Nocne połowy-co i jak, jak łowić?

/ 13 odpowiedzi
Drodzy koledzy jestem początkującym wędkarzem i nie wiele wiem o nocnych połowach ryb.Chciał bym się dowiedzieć jakie ryby można łowić w nocy i na co jakie techniki łowienia polecacie.Pozdrawiam.
goryl25


No w nocy można złowić wiele ryb np.: Węgorz , Leszcz , Sandacz , Sum ...   . Węgorza możesz złowić  na rosówke (ale pamiętaj że od 15 czerwca jest okres ochronny węgorza) metode jaką ci polece na noc to jest FEEDER :) (2011/06/13 13:47)

u?ytkownik57785


W nocy w zasadzie wszystkie ryby można łowić. Te, które wymienił kol. @goryl25, jak i pozostałe, oprócz techniki muchowej i raczej spinningowej. Najlepiej na grunt i na spławik ze świetlikiem. (2011/06/13 13:54)

michal14


na grunt z trupkiem na sandacza.:) (2011/06/13 14:52)

piotrcarp


amury , karpie , leszcze , sandacze , wegorze , sumy i nie tylko ja wole na grunt lowic ale sprobuj roznych technik wtedy bedziesz wiedzial jaka ci sie spodoba i na taka bedziesz lowil (2011/06/13 19:50)

Alwaro


A na co koledzy w nocy co polecacie (2011/06/28 15:15)

Jack14


Żubra zawsze możesz z...... (2011/06/28 15:35)

seboa


u mnie biora koluchy mozna przez noc nalapac setke poza tym to jeszcze biora ryby:)karp´ lin karas leszcz i .mietus na jesieni i wiosne i inne na ktore sie nie nastawiam przyneta to duza rosowka kukurydza białe robale .powodzenia (2012/11/05 22:39)

lynx


Żubra zawsze możesz z......


Albo brzegówkę. (2012/11/05 23:55)

AndrzejWilkowski


Słuchajcie ja ma bardzo fajne doświadczenia z łowieniem w nocy na spławik ze świetlikiem . Łowienie na spławik ze świetlikiem to fajna przygoda szczególnie latem gdy noce są ciepłe . Łowie na dużym kaszubskim jeziorze ale zauważyłem , że biała ryba w nocy podchodzi dużo bliżej brzegu i trzciny niż za dnia . Łowisko zawsze nęcę o zmierzchu . Zestaw spławik przelotowy z rosówką umieszczam na pierwszym spadku dna ( głębokość około 1,8 do 2 m ) . Na brania nie muszę czekać długo . W nocy latem  biała ryba jest mniej ostrożna i bardziej ufna niż za dnia . Najczęściej tą metodą łowię duże leszcze i liny to dwa gatunki  na , które się nastawiam ale tą metodą złowić można wszelaką biała rybę . Dlatego w po skończonej nocce w mojej siatce często obok leszcza i lina można znalezć duża płoć , okonia  i karasia a i karp trafił się kilka razy .Najważniejszym w tej metodzie jest dobre ustawienie gruntu na , którym się łowi . Rosówka powinna znajdować się około 5 do 10 cm nad dnem tak by zminimalizować brania drobnicy . Acha i najważniejsze w nocy zawsze około 10 metrów od wędki spławikowej ustawiam wędkę gruntową z martwą rybką . Zgodnie z zasadą - ,, tam gdzie biała ryba tam i drapieżnik " . Na martwą rybkę częstym przyłowem są sandacz i węgorz . Dlatego polecam tą metodę na letnie noce ! . (2012/11/10 19:35)

lynx


Dobra metoda . Też czasem ta robie jak ładna noc. (2012/11/13 00:13)

Uki80


ja tam sie glownie nastawiam na karpia i amura z kulkami proteinowymi. tylko grunt i wymach ile fabryka dala. jednak kiedys w ramach doswiadczen rzucilem trupka na splawik 2m od brzegu i o 1 w nocy duzy sandacz wzial. a na czerwonego robala raz mialem węgorza ale to raczej sznurówka byla :) tak czy siak nocne lapanie jest najlepsze. gnisko, piwko i spokuj od wszystkiego (2013/02/07 23:53)

u?ytkownik39933


ja tam sie glownie nastawiam na karpia i amura z kulkami proteinowymi. tylko grunt i wymach ile fabryka dala. jednak kiedys w ramach doswiadczen rzucilem trupka na splawik 2m od brzegu i o 1 w nocy duzy sandacz wzial. a na czerwonego robala raz mialem węgorza ale to raczej sznurówka byla :) tak czy siak nocne lapanie jest najlepsze. gnisko, piwko i spokuj od wszystkiego

i jak efekty na te kulki  ? (2013/02/08 00:01)

Uki80


przez caly sezon tylko jedno branie (kulka ananas 2 w nocy) i to zerwane. pocieszeniem jest dla mnie to ze stare wygi ze sprzetem za dziesiatki tysiecy (łódki, echosondy i pol sklepu wędkarskiego) tez nic nie lapali. podobno na tym zbiorniku gdzie jezdze rok 2012 byl do bani. (2013/02/08 00:29)