No kill i zdrowy rozsądek

/ 54 odpowiedzi
To do tych co propagują (NO KILL)
Czemu czepiacie się wędkarzy którzy z nad wody wezmą sobie jakąś rybkę do domu.Przecież tym słowem nie zmienicie tego czy ktoś weźmie sobie coś do domu czy nie!!!!
A teraz zadajcie sobie pytanie:
-ile ryb zostanie zabranych przez 10-ciu wędkarzy z których część bierze ryby do domu???? 
-ile w skali roku??
-jak to wpłynie na populacje ryb???


Nie mówie tu o ludziach którzy biorą każdą rybę do domu czy dla sąsiadów na handel bo wiadomo że są i tacy
Chodzi mi o ludzi którzy są etycznymi wędkarzami, przecież nic się niestanie jak ktoś np.robi
3km brzegiem złowi 15 pstrągów z czego weźmie 2 do domu,
-czy złowi 20 leszczy i 3 zabierze

LUDZIE NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ  a teraz przykład z życia wzięty:

-co powiecie na to w woj.zachodniopomorskim nad jeziorami Strzeszyn,Brody,Kocie i jeszcze kilka które są połączone kanałami ze sobą są to wody PGR-yb JAK ODBYWA SIĘ TARŁO SZCZUPAKA TO WSZYSTKIE BRZEGI SĄ OBSTAWIANE SIECIAMI I NIEMA BATA NA RYBAKA KTÓRY TO ROBI BO ROBI TO LEGALNIE.TO SĄ TONY RYB ODŁAWIANYCH W CZASIE TARŁA WIDZIAŁEM ILE TEGO MAJĄ W PRZYSTANI TO TIRAMI MOŻNA WYWOZIĆ,I TAK JEST Z KARZDĄ RYBĄ KTÓRA MA TARŁO

A TERAZ ZOBACZCIE KTO WIĘCEJ ZROBI SZKODY TAKI WĘDKARZ KURY WEŹMIE 3 CZY NAWET 5 RYB CZY TAKI RYBAK KTÓRY ODŁAWIA LEGALNIE.TO JEST SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


CO Z TEGO ŻE KAŻDY WYPUŚCI WSZYSTKIE RYBY JAK POLSKA JEST TAKIM KRAJEM JAKIM JEST I DOPUKI TAK BEDZIE TO WSZYSTKIE RYBY KTÓRE WYPUŚCIMY WYŁAPIĄ KŁUSOLE KTÓRYCH JEST WSZĘDZIE PEŁNO(NIEOSZUKUJMY SIĘ ŻE TAK NIE JEST)


WIĘC JAK KTOŚ SIĘ POCHWALI RYBKĄ NIETRZEBA ZAWSZE PISAĆ(NO KILL)
TO CO NAPISAŁEM OPIERAM NA TYM CO WIDZIAŁEM I O TYM CO SIĘ DZIEJE W NASZYM PIĘKNYM KRAJU. POZDRAWIAM
u?ytkownik37642


Zacząłeś fajnie,po ludzku ale pózniej tak się nakręciłeś,że zacząłeś krzyczec.Dlaczego? (2011/03/19 00:41)

u?ytkownik32263


Kolego Pawle "antek..." sam jestem wręcz zagorzałym przeciwnikiem spaczonych totalnych nokilowców ale ten temat już był tyle razy przerabiany, że nie ma sensu go powielać. Oczywiście przyznaję Tobie całkowitą rację ale daj sobie spokój bo ten temat znów wywoła wojnę, polecą następne konta i zostanie tylko niesmak. A i co niektórzy młodzi userzy też mogą się odwrócić od tego portalu. Szkoda zdrowia, uwierz mi. Pozdrawiam normalnych wędkarzy! Natomiast NIE dla mięsiarzy i total NK. (2011/03/19 00:51)

u?ytkownik37642


Łukasz Ty też krzyczysz i też nie wiem dlaczego? (2011/03/19 00:51)

u?ytkownik44916


Bo mi ciśnienie podnoszą tego typu teksty. Co komu przeszkadza że ktoś wypuszcza czy to że ma pod zdjęciem że wróciła do wody? Lubią mięso - spoko, nikt nie zakazuje ani nawet palcem nie pogrozi. Proszę tylko o wyrozumiałość w OBYDWIE strony. Bo jak czytam coponiektóre wypowiedzi, to włosy na karku mi się jeżą...

(2011/03/19 00:54)

majer


Zgadzam się z kolegą.Mnie też takie coś denerwuje.Jeśli wędkarz zabierze ryby do domu to nie będzie to miało jakiegoś wpływu na populację ryb-po to są limity ,okresy ochronne no i wszystkie przepisy.Większą uwagę powinno się zwracać na rybaków no i kłusowników szczególnie,bo w okresie tarła takie odłowy mogą bardzo poważnie zmniejszyć populację ryb. (2011/03/19 00:56)

antek793610


Bo pisząc słowo NO KILL nie zmienimy tego co się dzieje.kto ma zabrać rybę z nad wody to i tak zabierze.Myślę że każdy się z tym zgodzi ,a do puki będzie takie kłusownictwo jak jest to słowem NO KILL nie zmienimy ilości ryb w naszych wodach w których mogło by być tyle ryb jak jest to w innych krajach.Dopuki kary za kłusownictwo będą takie jakie są bedziemy mieli tyle ryb ile mamy. (2011/03/19 00:58)

u?ytkownik37642


Chce wypuścic niech wypuszcza,chce wziąśc niech bieże.............. (2011/03/19 01:00)

antek793610


Zacząłeś fajnie,po ludzku ale pózniej tak się nakręciłeś,że zacząłeś krzyczec.Dlaczego?

kolego wcale się nie nakręciłem i nie krzyczałem źle mnie odebrałeś. (2011/03/19 01:02)

u?ytkownik37642


Pisałeś DUŻYMI literami a to jest odbierane jako krzyk. (2011/03/19 01:06)

antek793610


Bo mi ciśnienie podnoszą tego typu teksty. Co komu przeszkadza że ktoś wypuszcza czy to że ma pod zdjęciem że wróciła do wody? Lubią mięso - spoko, nikt nie zakazuje ani nawet palcem nie pogrozi. Proszę tylko o wyrozumiałość w OBYDWIE strony. Bo jak czytam coponiektóre wypowiedzi, to włosy na karku mi się jeżą...


kolego ale jak ktoś weźmie 3 rybki do domu niemożna nazwać go mięsiarzem

pojęcie mięsiarz-to osoba która nawet krąpie 5 cm.zabiera na kotlety (2011/03/19 01:08)

u?ytkownik44916


Chce wypuścic niech wypuszcza,chce wziąśc niech bieże..............
Toż dokładnie o tym samym mówimy.... I jeśli chcemy zmian, zacznijmy coś robić a nie psioczyć jak jest źle i że nikt z tym niczego nie robi. A z resztą, z tego tematu to przywykłem że wychodzi tylko kupa a nie konkretna wymiana racjonalnych poglądów. Ktoś kiedyś stwierdził, że najwięcej racji ma ten, kto najgłośniej krzyczy - i widzę że tu zaczyna być podobnie. (2011/03/19 01:10)

u?ytkownik32263


mario ja Koledze Pawłowi-"antkowi..." wcale się nie dziwię bo trochę udzielałem się na innym forum jakim jest FORS gdzie akurat jest wielu fanatycznych NK co potrafią zrobić drakę tylko dlatego, że rybka leży na piachu a nie mokrej trawie i jak nie ma podpisu "oczywiście wróciła do wody" to od razu się dopytują o to. I te ich głupie zaczepki spowodowały to, że już praktycznie mnie tam nie ma. Tu na szczęście nie ma takiego parcia ale czasem zdarzy się taki trzepnięty delikwent co jest bardzo denerwujące. (2011/03/19 01:10)

u?ytkownik32263


No K.... bez przesady


Jeśli było to odnośnie mojego postu to naprawdę tak tam jest. Po prostu tragedia. Oczywiście większość jest mniej więcej normalna ale duża grupa userów tak się zachowuje. Zresztą podobnie jest na forach typowo karpiowych. Na szczęście karpiarzem nie jestem;)

(2011/03/19 01:16)

u?ytkownik37642


Chce wypuścic niech wypuszcza,chce wziąśc niech bieże..............
Toż dokładnie o tym samym mówimy.... I jeśli chcemy zmian, zacznijmy coś robić a nie psioczyć jak jest źle i że nikt z tym niczego nie robi. A z resztą, z tego tematu to przywykłem że wychodzi tylko kupa a nie konkretna wymiana racjonalnych poglądów. Ktoś kiedyś stwierdził, że najwięcej racji ma ten, kto najgłośniej krzyczy - i widzę że tu zaczyna być podobnie.


Właśnie Łukasz sie pomyliłeś-bo to nie jest temat do rozpatrywania przez 5 czy 10 osób-a dokładnie wiesz do czego to doprowadzi,bo byłeś świadkiem tego typu kłótni i doskonale wiesz czym ten temat się kończy.Dlatego pozdro dla Ciebie i oczywiście dla kota który ma wszystkie koty pod sobą. (2011/03/19 01:23)

antek793610


No K.... bez przesady


Jeśli było to odnośnie mojego postu to naprawdę tak tam jest. Po prostu tragedia. Oczywiście większość jest mniej więcej normalna ale duża grupa userów tak się zachowuje. Zresztą podobnie jest na forach typowo karpiowych. Na szczęście karpiarzem nie jestem;)


tu tak samo pod zdjęciami coś dużego się trafi to wszędzie (MAM NADZIEJE ŻE WRÓCIŁA DO WODY, NO KILL ITP) (2011/03/19 01:25)

u?ytkownik37642


Bo mi ciśnienie podnoszą tego typu teksty. Co komu przeszkadza że ktoś wypuszcza czy to że ma pod zdjęciem że wróciła do wody? Lubią mięso - spoko, nikt nie zakazuje ani nawet palcem nie pogrozi. Proszę tylko o wyrozumiałość w OBYDWIE strony. Bo jak czytam coponiektóre wypowiedzi, to włosy na karku mi się jeżą...


@regnok teraz wiesz o co mi chodziło... (2011/03/19 01:29)

u?ytkownik44916


Wiem do czego to prowadzi, i dlatego kilka tekstów zamiast Publikuj! dostało zamknij kartę. Cenię wolność poglądów i wypowiedzi, dlatego cenzorom i radykałom zdecydowane STOP. Hamujmy się sami, aprzyjemniej będzie wszystkim. I bezproblemowo. Aha, kot miał rano strasznego kaca;) (2011/03/19 01:30)

tomustad


antek793610 zadam tobie jedno pytanie czy ktoś pukał się w czoło jak zabierałeś wymiarową rybę do domu lub wkładałeś ją do siatki? Chyba nie. Co innego gdy taką rybę byś chciał wypuścić, wtedy właśnie ludzie pukają się w czoło i mówią dlaczego. Nie uważam też, że jedynym rozwiązaniem na poprawę NASZYCH łowisk jest metoda No kill czy też C&R. (2011/03/19 01:30)

antek793610


Chce wypuścic niech wypuszcza,chce wziąśc niech bieże..............
Toż dokładnie o tym samym mówimy.... I jeśli chcemy zmian, zacznijmy coś robić a nie psioczyć jak jest źle i że nikt z tym niczego nie robi. A z resztą, z tego tematu to przywykłem że wychodzi tylko kupa a nie konkretna wymiana racjonalnych poglądów. Ktoś kiedyś stwierdził, że najwięcej racji ma ten, kto najgłośniej krzyczy - i widzę że tu zaczyna być podobnie.


Właśnie Łukasz sie pomyliłeś-bo to nie jest temat do rozpatrywania przez 5 czy 10 osób-a dokładnie wiesz do czego to doprowadzi,bo byłeś świadkiem tego typu kłótni i doskonale wiesz czym ten temat się kończy.Dlatego pozdro dla Ciebie i oczywiście dla kota który ma wszystkie koty pod sobą.

TAK KOLEGO NIECH NIKT NIE PODEJMUJE TEMATU NIECH WSZYSCY SIEDZĄ CICHO!!!A Z ROKU NA ROK BEDZIEMY ŁOWILI CORAZ MNIEJ,A ZA KILKANAŚCIE LAT NA RYBY BĘDZIEMY JEŹDZILI ZA GRANICE A W TEDY WĘDKARSTWO STANIE SIĘ HOBBY DLA BOGATYCH.....NAJLEPIEJ SIEDZIEĆ CICHO I NIECH SIĘ DZIEJE WOLA BOSKA (2011/03/19 01:35)

u?ytkownik37642


Wiem do czego to prowadzi, i dlatego kilka tekstów zamiast Publikuj! dostało zamknij kartę. Cenię wolność poglądów i wypowiedzi, dlatego cenzorom i radykałom zdecydowane STOP. Hamujmy się sami, aprzyjemniej będzie wszystkim. I bezproblemowo. Aha, kot miał rano strasznego kaca;)

Jutro lekki klinek i KOT da rade.My zresztą też! (2011/03/19 01:44)

u?ytkownik44916


Nie ma opcji, musiałbym Adę z łóżka rano wykopać żeby mi skoczyła po piwo:P Zły pomysł... Ale coś z tym klinem trzeba pomyśleć... Lecę spać, żeby jakoś rano się pozbierać.... B-) (2011/03/19 01:56)

zosikxx13


Witam. ,,No kill" ,,mięsiarz" ....itd- to jest temat rzeka :) ja biorę wszystkie ryby wymiarowe,limit i wali mnie to czy ktoś będzie mnie nazywał mięsiarzem czy inaczej. A dlaczego zwolennicy wypuszczania ryb nie bronią kur, krów , świń itd. to też jest zwierzę i tak samo jak ryby odczuwają ból,stres. (2011/03/19 08:36)