Zaloguj się do konta

Nocne jazie

utworzono: 2012/04/16 14:09
martino 1971

Sobota godz. 16 jesteśmy na miejscu , rozbijamy obóz duży parasol miejsca na trzy osoby. Powoli każdy z nas rozkłada wędki stawia na stojakach, rozrabiamy zanętę czas na pierwszy rzut moimi feederami. Wiemy że pogoda na pewno nie dopisze zapowiadali opady zarówno w sobotę jak    i niedzielę. Po godzinie kolega ma już pierwsze małe płocie (18-22 cm.) ja i szwagier podobnie. Im bliżej zmroku zaczyna siąpić deszczyk wzmacniamy naciągi w namiocie , przygotówka do nocki. Około 21 oczywiście ognisko , a deszczyk cóż raz kropi raz silniej pada i tak na zmianę aż do rana. Na stoliku przy lampce gazowej coś dla ciała na rozgrzewkę ale oczywiście w ilościach dozwolonych. Około 2 w nocy postanowiliśmy że się zdrzemniemy mniej więcej do 6 rano. Tym bardziej że każdy z nas ma już w siatce ładne rybki   (okoń 25cm, płocie 30cm, karpie pod 40cm, jazie 40cm, tylko brak leszcza ) nie wiem dlaczego ale nikt z nas nie złowił właśnie leszcza . nocka upłynęła nawet nie zmarzliśmy . śniadanie i do wędkowania do 12 coś nam skubało ale drobna płoć okonki i nawet ładny jaź ponad 40cm. Od miejscowego właściciela pola kempingowego dowiedzieliśmy się że z braniami jest jeszcze słabo dopiero zaczyna brać biała ryba właśnie przede wszystkim jaź i płoć. Do nie dawna jezioro było jeszcze skute lodem woda bardzo wolno się nagrzewa a jezioro tego nie powiedziałem na wstępie znajduje się w górach ( zbiornik Żywiecki ). Tak więc pierwszy wypad na nockę myślę że się udał, rybki dopisały człowiek odpoczął naładował baterie. Teraz trzeba się powoli szykować na długi weekend mam nadzieję że będzie już ciepło i słonecznie a gdzie się wybierzemy ? korci mnie rzeka ale pewnie decyzja zapadnie w ostatniej chwili. Podam informacje dla początkujących wędkarzy którzy dopiero zaczynają   „zabawę” z feederem , może pomoże im to choć troszeczkę w sztuce połowów ryb. łowię na sprzęt firmy : wędziska jaxon   i robinson ciężar wyrzutu do 70 i 80 gr. Żyłki główne 0,25 mm. Przypon 0,12 mm. 0,14 mm. Pozdrawiam wszystkich nocnych marków nad woda.

[2012-04-16 14:09]