NO KILL - rzeka Odra w Kędzierzynie-Koźlu

/ 86 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

zbynio 33

Według danych Inspekcji Ochrony Środowiska w ciągu 2012 roku poprzez Odrę do Morza Bałtyckiego trafiła duża ilość metali ciężkich, tj.: 19,1 ton cynku, 56,1 ton miedzi, 7,5 tony ołowiu, 0,4 tony kadmu, 26,5 ton niklu oraz ok. 200 kg rtęci[20].

Tak głosi Wikipedia  http://pl.wikipedia.org/wiki/OdraWedług mnie trzeba miec wielką odwagę i końskie zdrowie aby jeść ryby z Odry też. Może nie jest tak brudna jak Wisła ale do czystych tez nie należy. Jednym z plusów c&r które stosuje jest to, że nie pakujemy w siebie tej tablicy mendelejewa.

Kiedys tez na tym forum publikowalem jakas wypowiedz w prasie jakiegos profesora na temat zawartosci wszelakiego swinstwa w rybach z wod slaskich. Oczywiscie od razu odezwalo sie kilku (kilkunastu) ze oni jedza rybki tylko z czystych wod :). I ze inne (marketowe) ryby wcale nie sa zdrowsze.
Ja powiem tylko tyle. SMACZNEGO :). I moje dziecko nie je ryb slodkowodnych. Smiem twierdzic, ze duzo zdrowsze (choc mniej smaczne) sa ryby kupowane w hodowlach.

Pawelz pełna zgoda i dodam jeszcze, ze wskaźnikiem zanieczyszczenia zbiorników jest węgorz. To ta ryba gromadzi najwięcej w swoim organizmie dioksyn. Nawet kury, czy jajka z chowu klatkowego są pod tym wzgledem zdrowsze od tych ekologicznie hodowanych.... (2015/01/07 10:51)

zbynio 33

Krytykuję to, co uważam za stosowne. Nie przypominam sobie, żebym cię choćby jednym słowem atakował, krytykował, czy coś tam. W kwestii NK mam swoje zdanie i zawsze będę przeciwko, co nie dotyczy ciebie, ani innych użytkowników tylko mnie i przepisów. Mam prośbę do ciebie. Na razie kulturalnie proszę, odwal się gościu ode mnie i będzie miło. Albo kontynuuj, a zapewniam cię, że ja się wrogami nie przejmuję, nie przejmuję się banami, moderami, i innymi głupotami. Może być zgoda, tylko zejdź ze mnie i pisz o wędkarstwie, nie o mnie, bo ja tu jestem tylko marnym userem i nie zasługuję na to, byś marnował czas na wojnę ze mną. A ja się nie poddaję - wiekszość na forum o tym wie.

Co nie? Jędrula?  

Kedzio trochę chyba przesadzasz. (2015/01/07 10:53)

Monster crab

Według danych Inspekcji Ochrony Środowiska w ciągu 2012 roku poprzez Odrę do Morza Bałtyckiego trafiła duża ilość metali ciężkich, tj.: 19,1 ton cynku, 56,1 ton miedzi, 7,5 tony ołowiu, 0,4 tony kadmu, 26,5 ton niklu oraz ok. 200 kg rtęci[20].

Tak głosi Wikipedia  http://pl.wikipedia.org/wiki/OdraWedług mnie trzeba miec wielką odwagę i końskie zdrowie aby jeść ryby z Odry też. Może nie jest tak brudna jak Wisła ale do czystych tez nie należy. Jednym z plusów c&r które stosuje jest to, że nie pakujemy w siebie tej tablicy mendelejewa.

Kiedys tez na tym forum publikowalem jakas wypowiedz w prasie jakiegos profesora na temat zawartosci wszelakiego swinstwa w rybach z wod slaskich. Oczywiscie od razu odezwalo sie kilku (kilkunastu) ze oni jedza rybki tylko z czystych wod :). I ze inne (marketowe) ryby wcale nie sa zdrowsze.
Ja powiem tylko tyle. SMACZNEGO :). I moje dziecko nie je ryb slodkowodnych. Smiem twierdzic, ze duzo zdrowsze (choc mniej smaczne) sa ryby kupowane w hodowlach.

Pawelz pełna zgoda i dodam jeszcze, ze wskaźnikiem zanieczyszczenia zbiorników jest węgorz. To ta ryba gromadzi najwięcej w swoim organizmie dioksyn. Nawet kury, czy jajka z chowu klatkowego są pod tym wzgledem zdrowsze od tych ekologicznie hodowanych....

Bez przesady, Odra to już nie jest to szambo które było kilkanaście lat temu, z roku na rok staje się coraz to czyściejsza i rybna. Wiele zakładów które ją latami podtruwało zostało zlikwidowanych, a na jej mniejszych dopływach, dzięki środkom europejskiego funduszu rozwoju regionalnego, powstało wiele oczyszczalni ścieków. Od jakiegoś czasu na odcinku K-Koźle zaczął pojawiać się rak - naturalny bioindykator czystości wody, co dobrze rokuje na przyszłość. Co do dioksyn, to teraz w okresie zimowym mamy ich w powietrzu najwięcej po przez spalanie węgla i innych tworzyw sztucznych w przydomowych kotłowniach, także racząc się potrawami z grilla wchłaniamy w siebie ich sporą porcję, nie wspominając o naszej faszerowanej konserwantami i antyutleniaczami modyfikowanej żywności... A więc nie ma co panikować konsumując rybkę z Odry, co nas nie zabije, to nas wzmocni.    
(2015/01/07 14:18)

wirefree

A ja powiem tak Nokill nic tutaj nie da bo po pierwsze to jest rzeka po drugie narazie jest w miare czysta choc wlasciwie to szambo w porownaniu np Do Renu.  A po drugie niedlugo znow znajdzie sie jakas menda ktorej taniej wyjdzie spuscic scieki do rzeki niz je utylizowac i kolo sie zamknie. tryliony lat musza minac zeby sie zmienila mentalnosc ludzi w tym kraju. (2015/01/07 16:00)

kedzio

Krytykuję to, co uważam za stosowne. Nie przypominam sobie, żebym cię choćby jednym słowem atakował, krytykował, czy coś tam. W kwestii NK mam swoje zdanie i zawsze będę przeciwko, co nie dotyczy ciebie, ani innych użytkowników tylko mnie i przepisów. Mam prośbę do ciebie. Na razie kulturalnie proszę, odwal się gościu ode mnie i będzie miło. Albo kontynuuj, a zapewniam cię, że ja się wrogami nie przejmuję, nie przejmuję się banami, moderami, i innymi głupotami. Może być zgoda, tylko zejdź ze mnie i pisz o wędkarstwie, nie o mnie, bo ja tu jestem tylko marnym userem i nie zasługuję na to, byś marnował czas na wojnę ze mną. A ja się nie poddaję - wiekszość na forum o tym wie.

Co nie? Jędrula?  

Kedzio trochę chyba przesadzasz.

Nie, nie przesadzam. Co tu jest grane w tym syfie, że jak ktoś tylko wypowie swoje zdanie, to zaraz się go ludzie zaczynają czepiać? Jondrusia w to zamieszałem dlatego, że zna mnie od początku istnienia tego portalu, więc wie, że nie pozwolę żadnemu łachmycie czepiać sie mnie bez powodu. Ja tu piszę o tym, co mi się podoba, albo nie podoba. Staram się nie reagować po staremu. Ale w zamian ptrzymuję komentarze różnych elementów, które nie dotyczą moich wypowiedzi, ale za to dotyczą mojej osoby.

WIĘC NIE PRZESADZAM KOLEGO - !

Myślałem, że się to już na tym portalu skończyło, ale widzę, że guzik! Odpowiesz inaczej niż myśli pan x, to on nie przedstawi kontrargumentów, tylko będzie cię kąsał bez sensu!

Tak tu zawsze było, zawsze tak jest i zawsze będzie, a kiedy moder sie wreszcie obudzi, to zbanuje tego, co sie bronił, nie tego co zaczepiał.

To jest bolaczka tego forum - od zawsze!

(2015/01/07 23:57)

zbynio 33

Nie, nie przesadzam. Co tu jest grane w tym syfie, że jak ktoś tylko wypowie swoje zdanie, to zaraz się go ludzie zaczynają czepiać? Jondrusia w to zamieszałem dlatego, że zna mnie od początku istnienia tego portalu, więc wie, że nie pozwolę żadnemu łachmycie czepiać sie mnie bez powodu. Ja tu piszę o tym, co mi się podoba, albo nie podoba. Staram się nie reagować po staremu. Ale w zamian ptrzymuję komentarze różnych elementów, które nie dotyczą moich wypowiedzi, ale za to dotyczą mojej osoby.

WIĘC NIE PRZESADZAM KOLEGO - !

Myślałem, że się to już na tym portalu skończyło, ale widzę, że guzik! Odpowiesz inaczej niż myśli pan x, to on nie przedstawi kontrargumentów, tylko będzie cię kąsał bez sensu!

Tak tu zawsze było, zawsze tak jest i zawsze będzie, a kiedy moder sie wreszcie obudzi, to zbanuje tego, co sie bronił, nie tego co zaczepiał.

To jest bolaczka tego forum - od zawsze!

No to racja, a tym bardziej, że się znacie to rozmowa powinna być tylko i wyłącznie poparta argumentami.... No chyba, że nie....;)))))). (2015/01/08 07:03)

Bernard51

że nie pozwolę żadnemu łachmycie czepiać sie mnie bez powodu.

Zbyszku odpuść nie ten poziom w dyskusji, dyskusja poparta argumentami ?
Na forum kozak a po zmierzchu aby wyjść z domu brakuje jaj, skąd ja to znam. (2015/01/08 07:19)

zbynio 33

że nie pozwolę żadnemu łachmycie czepiać sie mnie bez powodu.

Zbyszku odpuść nie ten poziom w dyskusji, dyskusja poparta argumentami ?
Na forum kozak a po zmierzchu aby wyjść z domu brakuje jaj, skąd ja to znam.

Właśnie o to mi chodzi Bernardzie..., a moderator jak zareaguje szybciej to też będzie źle, bo pogadać nie da...  (2015/01/08 08:29)

kedzio

Porąbało was? Jesteście tu jakimiś szychami? Mam do was podania słać żeby sie wypowiedzieć na dany temat? Nie macie sie czym zająć to włazicie na mnie? Tacy porządni jesteście?

Mam gdzieś wasze zafajdane No Kill, i zawsze z nim będę walczył. To moja sprawa. Wy spokojnie wypuszczajcie wszystko. Więcej bedzie dla mnie. Tylko nie wypiosujcie tu idiotyzmów typu: " ale jestes upierdliwy" etc, bo jesteście z tym kaczenrylis najbardziej upierdliwą nacja na świecie. 

Tylko wasze odczucia i poglądy są ważne - a jeżeli ktos mysli inaczej, to od razu że upierdliwy, że ma sie zamknąć, ma się nie odzywać....

Kim wy jesteście do jasnej Anielki!

A moderator?..... no jak zwykle. Kiedy sie wreszcie obudzi, to od razu mi bana zasadzi, bo przecież nie wam... bogom...

(2015/01/08 14:07)

zbynio 33

Kedzio źle zrozumiałeś. Co do banów to jestem ostatnim, który by chciał żeby Cię banowali. Wiesz gdyby ktoś napisał mi, że jestem upierdliwy to bym wziął to na plus, ale jakiegoś łachmyte ciężko przedstawić w pozytywnym świetle. To tyle i nie zamierzam więcej o tym dyskutować....  (2015/01/08 14:41)

zbynio5o

Kedzio, może byś tak od czasu do czasu  pajacyka kliknął,życzenia świąteczne złożył, żarta jakiego pocisnął, podziękował za życzenia dla górników, zapewniam Cie, lepiej  by Ci sie żyło w tej społeczności portalowej i przestał byś sobie wyobrażać że wszyscy są przeciw Tobie.Zaryzykuj i spróbuj :)) (2015/01/08 18:08)