Zaloguj się do konta

Niska Odra źle wysoka jeszcze gorzej(Wasze sposoby

utworzono: 2011/07/19 18:28

napewno każdy z nas nie jednokrotnie spotkał się z komentarzami odnośnie stanu wody i pewnie każdy ma swoje sposoby na kapryśny stan wody w naszej Odrze.

pomyślałem wiec aby stworzyć taki mini informator o technikach łowienia na spławik grunt spining i co kto jeszcze stosuje.

Może na początek ja zaczne od drgającej szczytówki i ogólnych zasadach jakie stosuje,napewno początkującym to sie przyda i może  doświadczonym  też coś przypomni

A więc;Woda niska łowie wtedy delikatnym zestawem z przyponem od 35 do 80 cm blisko warkocza i pośrodku między główkami.obciązenie max 35 gr

Woda średnia zestawy podobne tylko cięższe koszyki zanętowe lub ciężarki od 50 gr +    i przypony od 35 do 50 cm

Woda wysoka(kiedy zalane są główki)przypon maksymalnie 30 cm obciążenie 100+ i łowienie przy brzegu w rynnach lub po środku na wypłyceniu jak nie ściąga zestawu

gdy obciązenie 150 gram nie daje rady uciekam od głównego koryta na odnogi starorzecza i inne spokojne wody

[2011-07-19 18:28]

rolo81

witam ja często bywam na odrze bo mieszkam od rzeki 300m :) powie szczerze że woda jest wielką nie wiadomą na odrze :) czasami nastawiam się na swoje stanowiska zasiadam i po 3 godz woda leci w oczach i po łapaniu zaczyna się przerabianie zestawów kolega ABUANNA podał odpowiednie zestawy na takie wody ja łowiąc na nurcie stosuję od 90g do 150g jeśli są otarte wszystkie jazy na elektrowni na wolnym nurcie stosuję koszyki na feedera o wadze od 45g do 80g zazwyczaj 60g wystarczy przypony są czasem różne od 30cm do 70cm w zależności od zawirowań wody pozdrawiam
[2011-07-20 22:02]

jarek30

ja trochę inaczej robię jak jest niski stan wody jak w tym roku było wybieram się na główki głębokie i łapie tam   na oliwki 100 gr a jak wysoki stan odry mam swoje miejsca spokojne łapie tam jedną na feedera drugi zestaw jest bat    ale to wszystko zależy od wody
[2011-08-04 15:26]

gruby0113

Witajcie,ja stosuję koszyki z podwieszonym ołowiem max.50g ( żeby zestaw utrzymać w pożądanym miejscu) inne koszyki spływają nawet jak są cięższe, przypony od40-150cm przeważnie dłuższe, przypon od 0,12-0,08 , haki od 12-24 czasami jedna pinka i mam rodeo.Albo i nie pozdrowionka
[2011-08-04 21:39]

no teraz to woda oszalala całkowicie skacze w dół i do góry strasznie a ryba zgłupiala do reszty!

byłem w sobote ze spiningiem i drapieżnik atakował na płytkich plażach dosłownie po kostki woda i za żadne skarby nie szło go podejść na odległość rzutu aby sie nie spłoszył.

wszelkie sposoby i sztuczki mi znane i skuteczne do tej pory wzieły w łeb ale ile było zabawy w obserwacji ze złożonym kijem jak drobnica panicznie ucieka przed rozwartą paszczą szczupaka to już moje

niestety z gruntu biała ryba też nie chciała współpracować

[2011-10-10 17:35]

rolo81

no teraz to woda oszalala całkowicie skacze w dół i do góry strasznie a ryba zgłupiala do reszty!

byłem w sobote ze spiningiem i drapieżnik atakował na płytkich plażach dosłownie po kostki woda i za żadne skarby nie szło go podejść na odległość rzutu aby sie nie spłoszył.

wszelkie sposoby i sztuczki mi znane i skuteczne do tej pory wzieły w łeb ale ile było zabawy w obserwacji ze złożonym kijem jak drobnica panicznie ucieka przed rozwartą paszczą szczupaka to już moje

niestety z gruntu biała ryba też nie chciała współpracować

witaj masz racje woda oszalała ja byłem od tygodnia nad odrą i przez skoki wody to jest lipa z rybą a drapieżnik ma radochę na płyciznach a my wędkarze jeszcze większą jak widzimy co się dzieje na wodzie musimy poczekać aż woda się unormuje  w sobotę ruszam na nockę koło elektrowni zobaczyć co się dzieje w nocy
[2011-10-10 18:34]

no ja niestety nie dam rady w sobote praca czyni wolnym ktoś powiedzial ale to chyba już nie tyczy sie wędkarzy :-)

za to w niedziele skoro świt postaram sie zapolować z żywcem i feederem a może i splawik puszcze z ploteczką zobaczymy jak wyjdzie z pogodą u mnie teraz pożądnie pada więc i może odra sie podniesie do weekendu 

[2011-10-10 18:49]