikatnych brań praktycznie nie skuteczne. Tylko naprawdę konkretne szarpniecie powodowało zmianę koloru świecenia. Zdecydowanie bardziej wole tradycyjne dzwoneczki z mozliwoscia dokręcenia do szczytówki. [2012-05-01 01:07]

Przetestowałem te migadełka na szczytówkę - kaszanka i dno. Świetlik jest dobrym rozwiązaniem, ale nie daje sygnału dźwiękowego.  Dzwoneczki są ok, ale po ciemku zdarza się, że żyłka plącze się na sprężynkach.

Ja opracowałem własną metodę. Kawałkiem wąziutkiej taśmy izolacyjnej przyklejam świetlik na szczytówce (rozwiązanie lepsze od oryginalnych plastikowych nakładek), a dodatkowo kupiłem za kilka złotych minisygnałki mocowane do wędziska. Odpowiednio zmodyfikowałem mocowanie i teraz mam zarówno dobrze widoczną szczytówkę, jak i sygnał jeśli następuje branie.

[2012-05-01 12:39]

Zależy kolego gdzie chcesz łowic : rzeka czy jezioro. Na rzekę polecam dzwonek, zaś na jezioro nie polecam żadnych zatrzasków bardzo łatwo w ten sposób uszkodzic sobie szczytówkę feedera, najlepszy sposób na jezioro to świetlik który oklejamy na około szczytówki taśmą bezbarwną. [2012-05-01 13:16]

zibik33

zamiast taśmy do świetlików lepiej dać gumowe mocowania chyba jak wspominane wcześniej jaxona. kiedyś też mocowałem świetliki na taśmę izolacyjna lecz te mocowania są o wiele bardziej praktyczne , kosztują chyba z 2 zł
[2012-05-01 13:29]

No prosze o gumowych nie wiedziałem, rewelka te będą bardzo dobre. [2012-05-01 13:32]

zamiast taśmy do świetlików lepiej dać gumowe mocowania chyba jak wspominane wcześniej jaxona. kiedyś też mocowałem świetliki na taśmę izolacyjna lecz te mocowania są o wiele bardziej praktyczne , kosztują chyba z 2 zł

Te gumowe beda super:) kupie wtedy cos takiego [2012-05-01 13:55]

piotrum

Hej. Mój sposób, a właściwie sposób sprzedany przez kolegę jest bardzo prosty i bardzo skuteczny...

Tniemy bowiem wentylek od dętki rowerowej na długości około 3-4 mm. niemy da takie odcinki. Zakładamy przed nawleczeniem oczywiście żyłki na szczytówkę te dwa kawałeczki. Bedzie to trochę uciążliwe już nad wodą, dlatego sugeruję zrobić tę czynność w domku. Zakładamy na pierwszą część szczytówki, między 1 a 2 przelotką. Kiedy zbliża się ciemność wciskamy w te dwie gumowe wentylkowe opaski świetlika i temat ogarnięty. Skutecznie i tanio...

Pozdrawiam

[2012-06-28 00:26]

pawtek

Możesz też kilkadziesiąt cm przed szczytówką (tak by szczytówka mogła się swobodnie wyginać podczas brania) wbić podpórkę z dźwiękowym sygnalizatorem brań i ustawić tak wysokość aby żyłka przechodziła przez niego i podczas brania będzie Ci piszczał, sam tego nie próbowałem ale widziałem u innych wędkarzy i wydaje się to dość sensowne..
[2012-06-28 01:28]

ryukon1975

Też takich używam świetne tylko trzeba cały czas mieść szczytówkę na oku.
W gumę nie zacina się żyłka i nie ma problemów technicznych.:)
Opakowanie takich uchwytów chyba z 10 szt kosztuje kilka złotych przynajmniej ja tyle płaciłem jakiś rok wstecz a posłużą mi jeszcze długo bo guma jest niezniszczalna.
[2012-06-28 01:33]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia