Niski rybostan na jeziorach PZW lub Gospodarstw.

/ 1 odpowiedzi

Witam koledzy zapraszam nie tylko do narzekania ale i również do działania i wysłania maili po wędkowaniu z wnioskami oraz postulatami jakie Was bolą takich jak brak ryb na danym terenie ,i opisane ile żeście łapali jaką metodą o jakie efekty końcowe.
Instytucjami zajmującymi się takimi sprawami zajmują się
1.Urząd Marszałkowski na danym terenie.
2.Wydział Ochrony Środowiska na danym terenie w starostwach powiatowych
3.Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na danym terenie.
4.Wody Polskie które przeważnie dzierżawią dane jeziora czy to PZW
Oprócz tego Wody Polskie oraz Urząd Marszałkowski może przeprowadzać kontrole po takich zgłoszeniach na danych jeziorach.
Dodam iż my wędkarze lub najlepiej kilku wędkarzy zawsze możemy iść do danego koła lub dzierżawcy np Gospodarstwa Rybackiegolub PZW i poprosić o okazanie bilansu zarybieniowo-odłowowego za dany rok poprzedzający np 2020
Zachęcam do żywej dyskusji na forum oraz do działania 
jurasek15


A to ja mam pecha - bo jeszcze nie trafiłem na wodę z niskim rybostanem. :) Ale za to, od kilku lat jeżdżę nad dzierżawioną przez PZW żwirownię, na której wszyscy narzekają, że nic nie bierze. Krystaliczna woda, głeboka na 6-10m i przepiękne leszcze, które biorą tylko na spławik 40-50m od brzegu. :) I co mają powiedzieć wszelkiej maści gruntowcy? Że nie ma tam ryb?
Aby łowić skutecznie, nalezy przede wszystkim zwabić rybę, znaleźć na nią sposób i poznawać jej przyzwyczajenia w różnych zbiornikach. Echosondy i wszystkie inne nowości tylko delikatnie pomagają ale nie ufajmy im bezgranicznie.
Pozdrawiam i życzę sukcesów. (2021/01/30 23:23)