Zaloguj się do konta

Nocna wyprawa na lina

utworzono: 2014/04/03 17:40
Wedkarstwomazowieckie

WitamWiem że z jednej strony zakładam głupi wątek,ale chce poznać wasze zdanie.Mieszkam nie daleko Warszawy,patrząc na mapę patrzę na Warszawę.I stąd moje pytanie.Mam zamiar pojechać na nockę z soboty na niedzielę,a dokładnie mam zamiar nastawić się na lina i karasia,woda około 20 ha.Mam zamiar łowić w miejscu nie przekraczającym 2 metrów czyli 1-2 m.I co sądzicie o takim łowieniu?Jak myślicie o takiej porze i o takiej pogodzie da się coś złowić?Wiem że nie przekonam się jak nie pojadę,ale czy wy próbowaliście kiedyś takiego łowienia?W dzień jest od 10 do 15 stopni ale w nocy temperatura spada do 0 lub -2.Jak myślicie będzie lin lub karaś żerował?
Tutaj podaje stronę z pogodą,można sprawdzić pogodę na kilka dni. http://www.twojapogoda.pl/
Patrząc na Warszawę co sądzicie? Da się połowić liny czy karasie o takiej pogodzie? [2014-04-03 17:40]

SVT

Moim zdaniem to będzie szczęśliwy traf, jeżeli coś złowisz nocą. Ryba karpiowata lubi temperaturę plusową. Nastawiałem się nie raz na te rybki nocami i nie był to dobry pomysł. Ale zauważyłem kiedy noce są cieplejsze, temperatura wzrasta do 5  °, brania były częstsze i efektowne. Chciałbym jeszcze podkreślić że swoje próby, testowałem na rzekach, kanałach. Wiadomo że na jeziorach, czy wodach stojących jakimi są stawy itp. Woda jest cieplejsza a i czasami ryba nieustannie zaczyna wcześniej żerować. Spróbuj i podziel się testem, możliwe że będzie to dobry pomysł, z roku na rok, nasz klimat jest zmienny.PS: Połamania kija! [2014-04-03 17:54]

kamil1141

Wątpię , chyba jeszcze za wcześnie. Jestem co sobotę na rybach i albo bierze płoć albo nic, tam gdzie ja łowie okolice łomianek to wszyscy mówią ze jeszcze ze dwa tyg i ta ryba powinna już wypłynąć.
[2014-04-03 18:10]

Śmiało można,ja połowiłem grubszą rybę w tym roku głownie po zachodzie słońca.Pozdrawiam [2014-04-03 18:13]

Jeszcze za wcześnie. Nigdy nie łowiłem nocą,bo nie miałem z kim. Temperatura nocą jest jeszcze za niska. Ryba dopiero się budzi do żerowania za dwa, trzy tygodnie powinno się ocieplić w nocy.

[2014-04-03 18:30]

osa12

Lin i karaś to ostatnio moje ulubione ryby na które poluję nocą. Jednak na noce wybieram się dopiero koniec kwietnia, początek maja. A najlepszy jest ciepły czerwiec i początek ciepłego lipca.Potem coraz gorzej, a ja przestawiam się na drapieżniki.
Złapanie w początkiem kwietnia lina i karasia nocą to będzie cud. [2014-04-03 19:47]

danczos

hej kamil możesz napisać gdzie łowisz w okolicach Łomianek ? Łowisz może na jez Kiełpińskim jest tam jakaś ryba ? Pytam bo też jestem z Warszawy i wybrałbym sie gdzieś blisko na rybki [2014-04-03 20:48]

ferdek142

Wczoraj tj. 03.04.2014 na stawie w Wlkp. w godzinach 19.00 - 22.00. Efekt to 2 ładne liny 35 i 33 cm. Dwa dni wcześniej w tych samych godzinach 2 karpie 37 i 34 cm, do tego 1 niewymiarowy karpin i niewymiarowy lin. Zestaw to bacik 6m, główna 0.14, przypon 0.12, haczyk 14, 3 pinki na haku, na początku miejsce zanęcone 3 kulami zanęty z pinką. Z tego co zauważyłem, ryba lepiej pod wieczór bierze niż w dzień.
[2014-04-04 09:12]

Też właśnie o tym pisałem wyżej,to widać "cuda" się zdarzają. [2014-04-04 14:06]

pangaz4

pewnie że szanse są i to kolego spore ja już łowie i jest dobrze efekty mnie zadowalają wszystko zależy od łowiska 
[2014-04-04 16:46]

SVT

Nie wiem jak u Ciebie, u mnie dzisiaj była mocna burza. Co oznacza że ryby będą pobudzone, nawet jest 22 godzina teraz i o dziwo. Ciepło i 11 na plusie. To okazja na nocną zasiadkę. [2014-04-08 22:06]