Niski stan wody lipiec 2015 - ryby nie biorą

/ 6 odpowiedzi
Witam,Wędkuję na łowisku(stawie) o wielkości ok 100x50 metrów. Ryba występująca to: karp 1-5kg, amur 1-10 kg, karaś(do 1,5kg), lin, szczupak, leszcz itd. Nietety przez ostatnie upały, gwałtownie spadł poziom wody i wynosi 30-60cm(miejscami 1 metr) oraz ok 30 cm mułu. Problem tkwi w tym, że przestały brać ryby, jedynie bierze mały karaś. Próbowałem różnych metod i nie było efektów. Dlatego liczę na Waszą pomoc, i jakieś podpowiedzi o doborze metody czy zanęty do tego łowiska. Pozdrawiam
zbynio 33

Jak dawno przestały brać te ryby? Może jest przyducha w stawie, a mały karaś potrzebuje miej tlenu i tylko on żeruje. Poziom wody nie ma wpływu na żerowanie ryb. Nieraz łowiłem te gatunki o których wspomniałeś na wodzie +-0,5 głębokości. Na takim stawie widać aktywność ryb, Spróbuj na malutki gruncik pod samym brzegiem. Co do przynęt/zanęt to standardowo... (2015/07/09 17:13)

fokejro

Przestały brać 2 tygodnie temu. Myślałem również o braku tlenu, i przez to mogą zacząć się dusić? Ryby żerują najbardziej w trzcinach, widać jak się one uginają. A co poradzicie na karasia? Są karasie ponad 1kg i mnóstwo takich po 0,5 kg, lecz bierze tylko mały ok 0,1-0,3 kg. (2015/07/09 18:53)

zbynio 33

Hmm temat rzeka i trudno cokolwiek doradzić, bo nie widzę tego, ale spróbuj przy samych trzcinach. Może być, że mało tlenu. dwa tygodnie temu może trzy byłem na podobnym stawie i amur brał w środku/ karp pod samy brzegiem, a karaś w ogóle jakoś sporadycznie i max taka 20cm. Karasia spróbujłowić na spławik, daj ołów przy samym spławiku/ przypon zrób taki 0,5 m i załóż kawałek skórki od chleba. Z karasiami to jest tak, że dwa metry w bok i już będzie brało. Może karaś się trze z karpiem ta duża i siedzi w trzcinach... Amur jest nieprzewidywalny i może znalazł sobie lepsze żarło..., ale jakbyś sypnął regularnie kuku to powinien Ci wejść i podobnie karp,lin. Piszesz, że jest trzcina, czyli nie ma za dużo amura :).W weekend będę dopiero na rybach i bedę widział co sie dzieje, a i skup się na jednym gatunku, to będzie Ci łatwiej. (2015/07/09 20:40)

fokejro

Dobrze:) W sobotę/niedzielę, napiszę jakie efekty.  (2015/07/09 21:38)

zbynio 33

Połamania..... :) (2015/07/10 07:33)

majcin87

na karpia spróbuj kukurydze konserwowa . Na lina dojrzałą rosówkę . karaś spróbuj czerwony robak albo skórka od chleb . (2015/07/10 13:01)