Niskopienna trawa

/ 29 odpowiedzi / 6 zdjęć
zbynio 33

Tą co dałem na focie mogę strzyc 2 razy w miesiącu, będzie trawniczek wystarczająco zadbany.

Pamietaj że słupek trawy nie może przekroczyć 4 cm  bo sie nie rozkrzewi a w drugim przypadku  wyższy powstaną kępki które trawy obok słabsze i inne rośliny wyprą całkowicie, i będziesz miał kartoflisko za własną kasę.

Bernardzie wszystko zależy od rodzaju trawy. Rolnicy koszą 3, 4 razy w roku i im sie kartoflisko nie robi. Ja też nie jestem fanem koszenia trawy i u mnie gdzie jest możliwe to koszę raz na miesiąc. Nie nawożę jej i nie podlewam. Rozsiała mi się jakaś mała, jak ją Artur nazwał niskopienna i po miesiącu ma góra z 15 cm. Mam też zadbane trawniki i tam koszę minimum raz w tygodniu. Kupiłem sobie nawet pomocnika (konika pony) i tam gdzie on pracuje to raz na dwa miesiące po nim poprawie ;))). (2014/06/13 13:49)

Artur z Ketrzyna

Dziś kupiłem trawę taką jak wskazał Zbynio. Co fakt innej firmy bo tej nie widziałem. Ale tak samo pisze Gazon "przeznaczona na trawniki przydomowe - wolno rosnąca), miejmy nadzieję że i niska...
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Co do tego co opisał Bernard.
Tu w instrukcji napisane;
1sze koszenie gdy trawa osiągnie 10 cm, i ścinamy do 5 cm.
Kolejne koszenia jak osiągnie 6-8 cm i ścinamy do wys 4cm.

Moze się nie znam na gatunkach traw, ale ścinam ludziom trawkę. Ot parę groszy się dorobi. I nigdzie gdzie koszę raz na 2-3 miechy nie zrobiło się kartoflisko. Co fakt trawka przerośnięta i więcej pracy. Ale nie ma jakiś tam problemów z chwastami, tyle że trawa rzadsza.

Bernard to nie murawa przy domku, a trawka na działce, pod drzewkami i krzewami. Gdzie będzie też można rozścielić kocyk, czy leżaczek postawić, albo na hamakczku poleżeć.
Tak więc (2014/06/14 13:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

fiord

Odgrzewam, ale mam dylemat. W sklepach jest tyle gatunków traw, że naprawdę ciężko coś wybrać. Jaki gatunek będzie cechował się dobrym, żwawym wzrostem?? (2018/04/08 10:11)

bury30

Istotne jest dobrze przyotowane podłoże oraz dostęp do promieni słonecznych. Oba warunki muszą zostać spełnione, bo inaczej trudno o suckes.
Trawy do intensywnego użytkowani to np sportowe, jest to mieszanka dedykowanan takim celom.
Z nawożenia, możesz dać azofaske, bo tego potrzebują w zasadzie wszystkie rośliny do intensywnego wzrostu.  (2018/04/10 08:56)