Noc, na jakie ryby się zasadzać.

/ 7 odpowiedzi
Witam.Na jakie ryby zasadzać się nocą. Jakie ryby chętnie biorą nocą. Od ryb spokojnego żeru, po drapieżniki.Pytam, bo kto pyta nie błądzi, poza tym lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć, szczególnie jeśli łowi się nocą :). Zasadnicze pytanie. Jakie ryby chętnie biorą nocą?
Ps. Jakie stosować sygnalizatory brań (chodzi mi grunt). W jakiej cenie one są?
Z góry dziękujęEskadie
zajaclol


Sandacz, sum, węgorz, miętus, leszcz, a także spora płoć. Oprócz tego także śmiało można się nastawiać na karpia, amura, lina i inne... Najbardziej jednak wykazują nocną aktywność te które wymieniłem na samym początku. Jako sygnalizatory stosuję te same co w dzień, tylko wzbogacam je w świetlik - np szczytówkę feedera. Pozdrawiam.

- Mapy batymetryczne jezior polskich; 
- Jak przygotować się do łowienia; 
- Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich; 
- Jak łowić różne gatunki ryb; 
- Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego;  (2012/01/07 21:31)

piotrcarp


Witam to jest temat rzeka mozesz lowic sandacze wegoze sumy karpie leszcze i nie tylko sygnalizatory od kilku zl do kilku tysiecy musisz bardziej sprecyzowac pytanie co cie interesuje i jakie kwoty chcesz na to przeznaczyc (2012/01/07 21:40)

max1998


W nocy to ja preferuje z białej rybki leszcze i spore płocie a z drapieżnika to suma i sandaczyka  i dzwonki jako sygnalizatory a jak świetlik dodasz to już możesz sobie połapać fajnie (2012/01/07 21:41)

MareKs


W nocy najlepiej połowiłem karpia, leszcza, sandacza. Dobrze biorą też węgorze, sumy. Najczęściej ryby rzerują w innych miejscach w dzień i w nocy. (2012/01/07 21:49)

ryukon1975


Łowię na rzece gdzie występują nasze rodzime gatunki ryb.
Po latach wiem że w nocy jest możliwe branie każdej ryby.
Jedne biorą lepiej ,inne gorzej,niektóre sporadycznie. (2012/01/07 22:13)

sumik1974


Wszystko zależy o jakiej porze roku chcesz łapać,bo jeśli teraz to tylko białą rybę i to nie wiem czy z jakimś powodzeniem.
A jeśli się pytach ogólnie to prawie wszystko możesz złapać w nocy zależy na co się nastawisz.Jak martwa rybka na haczyku to raczej płotki nie złapiesz. (2012/01/07 23:14)

Eskadie


Dzięki wielkie. Pozdrawiam ! (2012/01/08 10:11)