Nocne zawody gruntowe-taktyka,zanęty

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich!
Nazywam się Kamil Rapiej I jutro biorę udział w nocnych zawodach gruntowych. Zacznę od tego że jezioro na którym odbywają się zawody jest wielkości 12h. Głebokość wynosi od 3 do 5 metrów, a dno jest stosunkowo twarde i czyste . Ryby przeważające to głownie karpie, leszcze i karasie, chodź w łowisko mogą wejść płocie, wzdręgi, okonie i liny.
Na zawody zakupiłem zanętę lorpio magnetic carp, która podobno sprawdza dziwnym trafem przy połowie sporych leszczy. Do tej zanęty dokupiłem booster lorpio zapachu karmelowego. Drugą zanętą jest traper sekret karp czerwony zapachu truskawkowego. Chodź na zawody wezme czerwone, białe robaki i pinki to do zanęt zamierzam dodac wyłącznie kukurydze i w dodatku z ciemną gliną wiazacą zanecic łowisko z procy. Nastepnie łowic na obie zanęty dając na haczyk kukurydze (na wędce z zanętą karpiową mogę sprobowac na pellet banan-wanilia) aby w łowisko nie weszła drobnica, pozniej jeśli jedna zaneta będzie bardziej skuteczna od drugiej to przerzucić się wyłącznie na nią. Jeśli brania będą zdecydowane to zmieszać zanete z gliną w proporcji 1;1 żeby nie przekarmić ryb. I tak sprobuje jakość dotrwać do rana
Chciałbym abyście ocenili tą taktykę na leszcze i karpie które zamierzam łowic.
Dodatkowo co myślicie o myciu robakow, rozcieńczaniu aromatu z wodą czy wgl o samej idei czy można mieszac gline z zanętą i łowic tak na koszyk. Jeśli chcecie sami możecie podsunąć jakies propozycje czy uwagi. Czekam na wasze komentarze
fishark

Mycie robaków jest ok, po umyciu i osuszeniu proponuje je przesypać jakimś atraktorem, np scopex, do koszyka proponuje zanętę bez gliny (za mocno będzie klejąca i słabo może uwalniać się z koszyczka) i koniecznie pieczywko fluo czerwone, pomarańczowe i żółte, płatki górskie, puszkę kukurydzy konserwowej, + coś na przeczyszczenie np copremelase lub trochę mączki kokosowej. U mnie w nocy najlepiej bierze na białego lub na pinkę. Na jednym haku proponuje 2 pineczki(jedna biała, druga czerwona), a na drugim 3 białe. Zobaczysz na co lepiej bierze wtedy na drugim to samo zmontuj. (2017/06/23 20:55)